Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Sub 8 Okt - 23:21
Vruć Vetar
Vruć vetar je jugoslovenska televizijska serija, snimljena u produkciji Televizije Beograd 1979. godine.
Premijerno je emitovana u periodu od januara do marta 1980. godine.
Serija ima 10 epizoda. Scenario je napisao Siniša Pavić, a režirao je Aleksandar Ðorđević. Zbog velike popularnosti serije napravljen je i film "Avanture Borivoja Šurdilovića".
Glavni junak Borivoje Šurdilović (Ljubiša Samardžić), iz provincije u južnoj Srbiji dolazi u Beograd u potrazi za boljim životom. Međutim, da bi ostvario svoje želje, prolazi kroz raznorazne avanture. Menja mnoge poslove, od berberina i taksiste, da bi na kraju postao poznati beogradski frizer.
Ljubiša Samardžić kao Borivoje Šurdilović Šurda Bora Todorović kao Slobodan Mihajlović Bob Miodrag Petrović-Čkalja kao Blagoje Popović Firga Vesna Čipčić kao Vesna, Šurdina žena Radmila Savićević kao Šurdina baba Žika Milenković kao Soća, Šurdin otac Ljubica Ković kao Šurdina majka Dragomir Bojanić-Gidra kao Krstivoje Krstić Čedomir Petrović kao Pera Milan Puzić kao Marko Bošković Mladen Nedeljković kao Šurdin zet Mića Tomić kao Bobov direktor Božidar Stošić kao automehanicar Nikola Milić kao krojač Janez Vrhovec kao advokat Dušan Poček kao poslovođa
Black Wizard
Master
Poruka : 34967
Godina : 49
Lokacija : UK, London
Učlanjen : 30.03.2011
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Sub 8 Okt - 23:28
Sivi Dom
Sivi dom je jugoslovenska televizijska serija, snimljena u produkciji Televizije Beograd. Serija ima 12 epizoda i snimana je tokom 1984. i 1985. godine, a premijerno je emitovana pocetkom 1986. godine.
Radnja serija se bavi životom štićenika u Kaznenom popravnom domu za decu i omladinu u Kruševcu. Autori serije bili su scenarista Gordan Mihić, i režiser Darko Bajić. U seriji su pored Bate Živojinovića, Dragana Nikolića, Miše Janketića, Ðurđije Cvejić, Bore Todorovića i Žarka Radića, glumili i tada mladi glumci, kojima su ovo bile prve vece uloge: Branko Vidaković, Zoran Cvijanović, Željka Cvijetan, Dubravko Jovanović, Andrijana Videnović, Nikola Kojo, Mirjana Joković ...
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Sub 8 Okt - 23:32
Policajac sa Petlovog Brda
Glavni junak serije Boško Simić je policajac, inspektor u gradskom SUP-u. Boško se ženio četiri puta i ima petoro dece iz tih brakova.
Sve Boškove žene su uspešne i emancipovane, a zbog poslovnih obaveza nemaju dovoljno vremena za decu, tako da ona žive sa Boškom.
Biti policajac i imati petoro dece koja imaju svoje svakodnevne probleme: ljubavne, školske, zdravstvene, nije nimalo jednostavna stvar. Naravno, tu su i problemi na poslu, jer Boško mora da bude stalno na raspolaganju svome šefu koji nema mnogo razumevanja za njegove porodične probleme.
Igraju: Ljubiša Samardžić, Milena Dravić, Svetlana Bojković, Zoran Cvijanović, Neda Arnerić, Katarina Radivojević, Branka Katić, Nikola Kojo, Nikola Milić, Maja Sabljić, Tijana Vuković, Marko Stojiljković, Goran Sultanović i dr.
Scenarista je Predrag Perišić, režiser Mihajlo Vukobratović.
Black Wizard
Master
Poruka : 34967
Godina : 49
Lokacija : UK, London
Učlanjen : 30.03.2011
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Ned 16 Okt - 21:18
Ranjeni Orao
Ranjeni orao je srpska televizijska serija emitovana na RTS-u. Rađena je po istoimenom romanu srpske književnice Mir Jam.
U prvoj epizodi serije upoznajemo glavne junake serije još kao male - Anđelku i Nenada, budućeg pilota. Zatičemo ih u dečjoj igri i saznajemo tužnu vest koja će obeležiti Anđelkin život - poginuo joj je otac.
Priča se nastavlja 20 godina kasnije kada je Anđelka već odrasla devojka i udaje se. Tada i počinje zaplet cele priče koji će biti zasnovan na Anđelkinim ljubavnim problemima i moralnim dilemama. Počinje njen put same u konzervativnom svetu muškaraca.
Anđelka se udaje za Tomu Đurovića, koji se razvodi od nje ubrzo nakon prve bračne noći. Razvod je usledio zbog toga što je Anđelka rekla Tomi da je imala jednog pre njega, što je tada bilo strašno ponižavajuće, ako devojka nije „nevina“. Ona zatim odlazi u drugi grad, useljava se u jednu malu kućicu blizu Safeta, momka koji je zaljubljen u nju, i se zapošljava kao zapisnik na sudu. Oko nje se bore dva muškarca: Safet i Gojko Marić, koji je zao i pokvaren. Anđelka saznaje da je Gojko muž njene najbolje prijateljice, Vukice. Vukica ima sina, ali Gojka to ne sprečava vara svoju ženu sa kojom devojkom stigne. U međuvremenu, Anđelka se priseća lika Gojka Marića kao momka koji joj je ukrao nevinost, i shvata da ju je lagao kada joj je u pismu „njegova sestra“ napisala da je on umro. Ona rešava da ga izbegava koliko može. Jednog dana, na putu do sudnice, drugarice joj govore kako u varoš stiže novi stranac, neki Tomo Đurović. Pošto se Anđelka sa bolom priseća njegovog lika, shvata da će joj biti još teži život, jer Tomo počinje da radi u sudu. On se ljubi sa kojom stigne: te sa nekom učiteljicom, te sa nekom devojkom... Anđelka ne prihvata njegov oproštaj koji joj je ponudio, i nekoliko dana posle kreće na zabavu. Na žurci se bira kraljica večeri, a to je naravno Anđelka. Kada je sa Donkom, svojom drugaricom, brojala glasove, videla je da je najviše od Safeta. Kada se vrati u kućicu, vidi Gojka Marića, kako joj prilazi. Pokušava da ga otera, ali je on jači, i kada je uvideo da je neće dobiti, puca u nju, zatim u Safeta, a na kraju ubija sebe. Anđelka je u bolnici, stalje joj se poboljšava, i kada joj dođe Tomo, ona se zauvek oprašta sa njim. Kada se vratila u Beograd, sreće svog starog „bracu“ iz detinjstva, Nenada, koji je postao avijatičar. On je slika, i tu sliku drži uz sebe kad god leti, kao „amajliju“. Njegova verenica je krišom uzima iz njegovog kaputa i, ne shvativši da mu je to samo drugarica, cepa fotografiju. Nenadu se pri sledećem letu dešava nesreća, i o ostaje bez noge. Kada su mu dali protezu, on shvata koliko voli Anđelku i prosi je... Nekoliko godina kasnije, Nenadov ujak i Anđelkina tetka se uzimaju. Nenad i Anđelka su već nekoliko godina u braku, i imaju devojčicu. U posetu im dolazi Zlata sa sinom, kome je dosadno da maloj devojčici „puca ladoleže“. To u stvari radi Nenad, i Anđelkin život se srećno završava.
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Ned 9 Sep - 2:30
Pop Ćira i Pop Spira
Pop Ćira i pop Spira je jugoslovenska humoristička mini-serija snimljena 1982. po motivima istoimene priče Stevana Sremca. Scenario i režiju je potpisala Soja Jovanović, poznata i kao autorica filmske verzije snimljene četvrt vijeka ranije.
Serija sadrži ukupno tri epizode u vidu tri čina.
Režija: Soja Jovanović Scenario: Soja Jovanović (po priči Stevana Sremca) Uloge: - Stevan Salajić - Đorđe Jelišić - Dara Čalenić - Saša Selenić - Vesna Čipčić - Olivera Balašević - Đorđe Balašević - Vladislav Kaćanski
Black Wizard
Master
Poruka : 34967
Godina : 49
Lokacija : UK, London
Učlanjen : 30.03.2011
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Sre 10 Okt - 12:21
OTPISANI
Otpisani je jugoslovenska televizijska serije, snimljena u produkciji Televizije Beograd 1974. godine. Serija prati avanture mladih ilegalaca u okupiranom Beogradu za vreme Drugog svetskog rata. Nastala je po istoimenoj knjizi Dragana Markovića, a uporedo sa snimanjem serije, snimljen je i film „Otpisani“, koji predstvalja spoj prve dve epizode serije (za razliku od serije, koja je snimljena u crbo-beloj tehnici, film je snimljen u boji). Zbog velike popularnosti serije, dve godine kasnije, snimljen je nastavak pod nazivom „Povratak otpisanih“.
Seriju je režirao, Aleksandar Aca Đorđević, a scenario su napisali Dragan Marković i Siniša Pavić. Glavni junaci serije bili su tada mladi glumci - Voja Brajović, Dragan Nikolić, Predrag Miki Manojlović, Čedomir Petrović i Aleksandar Berček, a pored njih veće uloge su ostvarili i glumci - Stevo Žigon, Rade Marković, Dragomir Felba i Vasa Pantelić.
Televizijska serija „Otpisani“ bazirana je na istoimenoj knjizi i zasniva se na spoju izmišljenih i istinitih događaja iz vremena ilegalnog otpora okupatoru, tokom okupacije Beograda za vreme Drugog svetskog rata, od 1941. do 1945. godine. Iako dosta izmenjeni, mnogi delovi serije su nastali prema stvarnim događajima, kao što su - spasavanje Aleksandra Rankovića iz zatvorske bolnice u Vidinskoj ulici, jula 1941; paljenje garaže u Grobljanskoj ulici, avgusta 1941; ubistvo agenata Đorđa Kosmajca i Obrada Zalada u ulici Cara Uroša, marta 1942; rad ilegalne štamparije u Beogradu, koja je funkcionisala na dve lokacije 1941-1944. i dr. Za razliku od prvog dela, nastavak serije, pod nazivom „Povratak otpisanih“ se ne temelji ni na kakvim stvarnim događajima (izuzev prikazanih borbi za oslobođenje Beograda, oktobra 1944. i epizode „Most“ u kojoj je prikazan lik učitelja Miladina Zarića, koji je samoinicijativno onemogućio rušenje tada jedinog mosta na Savi), već je čist plod mašte autora.
Serija, kao i film, je bila veoma gledana i dostigla je kultni status u čitavoj Jugoslaviji, a popularna je i danas pa se prilikom svake reprize prikazuje u udarnom terminu i samim tim je najgledaniji program. Jedan od razloga popularnosti je i taj jer za razliku od filmova i serija, snimanih u to vreme, nije prikazivala rat iz vizure komunističke partije nego iz ugla običnog sveta. Isto tako, likovi iz serije su veoma odudarali od stereotipa komunističkih ilegalaca. Radilo se o običnim ljudima sa društvene margine, uličnim herojima, švercerima, studentima - sa svim svojim ljudskim vrlinama i manama. Sam komunizam se u seriji veoma retko spominje i serija je orijentisana na prikazivanje čoveka u borbi protiv okupatora i gotovo je lišena bilo kakve političke obojenosti i stoga je glavni motiv serije „večna borba dobra i zla“.
Pored glavnih junaka Prleta i Tihog, kao glavnih protagonista, kod publike se izdvojio i lik negativnog-junaka, majora Krigera, u izuzetnom tumačenju glumca Steve Žigona, koji je tom ulogom postao jedna od glumačkih ikona jugoslovenske kinematografije i postavio stereotip svih likova nemačkih okupatorskih vojnika. Takođe, kultni status i popularnost doživela je i glavna muzička tema serije, kompozitora Milivoja Miće Markovića, koja je popularna od TV džinglova, muzike na utakmicama i svadbama, veseljima do zvonjave mobilnih telefona.
Dragan Nikolić Prle Vojislav Brajović Tihi Predrag Manojlović Paja Bakšiš Stevo Žigon Major Kriger Rudolf Ulrih Pukovnik Miler Aleksandar Berček Čibi Rade Marković Milan Ivan Bekjarev Cane Kurbla Dušan Vujinović Limar Miodrag Milovanov Inženjer Babić Božidar Pavićević Dinst Cane Firaunović Kenig Miroslav Bijelić Bauer Aleksandar Hrnjaković Miro Pavle Vujisić Poštar Joca Dragomir Čumić Sirano Srboljub Milin Kosinus Vesna Pećanac Marija Ivan Manojlović Nemački general Dušan Perković Nikola
i mnogi drugi ...
Enigma
MODERATOR
Poruka : 55658
Lokacija : misterija
Učlanjen : 29.03.2011
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Pet 5 Jul - 9:46
BOLJI ŽIVOT
Bolji život je jugoslovenska TV serija snimljena u produkciji Televizije Beograd koja je postigla ogromnu gledanost u bivšoj SFR Jugoslaviji. Serija ima 82 epizode kao i novogodišnji specijal premijerno je emitovana u periodu od 1987. do 1991. godine, a posle je doživela brojne reprize. Zbog velike popularnosti serije napravljen je i film Bolji život.
Scenario za „Bolji život“ napisao je Siniša Pavić. U prvom ciklusu (1987-1988. godina) snimljeno je 47 epizoda. Režiju su potipisala trojica reditelja. Na prvih 25 epizoda sarađivali su Aleksandar Đorđević i Mihailo Vukobratović, a na 22 Vukobratović i Andrija Đukić. Drugi ciklus počeo je istoimenim celovečernjim filmom snimljenim 1989. godine, koji je, kao i svih 35 epizoda drugog ciklusa (snimanog 1990), režirao Mihailo Vukobratović.
Enigma
MODERATOR
Poruka : 55658
Lokacija : misterija
Učlanjen : 29.03.2011
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Pet 5 Jul - 9:49
VIŠE OD IGRE
Više od igre je jugoslovenska televizijska serija, snimljena u produkciji Televizije Beograd, 1976. godine. Serija ima 9 epizoda i premijerno je emitovana od 14. aprila 1977. do 12. juna 1977. godine. Autori serije bili su režiser Zdravko Šotra i scenarista Slobodan Stojanović.
Serija se odvija u Gradini, izmišljenoj varošici u Srbiji i prati zbivanja u periodu od 1931. do 1941. godine. Godina 1931. je bila godina u kojoj je vladala velika ekonomska kriza, 1937. je godina preporoda i sudara s fašizmom, a 1941. je godina ustanka. Serija beleži sve događaje prateći ih u maloj sredini. Poseban segment serije čini i rivalstvo između dva fudbalska kluba - „Građanskog“ i „Radničkog“, gde je loptačka igra samo povod, a sve ono „više od igre“ je suština.
wild filly
ADMIN
Poruka : 85778
Lokacija : divljina
Učlanjen : 28.03.2011
Raspoloženje : uvek extra
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Pon 20 Jan - 23:41
"Alo, Alo"
"Alo, Alo" je britanska komedija situacije (engl. sitcom) koja ima 85 epizoda. Autori su Dejvid Kroft koji je i komponovao muziku za seriju i Džeremi Lojd autor gegova za razne britanske komedije.
Cilj serije nije bio da ismeva Drugi svetski rat već da karikira ratne filmove i TV drame a naročito dramu TV BBC i Pokretu otpora "Tajna vojska". Trajala od 1977. do 1979. i bavila se dogodovštinama članova Pokreta otpora utvrđenih u kafeu u Briselu. Inspiracija su bile i crno-bele britanske melodrame iz četrdesetih godina.
Uloge:
René Glupačo! (You stupid woman!) Svaki put kad bi ga njegova žena uhvatila sa drugom ženom u naručju, on bi koristio ovu frazu. Odmah nakon toga uslijedi glupo objašnjenje u koje Edith uvijek povjeruje (osim u jednoj epizodi kada je tražila od Yvette da ona sama objasni), i završi njenim izvinjenjem. Umukni, ti stari šišmišu! (Shut up, you silly old bat!) Uvreda obično pripremljena za Edithinu majku. Allo 'Allo Naslov serije koji je inspiriran načinom koji René izgovara pozdrav Londonu preko radio-komunikacijskog uređaja ("allô" je uobičajeni francuski izraz za pozdrav preko komunikacijskih uređaja). Édith Poznata po svome nepodnošljivom pjevanju zbog kojeg gosti stavljaju sir u uši da je ne bi čuli. Maria Poznata po sposobnosti da u nekim situacijama jako pljuje kada govori. Michelle Pažljivo slušajte, ovo ću reći samo jednom (Listen very carefully, I shall say this only once) Njena uobičajena fraza koju koristi kada iznosi važne informacije. Fanny Zar nitko ne čuje pozive stare jadne žene? (Will nobody hear the cries of a poor old woman?) Da bi pozvala nekoga u svoju sobu, ona bi uz izgovaranje ove rečenice lupala svojim štapom o pod. No, s vremenom posljednja riječ se sve manje koristila. Svjetleće kugle! (Ze flashing knobs!) Kada bi London zvao Renéa (šifra "Noćni sokol"), radio-komunikacijski uređaj bi dao do znanja da London zove tako što bi uključio svjetiljke koje se nalaze u kuglama na krevetu. Leclerc To sam ja, Leclerc (It is I, Leclerc) Rečenica je praćena podizanjem naočala, najvjerojatnije da pokaže svoj identitet. U tom trenutku on je mislio da je dobro prerušen (ta se gesta odnosila na Clarka Kenta koji je skrivao vlastiti identitet Supermana), iako je bio odmah prepoznatljiv ma što nosio. Također bi, ako nije zauzet nečim drugim, iskočio iz Fannyinog kreveta kada bi ona rekla "Svjetleće kugle" samo da bi bio gurnut natrag u krevet. Taj skeč koristio se u mnogim drugim epizodama do kraja, a u skeču su sudjelovale i druge osobe, kao Crabtree, dvije izvorne konobarice, dva britanska pilota i sam René. Alphonse Poznat po slabom srcu. Alphonse, mrtvozornik, brzo i sa stilom. (Alfonse, undertaker, swiftly and with style.) Njegova marketinška fraza. Gruber Ima stereotipno ponašanje homoseksualca, i "mali tenk", vožen od neviđenog Clarencea. Unatoč svome otvorenome logorskom ponašanju, otkriveno je u zadnjoj epizodi da se eventualno oženio Helgom. Hans Geering tler! Njegov skraćeni pozdrav Führeru. Geering je navodno prelijen da izgovori cijeli pozdrav. Glasine da Sam Kelly, koji je Židov, nije htio izgovoriti cijeli pozdrav zbog Hitlerovih zločina nad Židovima u II. svjetskom ratu su krive. Baš nasuprot, Kelly je u filmu Stalag Luft (1993.) htio glumiti baš Hitlera. Bertorelli Kapetan Alberto Bertorelli je talijanski vojnik poznat kao ženskaroš. Heil-a Mussolini Bertorellijev odgovor na "Heil Hitler". (What a mistake-a to make-a!) Njegova rečenica koju kaže kad god kaže ili napravi nešto krivo. Helga Helga je poznata po skidanju odjeće bez ikakvog razloga tako otkrivajući svoje erotsko donje rublje. Ovo je možda parodija na britanski strip lik Jane, popularne u vrijeme Drugog svjetskog rata, koja je često gubila odjeću i bila nađena u donjem rublju. Helgini pokušaji zavođenja Herr Flicka su neuspješni. Takvi pokušaji uglavnom uključuju strastvene poljupce uz Herr Flickovo dopuštenje, u kojima on kako sam kaže "neizmjerno uživa", što se ni po čemu ne vidi. Kad najavljuje nečiji dolazak ili izdaje zapovijedi za donošenje nekog predmeta, Helga izviče ime/zapovijed jako glasno, npr. "GENERAL VON KLINKERHOFFEN!". Herr Flick Flick je poznat po svome karakterističnom hodu, i tome što koristi "Gestapo" kao pridjev, npr. "Moj moćni Gestapo teleskop", "Moj gestapovski automobil" itd. Poručnik Crabtree Crabtree je britanski špijun koji se predstavlja kao francuski žandar. Francuski govori strašno loše, a poznat je po svome uobičajenom jutarnjem pozdravu: "Dobar jutar!". Iako ima strašan izgovor francuskog, Nijemci nikad ne posumnjaju u njega. Neki poznati citati su:"Ja sam pišao pored vrata kada ja sam čuo dva pračka.", "Vi držite u rubci zadimljenog nasilnika.", "Vi ste jasno kriva tuta!" A bili su i neki za vrijeme leta: "Oni su imali direktan vucanj na povodnicima!", "Povodnici?", "Povodnici! Povodnici u povodničkoj postaji!", "Voda nije prpana kroz zvijeri!" Yvette Ooooooh, René. U intimnim trenutcima ona ga zagrli i izrekne ovu rečenicu. Britanski piloti Helloo! Nakon što izvire glavama iz mjesta gdje se skrivaju viknu "Helloo!", sa jakim britanskim naglaskom.
Sa više različitih jezika (francuski, njemački, talijanski, engleski, a u jednoj epizodi i švedski) kojim govore likovi u seriji oni svi govore engleski, ali sa naglascima koji asociraju na određeni jezik.
Razgovor između likova koji govore francuski, koji se vodi na engleskom sa francuskim naglaskom, je potpuno nerazumljiv britanskim pilotima sve dok Michelle Dubois iz Pokreta otpora ne počne govoriti engleski tj. stereotipni engleski na način kakav je nekada pričala viša klasa, koristeći tipične engleske uzrečice kao npr. Teli hou ili Tudl lu. Engleski tajni agent Crabtree, prerušen u francuskog policajca, odvratno govori francuski. Njegovo skrnavljenje francuskog je prikazano izvrtanjem engleskih riječi, uključujući njegov čuveni pozdrav - uzrečicu dobar jutar; mnoga njegova izobličenja su aluzije kao npr. gledaš svoja pišla ili kad se bumba rasprdne.
Zanimljivo je to da iako govore različitim jezicima, Francuzi, Nijemci i Talijani se u seriji savršeno razumeju.
wild filly
ADMIN
Poruka : 85778
Lokacija : divljina
Učlanjen : 28.03.2011
Raspoloženje : uvek extra
Naslov: Re: Kratke Informacije o serijama Pon 20 Jan - 23:52
''Mućke''
Only Fools and Horses( U nasem prevodu Mucke ) su britanska komična TV serija koju je napisao i kreirao Džon Salivan i koja je emitovana na Bi-Bi-Si-ju. Od 1981. do 1991 snimljeno je sedam sezona a povremeni božićni specijali su emitovani do 2003. Naslov serije je zasnovan na staroj engleskoj poslovici: „Samo budale i konji rade“ (engl. Only fools and horses work for a living) kojom se aludira na stalna nastojanja glavnih likova u seriji da izbegavaju posao i plaćanje poreza. Naslovnu pesmu napisao je i otpevao Džon Salivan. U prvoj sezoni korišćena je druga pesma, ali je ona zamenjena da bi se pomoglo gledaocima da shvate naslov serije. U anketi Bi-Bi-Sija iz 2004. Mućke su proglašene za najbolju komediju situacije svih vremena.
Derek „Del boj“ Troter (Dejvid Džejson) i njegov mlađi brat Rodni (Nikolas Lindherst) dele stan sa vremešnim Dekom (Lenard Pirs) u zgradi „Nelson Mandela“ u londonskom predgrađu Pekam (iako se ta zgrada zapravo nalazi u Aktonu, u zapadnom Londonu). Del boj ima svoju „firmu“ pod nazivom „Troterovi nezavisni trgovci“. On je zapravo obični preprodavac, uvek u potrazi za lakom zaradom, bez postavljanja suvišnih pitanja. Na početku prve sezone, Rodni se pridružuje Delu u poslu. Njihova majka je umrla kada je Rodni bio mali, a otac je nestao pre mnogo godina. Veći deo Rodnijevog života Del je figurirao kao njegov drugi otac.
Del će ući u bilo kakav posao samo da bi došao do novca. Njegov uzrečica je: „Sledeće godine u ovo doba bićemo milioneri“. Ipak, većina njegovih planova je riskantna i protivzakonita. Njihov stan je često pun robe koju ne može da proda, od akten-tašni, u kojima je zaključama šifra za otključavanje, do krema za sunčanje usred zime. U društvu braće Troter su trgovac polovnih automobila i novopečeni bogataš Bojsi (Džon Čalis) i njegova žena Marlin (Su Holdernes), ne previše bistar čistač ulice Triger (Rodžer Lojd-Pak), koji Rodnija uvek oslovljava se Dejv, vozač kamiona Denzil (Pol Barber), konobar u lokalnom pabu „Ragina glava“ Majk (Kenet Makdonald) i Rodnijev drug Miki Pirs (Patrik Mari), čiji je idol Del.
Glavna tema serije je veza između braće. Tokom godina publika se upoznaje sa njihovim usponima i padovima, ljubavima i nesporazumima: deka umire, a njima se pridružuje stric Albert (Baster Merifild); Del i Rodni nalaze ljubavi svojih života; Del i Rakel (Tesa Pik-Džouns) dobijaju dete, Demijana (taj lik je glumilo čak šest glumaca); Rodni i njegova žena Kasandra (Gvinet Strong) se razvode i ponovo se vraćaju jedno drugom; ujka Albert umire; Kasandra gubi bebu ali na kraju i ona i Rodni dobijaju dete. Troteri postaju bogati, ali opet sve izgube. U poslednjem božićnom specijalu otkriveno je da je pravi Rodnijev otac Fredi Robdal ili Fredi Žabac, čovek koji je imao vezu sa Delovom majkom. Ovo je nagovešteno u jednoj epizodi nekoliko godina ranije, kada je Rodni čuo o visokom čoveku koji je bio umetnik (slične osobine kao i sam Rodni) i koji je imao sina sa ženom iz zgrade i koji je iz nekog nepoznatog razloga ostavio Delu i Rodniju sve što je imao. Rodni je odmah počeo da sumnja da je taj čovek njegov biološki otac, ali nije ništa rekao Delu. Na kraju epizode, kada su Rodni i ujka Albert sami, Rodni pita: „Da li ja ličim na njega?“, a Albert kaže „malo“. To je konačno potvrđeno u poslednjem božićnom specijalu kada Rodni pronađe fotografiju Fredija Robdala. Njih dvojica mnogo liče i od tog trenutka gledaoci znaju ko je Rodnijev biološki otac. Ispostavilo se da je Del znao za to od početka, iako ni Del ni Rodni nisu znali da onaj drugi zna i zakleli su se da neće reći jedan drugome strahujući da bi povredili jedan drugog.