Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Šta je život?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:29

„Svaki oblik života je prolazan. Naša težnja da stvari učinimo večnim, da sve ispravimo, da sve popravimo je nemoguć i nerešiv problem.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:29

Ne postoje pogrešna osećanja.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:29

Jedan od specifičnih problema naše kulture je činjenica da se plašimo svojih osećanja.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:29

„Većina problema koji se rešavaju u žurbi se pogrešno reši, naročito emocionalni problemi između dvoje ljudi.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:30

Frustrirani smo jer se borimo protiv promena.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:30

Prvo što treba da otkrijete je šta zaista volite, a otkrićete da nešto volite.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:30

Ljubav nije retka pojava, svi je osećaju.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 20 Jan - 18:30

Nikada se ne pretvarajte da volite ako zaista ne osećate ljubav, jer ljubavlju ne možemo upravljati.“
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Ned 27 Jan - 21:24

Koja je razlika izmedju "Svidjas mi se" i "Volim te"
Kada ti se cvet svidi uzberes ga. Kada cvet volis zalivas ga i negujes svakog dana.
Ko ovo razume razume i zivot happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Pon 28 Jan - 18:23

Šta je život? - Page 11 0765910
Moze se i reci karta jedna koja pokazuje gdi je blago sakriveno. Cilj je da se nadje to blago.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Pon 28 Jan - 21:02

Ako je čovek bar jednu osobu ucinio srecnom, onda je njegov zivot imao smisao
happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Uto 29 Jan - 21:18

Tajna života je usuditi se.
Začin život je biti nekom prijatelj
Ljepota života je davati
Radost života je voljeti.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48535

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sre 30 Jan - 14:05

život je vreme između rođenja i smrti. neko ga meri brojem udaha a neko brojem koliko je puta ostao bez daha.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
stepski

Član
Član

stepski

Muški
Poruka : 492

Učlanjen : 28.01.2019


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sre 30 Jan - 17:09

EROTIC MAN ::
život je vreme između rođenja i smrti.

Tako bi trebalo da bude ali prečesto nije. Za mnoge ljude život je onaj bezimeni limbo koji dolazi posle života a pre smrti. Ili kako to već Charles Bukowski maestralno opisuje...

"Nije smrt ono što je užasno, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti. Oni ne poštuju svoje živote, oni pišaju po njima. Ružno izgledaju, ružno govore, ružno hodaju. Pusti im veliku muziku i oni je neće čuti. Većina ljudskih smrti je obična prevara. Ništa tu nije ostalo da umre."
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48535

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sre 30 Jan - 20:16

stepski ::
EROTIC MAN ::
život je vreme između rođenja i smrti.

Tako bi trebalo da bude ali prečesto nije. Za mnoge ljude život je onaj bezimeni limbo koji dolazi posle života a pre smrti. Ili kako to već Charles Bukowski maestralno opisuje...

"Nije smrt ono što je užasno, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti. Oni ne poštuju svoje živote, oni pišaju po njima. Ružno izgledaju, ružno govore, ružno hodaju. Pusti im veliku muziku i oni je neće čuti. Većina ljudskih smrti je obična prevara. Ništa tu nije ostalo da umre."



lepo si citirao Bukovskog. nešto slično sam i ja mislio u drugoj rečenici:

neko ga meri brojem udaha a neko brojem koliko je puta ostao bez daha.


ovo bez daha se podrazumeva naravno da si ostao bez daha od oduševljenja nečim a ne zato što si se uzduvao jer si išao peške na deveti sprat.  Laughing


u prevodu: šta će ti život ako te ništa ne ostavlja bez daha. nevažno šta, koga, komu, čemu, svejedno. važno je da svako ima svoje momente kad je ostao bez daha jer ga je život oduševio, iznenadio, učinio živim.   Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
stepski

Član
Član

stepski

Muški
Poruka : 492

Učlanjen : 28.01.2019


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sre 30 Jan - 22:52

Ne znam, trudim se da ne merim život. Kapiram da sve što ima meru (ili cenu) nije dovoljno veliko (ili vredno).

Ali jedno znam. Ljudi bi uzdahe oduševljenja bez uzdaha razočaranja. Rođenje bez smrti. Ljubav bez bola. Smeh bez plača. Ne može. Lice i naličje su deo istog novčića.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Pet 1 Feb - 11:24

Zivot je borba
Zivot je ljubav










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Pet 1 Feb - 11:24

Šta je život? - Page 11 Zivot-je-kratak-krsi-pravila-zaboravljaj-brzo-ljubi-polako-voli-14361671










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Pet 1 Feb - 23:16

Zivot je ono sto prodje dok mi radimo nesto drugo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sub 2 Feb - 7:13

Kada god čekaš nekog ko je vrijedan čekanja, život ima smisao, dan ima smisao i život traje dulje, jer ga čekanje vrijednog čekanja produljava.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sub 2 Feb - 11:46

Zivot je kratak zato uzivaj dok mozes










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sub 2 Feb - 20:55

"Male stvari" kao perle ćilibara ~ 

Šta je život? - Page 11 36f01b4363b13fd3331aae172b9b8afc

Šta je život? - Page 11 1b9cd4ede24d89c6ac0f8eae4c73dd6b
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sub 16 Feb - 14:30

Energija teče u pravcu tvoje pažnje. Ono što nas zaokuplja, čemu pridajemo svoju pažnju, određuje i tok našeg energetskog bioritma - oduzima nam ili pak umnožava energiju koju nosimo u sebi.
U današnje vreme koje ja često nazivam digitalnim, naša pažnja neretko biva rasuta između brojnih elektičnih uređaja koji umesto da nas obogate, osiromašuju naš duh i zamaraju naše telo. Osećaj iscrpljenosti, bezvoljnosti i ravnodušnosti, sve su to posledice pogrešnog fokusa i pogrešnog izbora izvora na koji trošimo svoju energiju. A ništa nije tako podložno spoljnim uticajima kao naše bioenergetsko polje, samo naš način neverbalne, bezkontaktne interakcije sa drugima. Ko god se nađe u vašem energetskom polju, vašu energiju može ili poboljšati ili narušiti. Stoga je jako važno spomenuti da su drugi ljudi veliki, ako ne i najveći izvori pada ili porasta naše lične energije.
Pažnju treba svakodnevno ulagati u sve one situacije, u sve one aktivnosti i međuljudske kontakte koji od nas prave bolje,sadržajnije i srećnije ljude. Samo mi imamo apsolutno pravo i jedinu odgovornost da odlučimo kome ili čemu ćemo pokloniti svoju pažnju. Priroda je ono što mene uvek revitalizuje, moj izvor osećanja slobode i beskrajnog polja mogućnosti! Ali svaki čovek ponaosob najbolje zna šta njegovoj duši godi. I dok svi povremeno grešimo u odabiru svojih energetskih izvora verujući da je za nas dobro ono što nas zapravo crpi, čovek mora u sebi razviti sposobnost samoposmatranja i samorefleksije i tako uvideti kojim pogrešnim obrascima i kojim pogrešnim odnosima narušava svoje bioenergetsko polje.
Odluka je samo na vama. Priklonite se životu, ljubavi, sreći, svojim hobijima i inspiracijama, svemu onome što vam u ovim prolećnim danima mami osmeh na lice i unosi spokoj u dušu.
Ali iznad svega i uvek, morate biti najjači izvor svoje sopstvene pažnje.
Šta je život? - Page 11 188925_563149130385680_1234364821_n
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55826

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sre 6 Mar - 21:57

Šta je život? - Page 11 %25C5%25BEivot%2Bje%2Bpun%2Bkamenja










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610Sub 9 Mar - 14:01

Šta je život? - Page 11 173373
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je život? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 11 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je život?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Život na selu? Da ili ne?
» Vucem te ceo zivot
» Bolji život
» Recept za dug život
» Vanbracni zivot
Strana 11 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 28  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-