Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o prijateljstvu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 38  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:24

Prijatelj je cvijet jednog trenutka i plod vremena.Izreke o prijateljstvu - Page 14 Izreke%20o%20prijateljstvu
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:25

Koliko god je rijetka istiska ljubav još je mnogo rjedje istinsko prijateljstvo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:25

Ako budete imali previše povjerenja možda će vas i prevariti, ali ako ne budete imali povjerenja živjećete u mukama
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:25

Prijatelj je onaj koji zna sve o tebi a i dalje te voli.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:25

Pri izboru prijatelja budi spor,pri promjeni još sporiji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:26

Budi ljubazan sa svima ali intiman samo sa nekolicinom, a i njih dobro iskušaj prije nego m pokloniš svoje povjerenje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:26

Ako me jednom prevariš, ti si kriv. Ako me drugi put prevariš, kriv sam sam.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:26

Ne idi ispred mene, mogu te ne slijediti. Ne idi iza mene, mogu te ne voditi. Jednostavno idi pored mene i budi moj prijatelj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:26

Veća je sramota ne imati povjerenja u svje prijatelje, nego biti od njih prevaren.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Sre 23 Nov - 20:27

Prijateljstvo je tanka žica prekinuti se može lako,sastaviti se opet daje ali čvor ostaje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Čet 8 Dec - 14:26

RECEPT MIKE ANTIĆA ZA USPEŠNU GODINU


Uzeti 12 meseci, dobro ih očistiti od gorčine, sebičluka, cepidlačenja i straha.
Svaki mesec pažljivo iseckati na 30 ili 31 dan, tako da je zaliha dovoljna za godinu dana.
Svaki dan posebno ispuniti nadevom: od jedne trećine rada, trećine duševne vedrine i trećine humora - uz dodatak tri kašike optimizma, jedne kašike strpljenja, zrnceta ironije i prstohvata takta.
Tu masu preliti obilno ljubavlju.
Gotovo jelo ukrasiti buketićem sitnih pažnji i servirati ga svakog dana, sa obaveznom vedrinom, uz šolju dobrog osvežavajućeg čaja.

Miroslav Mika Antić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Ned 11 Dec - 21:40

„Neiskrenog i zlog prijatelja se treba bojati više od divlje zveri; divlja zver će možda raniti vaše telo, ali zao prijatelj će raniti vaš um.“ - Buda
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Ned 11 Dec - 21:40

„Prijatelj je neko ko ti daje potpunu slobodu da budeš ono što jesi.“ - Jim Morrison
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Ned 11 Dec - 21:41

„Neki ljudi odlaze svešteniku. Neki idu na časove poezije. Ja idem prijateljima.“ - Virginia Woolf
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Pon 12 Dec - 18:27

Ovo je priča o dvojici prijatelja koji su išli pustinjom.

Putem su se posvađali i jedan je udario drugog.

Udareni se osjetio povrijeđenim, ali je šutke napisao u pijesku:

Prijateljstvo DANAS SAM DOBIO UDARAC OD SVOG NAJBOLJEG PRIJATELJA.

Produžili su tako sve dok nisu naišli na jednu oazu gdje su se odlučili okupati.

Onaj što je dobio udarac zamalo se nije udavio kupajući se, ali mu je život spasio onaj drugi.

Kad je došao k sebi, urezao je u jednom kamenu:

DANAS MI JE MOJ NAJBOLJI PRIJATELJ SPASIO ŽIVOT!

Onaj koji je udario svog najboljeg prijatelja upita:

Kad sam te udario, poruku si napisao u pijesku, a sada je urezuješ u kamen. Zašto?

Prijatelj mu odgovori:

Kad nam netko napravi nešto loše to trebamo zapisati u pijesku da bi to vjetrovi izbrisali, ali kad netko napravi nešto dobro, to trebamo ugravirati u kamen da ga ništa ne može izbrisati!
Izreke o prijateljstvu - Page 14 Prijateljstvo-0013
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Pon 12 Dec - 18:28

Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 0:40

...prijateljstva su kao putnici u vozu. Na različitim stanicama života, neki uđu a drugi izađu,
 a život ide svojim neumitnim tokom....
Nazad na vrh Ići dole
Kolja

Član
Član

Kolja

Muški
Poruka : 311

Godina : 82

Lokacija : Maribor

Učlanjen : 12.10.2016

Raspoloženje : Predinfarktno stanje


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 10:19

Ko nema prijatelja ide kao stranac po zemlji

(Kineska poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:12

Jezik prijateljstva nisu reči nego značenja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:13

Prijatelj će možda otići živeti negde daleko, tako daleko da ga možda više nikada nećeš sresti. Pa ipak, on je deo tebe zauvek.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:13

Najbolja vrsta prijatelja je ona sa kojom možete sedeti celo veče ne progovorivši ni reči, a kad odlazite osećate se kao da je to bio najbolji razgovor u životu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:13

Jednog dana ljubav upita prijateljstvo: „Zbog čega si ti tu kad postojim ja?“ A prijateljstvo odgovori: „Da donosim osmeh tamo gde ti ostavljaš suze“.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:14

Najbolja vrsta prijatelja je ona sa kojom možete sedeti celo veče ne progovorivši ni reči, a kad odlazite osećate se kao da je to bio najbolji razgovor u životu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:16

Mozda nisam uvek tu pored tebe,ali za nase prijateljstvo dajem sve od sebe…
Jer vreme prolazi i shviatam da pravi prijatelji vrede…Godine ce i dalje teci,
ali ja ti moram reci i kad budes daleko i u mislima ti bude drugi neko,volecu te kao sad
…iskreno i jako,jer se NAJBOLJE DRUGARICE VOLE TAKO…*
Ako ti u zivotu tesko bude i sretnes zle ljude, ako ti srce duboko rane, ja necu dati da ono stane, necu ti reci zbogom, bicu drug i plakacu sa tobom!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610Uto 27 Dec - 18:16

Kad ti jednom
oči postanu teške..
kad ti nebo prekrizi ruke
kad ti krila padnu kao
u ptice...
sjeti se mene
svoje vjerne prijateljice.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o prijateljstvu - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o prijateljstvu   Izreke o prijateljstvu - Page 14 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o prijateljstvu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pesme o prijateljstvu
»  Izreke o putovanjima
» Smešne izreke
» Izreke o životinjama
» Izreke o iskrenosti
Strana 14 od 38Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 38  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-