Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Najveći uspesi Srpskog tenisa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Najveći uspesi Srpskog tenisa Empty
PočaljiNaslov: Najveći uspesi Srpskog tenisa   Najveći uspesi Srpskog tenisa Sat610Pon 30 Jan - 9:58

Мушка тениска репрезентација је освојила Дејвис куп 2010. у Београдској арени.

Најуспешније тенисерке Србије су Ана Ивановић (освајач турнира Ролан Гарос 2008) и Јелена Јанковић. Обе су биле на првом месту ВТА листе и освојиле више од 10 титула у појединачној конкуренцији. У време док је наступала за Југославију, Моника Селеш је такође је била број 1 и освојила 8 Гренд слем титула. Јелена Докић је дошла до неколико ВТА трофеја и била међу 5 најбоље пласираних играчица.

Најуспешнији међу мушкарцима је Новак Ђоковић, освајач Отвореног првенства Аустралије 2008, 2011. и 2012, Вимблдона 2011, Отвореног првенства САД 2011. и бронзане медаље са Олимпијских игара 2008. Освојио је још преко 20 појединачних титула и једну у конкуренцији парова. Јула 2011. први пут је дошао до првог места АТП листе. Јанко Типсаревић је освојио два турнира и дошао у првих 10 на листи. Виктор Троицки се нашао међу 15 најбољих на АТП листи и освојио по један трофеј у појединачној и конкуренцији парова.

Слободан Живојиновић, данашњи председник Тениског савеза Србије је освојио Отворено првенство САД у паровима и био је на првом месту АТП списка играча парова. Ненад Зимоњић је такође боравио на првом месту, а освојио три Гренд слем титуле у конкуренцији мушких парова са Канађанином српског порекла, Данијелом Нестором, четири у мешовитим паровима и укупно преко 40 титула.

Чланови репрезентације Југославије су освојили Хопман куп 1991. Дебитујући на Светском купу 1990. године, репрезентација СФРЈ је тријумфовала. На исти начин је репрезентација Србије дошла до титуле 2009. године.

Београд је домаћин Отвореног првенства Србије у тенису, турнира дела АТП 250 серије који се игра на шљаци.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 250px-Novak_Djokovic_AO_win_2011

Новак Ђоковић, један од најуспешнијих и најпопуларнијих спортиста










Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593


Najveći uspesi Srpskog tenisa 2lwq2yh


Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Najveći uspesi Srpskog tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Najveći uspesi Srpskog tenisa   Najveći uspesi Srpskog tenisa Sat610Sre 15 Feb - 14:14

Novak Djoković

Najveći uspesi Srpskog tenisa 1996_djokovic--02-foto01-afp_ph

Ime i prezime:Novak Đoković

Nadimak:Nole

Rođendan:22. 05. 1987.

Porodica:Mama Dijana, tata Srđan, braća Marko i Đorđe, devojka Jelena Ristić
Karijera:Sa četiri godine počeo je da trenira. 2010. postaje drugi reket sveta. Osvojio je Grend slem, a sa reprezentacijom Dejvis kup 2010.
Zanimanje:teniser

Mini biografija:

Ispisuje istoriju srpskog tenisa zlatnim slovima. Već sa 16. godina nanizao je vrhunske rezultate. Četiri godine nakon toga, opasno se približio ostvarenju životnog sna - već je postao treći teniser sveta.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 1941_02_his

Biografija Novak Đoković - Nole

- Nikad mi se neće izbrisati iz sećanja kada mi je četvorogodišnji dečak došao u kamp sa teniskom torbom uredno spakovanom za pravi profi trening. Pitala sam ga ko mu je spakovao torbu, on je odgovorio da je to sam učinio. Na pitanje šta želi da postane kad poraste, bez razmišljanja je rekao: "prvi reket sveta", istu onu rečenicu koju sam nekada davno čula i od Monike Seleš kada je bila devojčica - kaže legenda jugoslovenskog tenisa Jelena Genčić.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 1944_03_his

Bilo je to u teniskom kampu na Kopaoniku koji je vodila Jelena Genčić, a taj dečko bio je niko drugi do Novak Đoković.

Za Đokoviće može da se kaže da je porodica sportista. Srđan je još kao mali stao na skije u Zvečanu gde je živeo, a onda se uspešno takmičio dugi niz godina na belim stazama.

Životna prekretnica nastala je 1984. kada je završio školu skijanja i zaposlio se kao instruktor u prestižnoj ''Geneksovoj'' školi na Kopaoniku.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 2732_27nole_his

Tamo je, takođe kao instruktor skijanja, jedne zime stigla i lepa vitka Dijana, diplomirani DIF-ovac. Srđana i Dijanu su sve češće viđali zajedno na stazi. I ta zajednička ljubav prema planini i belim stazama ih je spojila. Zauvek!

Od trojice sinova prvi je na svet stigao Novak. Četiri godine mu je bilo kada je na Kopaoniku gde su živeli uhvatio reket u ruke. Trčkarao je sa reketom za starijima u letnjem teniskom kampu pokušavajući da prebaci lopticu preko mreže. Bilo je tako neko vreme. Imao je osam godina kada ga je ''snimilo'' oštro oko iskusne Jelene Genčić. Uvek uzdržana u izjavama, ovom prilikom nije mogla a da ne prokomentariše: ''Ovo je najveći talenat koji sam videla posle Monike Seleš.''

Jelena je počela da prati rad i brine o malom Noletu. A njemu je tenis baš išao od ruke. Što bi se reklo, bio je rođeni teniser.

- Teško je bilo, a teško je i sada - priznaje mama Dijana. - Novak se razvijao, trebalo ga je pratiti u svemu, a nije se imalo. Društvo, po pravilu, tek kasnije kada počnu da stižu priznanja i medalje seti se te dece. Možete da zamislite kako nam je bilo kada je Novak sa dvanaest i po godina prvi put otišao sam od kuće. Tri meseca je bio u Nemačkoj, u Minhenu u Teniskoj akademiji Nikole Pilića. Vodio je o njemu računa kao o svom detetu. Doduše, imalo je to i svoje dobre strane. Novak je počeo da se osamostaljuje rano, tako da mu kasnije duga odsustvovanja od kuće i nisu tako teško padala.

- Jelena je naš porodični trener - kroz smeh kaže Srđan. - Ona je stvorila Novaka. Mnogo joj duguje. Jelena mu je usadila jedan poseban odnos i prema sportu i prema životu. Tako radi i sa ovom dvojicom. Verujem da će i oni uspeti. Jer, Jelena nikada nije omanula u proceni.

Zlatnim stazama Novak je krenuo 2001. u svojoj 14-toj godini koju takmičarski završava kao trostruki prvak Evrope (singl, dubl, ekipno). Okitio se tada zlatom u San Remu sa selekcijom plavih, dok su na Svetskom šampionatu postali vicešampioni. Naredne sezone nastavio je da oduševljava sjajnim partijama i uzima lidersku poziciju starog kontinenta u konkurenciji do 16 godina, osvaja prestižne turnire "La Boul" i "La Poet" u Francuskoj koje su pre njega uzimale današnje velike svetske zvezde kao što su Hjuit, Grožan, Rodik.

Slavio je i na prestižnom Princes Kupu u Majamiju, kao i na ITF turniru u Pančevu (do 18 godina) gde je srušio rivale starije i po tri godine od njega. Posle pet odigranih ITF turnira zauzeo je 40. mesto najboljih juniora sveta.

U sezoni 2003. nastavio je da impresionira velikim rezultatima i titulama. Počeo je sa finalom ITF turnira u Nirnbergu koje je predao zbog povrede. Usledila je nova zlatna medalja koju je za svoju zemlju izvojevao Đoković. U francuskom gradu Latneu sa drugovima iz reprezentacije pod vođstvom selektora Jovana Lilića stigao je do naziva najboljeg u Evropi do 16. Odigrao je šest mečeva i imao stopostotan učinak.

Našao se i na širem spisku Dejvis Kup selekcije SCG u mečevima protiv Obale Slonovače i Bugarske. Leto 2003. pamtiće po mnogo čemu, kako po zlatu iz Latnea, tako i po profi prvencu. Na fjučersu koji je organizovao TK "Crvena Zvezda" u prvom kolu savladao je četvrtog nosioca, uzeo prvi ATP poen i nastavio da ruši prepreke sve do titule.

- Maštao sam da prođem prvo kolo i uzmem prvi profi poen, a desilo se što nisam ni sanjao, titula. Pokazao sam u mojoj zemlji, gradu da profesionalni igrači nisu jači od mene i dokazao da mogu da igram u toj konkurenciji - kaže član tabora iz Humske.

Nije se tu zaustavio i već naredne nedelje po osvajanju "fjučersa" na sledećem koji je organizovao TK "Dril" dospeo do polufinala i imao osam uzastopnih pobeda. Ulaskom u svet profesionalaca preskočio je odmah pola liste najboljih tenisera sveta. Na poslednjem "fjučersu" broj 6 koji se igrao u SCG 2003. godine igrao je polufinale, a na putu do njega nadigrao je i 16 godina starijeg Francuza Salvesa, čoveka koji je devedesetih bio pet godina u prvih 100 na svetu. Pokupio je lovorike i na državnom prvenstvu u konkurenciji do 18, a zatim je došla i titula seniorskog ekipnog prvaka države sa "crno-belima". Upravo je Novak doneo trijumfalni poen za tim Partizana nad večitim rivalima sa Karaburme.

Nakon čelindžera u Beogradu, koji se igrao početkom februara 2005. godine donosi odluku da se u budućnosti posveti profesionalnim turnirima i putu ka vrhu liste profesionalnih tenisera.

Iste, 2005. godine u Melburnu, Parizu i Londonu na Grand Slem-ovima je prošao po tri kola kvalifikacija. Posle toga, u Njujorku je direktno dospeo u glavni turnir i igrao je treće kolo. Nakon toga bio je 80. na svetskoj rang listi. Na svom poslednjem turniru u 2005. godini u Parizu (Masters) dolazi do trećeg kola prethodno "unovčivši" prvu pobedu u karijeri nad Top 10 igračem ATP liste, Marijanom Puertom iz Argentine (9). To mu je omogućilo da sezonu završi na 78. mestu ATP liste.

Naredne, 2006. godine osvojio je svoj ATP prvenac u holandskom gradu Amersfortu, a odmah potom uzima titulu i u Mecu. To mu je omogućilo da postane najmlađi igrač u Top 20. Iste godine Đoković je odigrao i svoje prvo Grand Slam četvrtfinale, i to na Rolan Garosu. Sezonu je završio na sjajnom 16. mestu.

A, onda je došla sezona iz snova. Već prve nedelje 2007. godine Novak se popeo na šampionsko postolje na startu letnje australijske turneje u Adelajdu. Bila je to samo uvertira za neverovatno uspešnu sezonu koja je usledila. Najpre je došao do polufinala u Roterdamu, a onda je počela potpuna prekretnica i probijanje ka samom svetskom vrhu. Nakon poraza u finalu Indijen Velsa, Đoković je osvojio prvu titulu iz Masters serije na "petom Grand Slam"-u u Majamiju.

Nekoliko nedelja kasnije srpski teniser stiže do najsjajnijeg odličja na turniru u Eštorilu. Usledeli su polufinale Rolan Garosa i Vimbldona, da bi sredinom avgusta na turniru u Montrealu, koji je osvojio, savladao prva tri tenisera sveta: Rodžera Federera, Rafaela Nadala i Endija Rodika. Na US Open-u stigao je do svog prvog Grand Slam finala, gde je poražen od Rodžera Federera. U nastavku sezone, Novak je Srbiji obezbedio istorijski plasman u Svetsku grupu Devis kupa, a zatim je osvojio i petu titulu u 2007. godini u Beču. Sredinom novembra sjajna sezona krunisana je prvim učešćem na Masters kupu u Šangaju, gde nije uspeo da se plasira u polufinale. I pored toga, Đoković je godinu završio na sigurnom trećem mestu! U 2008. Novak je osvojio prvi Grend Slem u karijeri - Australijen Open, a nakon toga još tri velika trofeja, na Masters turnirima u Indijen Velsu i Rimu, da bi krunu sezone stavio na Masters kupu u Šangaju.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 2001_djokovic--03-foto01-afp_af


Novak je 2009. godinu otvorio u Brizbejnu, gde je na startu takmičenja poražen od Ernesta Gulbisa. Niko nije mogao ni da sluti da će ovo biti najuspešnija sezona u karijeri našeg tenisera do sada. Novak je odigrao deset finala, a na pobedničko postolje popeo se u pet gradova: Dubai, Peking, Bazel, Pariz. Međutim, Novaku je sigurno najdraža titula u svom rodnom gradu, Beogradu, u kome je održan prvi srpski ATP turnir ikada u mesecu maju. Sinsinati, Rim, Monte Karlo, Majami (svi iz kategorije Masters 1000) i Hale izmakli su iz Đokovićevih ruku, ali su značajno doprineli da Novak i ovu godinu završi kao treći teniser na svetskoj rang listi i bude za korak bliži poziciji broj dva, koja je most do ostvarenja sna.

Iako još uvek u toku, 2010. godinu pamtićemo po četiri ogromna dostignuća. Prvog dana februara Novak se popeo na drugu poziciju ATP liste po prvi put u svojoj profesionalnoj karijeri. Potom je u poslednjoj nedelji istog meseca odbranio titulu u Dubaiju. U martu, zajedno sa svojim kolegama iz reprezentaciji Nole je doneo Srbiji četvrtfinale Dejvis kupa trijumfom nad SAD u Beogradu. Četiri meseca kasnije, ispisane su nove stranice istorije srpskog tenisa. Srbija je rezultatom 4:1 savladala Hrvatsku u sred Splita i dovela polufinale Dejvis kupa u Beograd (gde će u septembru igrati protiv Češke). Neposredno pred četvrtfinalni Dejvis kup okršaj u Splitu, Novak je igrao u polufinalu Vimbldona, gde je poražen od Čeha Tomaša Berdiha.

Svako ima svog idola, uzora ili je bar imao, pa tako i Novak Đoković. Njegov izbor je Amerikanac Pit Sampras ("Sviđa mi se kako servira i ponaša na terenu!"), jedan od najboljih igrača svih vremena, a u poslednje vreme i Andre Agasi. Govori srpski, engleski i nemački jezik. Omiljena podloga mu je tvrda. U slobodno vreme, koje je retko, Novak surfuje Internetom, gleda filmove, sluša muziku, kako kaže koja opušta, a nađe vremena i za poneki izlazak sa društvom i najboljim drugom Vukom. Voli domaću hranu, salate i negazirane sokove. Od sredine 2006. godine Noleta trenira Slovak Marjan Vajda, sa kojim je saradnja, ispostavilo se - pun pogodak! U periodu od avgusta 2009. do aprila 2010. Novakov tim bio je pojačan za Amerikanca Toda Martina.

Tekst je sa zvaničnog sajta Novaka Djokovića

Dejvis kup 2010.


Teniska reprezentacija Srbije pobednik je Dejvis kupa!
Najveći uspesi Srpskog tenisa 3352_dejviskup08fotoadimitrijevic_gallery

Šišanje!


Istorijska pobeda u Dejvis kupu obeležena je kako je i obećano -
šišanjem do glave svih tenisera, predsednika Teniskog saveza Srbije
Slobodana Bobe Živojinovića i trenera Dejvis kup reprezentacije Bogdana
Obradovića. Pobednici su ostali, kao što su nam i obećali, bez kose.




Najveći uspesi Srpskog tenisa 1632_tenis16fotoadimitrijevic_gallery
Pobednik!


Nema više teškog disanja, nema više bola u grudima, nema više
problema sa stomakom, sve je rešio... Nema više ni Federera! Jak,
fokusiran, ozbiljan. Pobednik!
Najveći uspesi Srpskog tenisa 4967_novak-pobeda2_gallery
I opet, najbolji!


Još jedna nagrada u rukama Novaka Đokovića, najprestižnija sportska
nagrade Laureus! A pre dodele nagrade Novak je išao u posetu britanskom
premijeru, posle prošetao crvenim tepihom zajedno sa devojkom Jelenom, i
davao izjave novinarima.

Najveći uspesi Srpskog tenisa 19976_novak-03-fonet_gallery

Zvezda godine Nole br.1


Da li je zaista potreban ikakav argument za ovu konstataciju? Ovaj
čovek nas je najviše puta nasmejao u 2011. toj. Jedan i jedini, naš
Nole, naš broj jedan!
Najveći uspesi Srpskog tenisa 17552_novak-australija-open-1_gallery










Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593


Najveći uspesi Srpskog tenisa 2lwq2yh


Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Najveći uspesi Srpskog tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Najveći uspesi Srpskog tenisa   Najveći uspesi Srpskog tenisa Sat610Sub 16 Jun - 12:45

Srbi kroz istoriju

Otvoreno prvenstvo Francuske oduvek je bilo uspešno za tenisere naše zemlje, kako god da se zvala.

Najveći uspesi Srpskog tenisa News_62353


Malo je poznato da je još 1939. godine Dragutin Mitić, nastupajući za Kraljevinu Jugoslaviju osvojio Rolan Garos u konkurenciji mešovitih parova zajedno sa Simon Matje, a malo je nedostajalo da ova Francuskinja godinu dana kasnije ponovi isti uspeh, ali u paru sa Franjom Kukuljevićem.

Posle tridesetak godina čekanja, na korak od osvajanja drugog grend slema u sezoni došli su Željko Franulović i Nikola Pilić, a prvu veliku radost ljubiteljima sporta u bivšoj Jugoslaviji donela je Mima Jaušovec. Slovenka je u finalu 1977. godine savladala Rumunku Florencu Mihai da bi godinu dana kasnije "pokorila" Pariz u konkurenciji ženskih dublova.

Početak devedesetih godina prošlog veka obeležila je dominacija Monike Seleš, koja je tri puta uzastopno osvajala Rolan Garos, savladavši Štefi Graf dva puta i Aranču Sančez Vikario.

Za sada poslednji trofej u singlu i jedini od kada Srbija postoji kao samostalna država, donela je Ana Ivanović, trijumfom nad Dinarom Safinom u finalu 2008. godine. Ivanovićeva je i godinu dana pre toga igrala u finalu, a kako je poslednjih nedelja pokazala da je u usponu forme, za očekivati je da i ove godine stigne daleko na turniru koji joj je jedan od omiljenijih.

Najbolji srpski dubl igrač, Nenad Zimonjić, čak sedam puta igrao je u finalima muškog i mešovitog dubla u prethodnih šest godina, pet puta u paru sa Katarinom Srebotnik i dva puta sa Danijelom Nestorom, osvojivši tri trofeja, dva sa Slovenkom i jedan sa Kanađaninom.

Kuriozitet je da najbolji svetski teniser, Novak Đoković, još uvek čeka na svoje prvo finale Rolan Garosa, turnira na kojem je odigrao svoje prvo grend slem polufinale u karijeri. Tri puta je došao na korak od finala, dva puta je zaustavljen od Rafaela Nadala, da bi ga prošle godine pobedio i Rodžer Federer. Možda je ovo Novakova godina.

Muški singl:

1970 Jan Kodeš (Češka) – Željko Franulović (Jugoslavija) 3:0 (6:2, 6:4, 6:0)
1973 Ilie Nastase (Rumunija) – Nikola Pilić (Jugoslavija) 3:0 (6:3, 6:3, 6:0)

Ženski singl:

1977 Mima Jaušovec (Jugoslavija) – Florenca Mihai (Rumunija) 2:1 (6:2, 6:7, 6:1)
1978 Virginija Ružići (Rumunija) – Mima Jaušovec (Jugoslavija) 2:0 (6:2, 6:2)
1983 Kris Evert (Velika Britanija) – Mima Jaušovec 2:0 (6:1, 6:2)
1990 Monika Seleš (Jugoslavija) – Štefi Graf (Nemačka) 2:0 (7:6, 6:4)
1991 Monika Seleš (Jugoslavija) – Aranča Sančez Vikario (Španija) 2:0 (6:3, 6:4)
1992 Monika Seleš (Jugoslavija) – Štefi Graf (Nemačka) 2:1 (6:2, 3:6, 10:Cool
2007 Žastin Enan (Belgija) – Ana Ivanović (Srbija) 2:0 (6:1, 6:2)
2008 Ana Ivanović (Srbija) – Dinara Safina (Rusija) 2:0 (6:4, 6:3)

Muški dubl:

1990 Serhio Kasal (Španija)/Emilio Sančez (Španija) – Goran Ivanišević (Jugoslavija)/Petr Korda (Češka) 2:0 (6:2, 6:3)
2008 Pablo Kuevas (Urugvaj)/Luis Orna (Peru) - Nenad Zimonjić (Srbija)/Danijel Nestor (Kanada) 2:0 (6:2, 6:3)
2010 Nenad Zimonjić (Srbija)/Danijel Nestor (Kanada) – Lukaš Dluhi (Češka)/Leander Paeš (Indija) 2:0 (7:5, 6:3)

Ženski dubl:

1978 Mima Jaušovec (Jugoslavija)/Virginija Ružići (Rumunija) – Lesli Tarner Bauri (Australija)/Gail Šanfro (Francuska) 2:1 (5:7, 6:4, 8:6)
2001 Virhinija Ruano Paskval (Španija)/Paola Suarez (Argentina) – Jelena Dokić (Jugoslavija)/Končita Martinez (Španija) 2:0 (6:2, 6:1)

Mešoviti dubl:

1938 Dragutin Mitić (Kraljevina Jugoslavija)/Simon Matje (Francuska) – Nensi Vajn Bolton (Australija)/Kristijan Bosus (Francuska) 2:1 (2:6, 6:3, 6:4)
1939 Sara Palfi Kuk (SAD)/Elvud Kuk (SAD) – Franjo Kukuljević (Kraljevina Jugoslavija)/Simon Matje (Francuska) 4:6, 6:1, 7:5
2006 Nenad Zimonjić (Srbija)/Katarina Srebotnik (Slovenija) – Elena Lihovceva (Rusija)/Danijel Nestor (Kanada) 2:0 (6:3, 6:4)
2007 Natali Deši (Francuska)/Endi Ram (Izrael) – Nenad Zimonjić (Srbija)/Katarina Srebotnik (Slovenija) 2:0 (7:5, 6:3)
2008 Viktorija Azarenka (Belorusija)/Bob Brajan (SAD) – Nenad Zimonjić (Srbija)/Katarina Srebotnik (Slovenija) 2:0 (6:2, 7:6)
2010 Nenad Zimonjić (Srbija)/Katarina Srebotnik (Slovenija) – Jaroslava Švedova (Kazahstan)/Julijan Noul (Austrija) 2:1 (4:6, 7:6, 11:9)
2011 Kejsi Delakva (Australija)/Skot Lipski (SAD) – Nenad Zimonjić (Srbija)/Katarina Srebotnik (Slovenija) 2:1 (7:6, 4:6, 10:7)

(Foto: Starsport)










Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593


Najveći uspesi Srpskog tenisa 2lwq2yh


Najveći uspesi Srpskog tenisa 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Najveći uspesi Srpskog tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Najveći uspesi Srpskog tenisa   Najveći uspesi Srpskog tenisa Sat610Sub 4 Apr - 9:45

Nov(akov)i uspesi: Nadal će biti nadmašen, pada li i Federerov američki rekord?

Najveći uspesi Srpskog tenisa 593281_novak2-foto-tanjug-ap_ff

Novak Đoković će narednog ponedeljka sustići Rafaela Nadala po broju nedelja provedenih na vrhu ATP liste, a mogao bi da postavi novi rekord, ukoliko u finalu turnira u Majamiju pobedi Endija Mareja.

Ako pobedi Mareja, Đoković će biti prvi teniser koji je u tri sezone osvajao Indijan Vels i Majami. Džim Kurije je prvi "vezao" titule (1991), zatim Majkl Čang (1992), Marselo Rios (1998), Andre Agasi (2001), Rodžer Federer je to uspeo dva puta (2005. i 2006. godine), kao i Novak (2011. i 2014. godina).

Što se tiče ATP liste, Nadal je trenutno šesti na večnoj listi (141 nedelja na vrhu), a taj uspeh će Đoković u ponedeljak izjednačiti. Nenadmašan je Rodžer Federer (302), slede Pit Sampras (286), Ivan Lendl (270), Džimi Konors (268) i Džon Mekinro (170 nedelja na prvom mestu).



blic










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Najveći uspesi Srpskog tenisa 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Najveći uspesi Srpskog tenisa Empty
PočaljiNaslov: Re: Najveći uspesi Srpskog tenisa   Najveći uspesi Srpskog tenisa Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Najveći uspesi Srpskog tenisa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najveći uspesi Srpskog plivanja
» Najveći uspesi Srpskog fudbala
» Najveći uspesi Srpskog vaterpola
» Najveći uspesi Srpskog rukometa
» Vesti iz Tenisa
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-