Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Sre 8 Maj - 21:36

Oduvek sam mislio da je zemlja okrugla i loptastog oblika,tako su nas i ucili,sada vise neznam sta da mislim. cool
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Sre 8 Maj - 21:50


Ovo je isto jedan dobar primjer da nesto nije u redu sa oblikom zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:11

Ako Tony smatra da je zemlja ravna i da ga ne možemo pokolebati niti ubijediti da promijeni mišljenje, nećemo se zbog toga klati i uzajamno vrijedjati. 
Iako se ne slažem niti mislim da je zemlja ravna kao što on misli, to nije razlog da i dalje ostanemo  happy

Nego znaš šta Tony.. zašto malo ne popustiš barem ljepšem polu.. ako ti one kažu da je nešto okruglo (oblo) happy  a ne ravno.. čuti i klimaj glavom ..jasno  mad

happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:14

@neno, pa ima dosta dokaza i primjera u ovim klipovima gdi pokazuju da nemoze zemlja biti globus.

Ali sa vremenom ce istina isplivati, u to sam siguran. Ne mozda ova generacija, ali sledeca sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:23

Tony, jesi li čitao malo onaj gore tekst što sam ti postavila?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:27

Jesam, netreba meni udruga neka ili sekta. Svoj sam covjek,uvjek bio. Nikad nisam trcao za nekome ili neko zamnom.

Moje misli, vidjenje, razmisljanje i odluka. Pa ako netko imalo mozga ima, provjerice da zemlja nemoze biti globus. Gravitacija nepostoji, to je Nikola Tesla vise putao rekao.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:28

Tony ::
@neno, pa ima dosta dokaza i primjera u ovim klipovima gdi pokazuju da nemoze zemlja biti globus.

Ali sa vremenom ce istina isplivati, u to sam siguran. Ne mozda ova generacija, ali sledeca sigurno.

Ma sada mi je samo oblo na pameti..  happy   happy happy happy a šta će biti neka bude.. Tony  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:29

Tony ::
Jesam, netreba meni udruga neka ili sekta. Svoj sam covjek,uvjek bio. Nikad nisam trcao za nekome ili neko zamnom.

Moje misli, vidjenje, razmisljanje i odluka. Pa ako netko imalo mozga ima, provjerice da zemlja nemoze biti globus. Gravitacija nepostoji, to je Nikola Tesla vise putao rekao.


Dobro Tony, veruj u šta god ti želiš, to je tvoje pravo  happy


Ja ću ipak verovati nauci happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:38

Lilith ::
Tony ::
Jesam, netreba meni udruga neka ili sekta. Svoj sam covjek,uvjek bio. Nikad nisam trcao za nekome ili neko zamnom.

Moje misli, vidjenje, razmisljanje i odluka. Pa ako netko imalo mozga ima, provjerice da zemlja nemoze biti globus. Gravitacija nepostoji, to je Nikola Tesla vise putao rekao.


Dobro Tony, veruj u šta god ti želiš, to je tvoje pravo  happy


Ja ću ipak verovati nauci happy
Nauka ili znanost (latinskiscientia = znanje; grčkiλογος – logos = nauka, znanje, znanost, učenje) je sistem sređenih isistematiziranih znanja o nama i (matrijalnom i nematerijalnom) svijetu koji nas okružuje. T o je obimna i opsežna skupina informacija i o nekom subjektu, ali se ta riječ posebno koristila za informacije o fizičkom univerzumu. Kako se znanje povećavalo, pojedine metode su se dokazale pouzdanije nego neke druge, i danas su naučne metode standard za nauku. To uključuje korištenje pažljivog posmatranja, eksperimente, mjerenja, matematiku, i ponavljanje.






Pobjednici uvjek pisu povjest a Nauka-u Elite svijeta, Illuminati, Bilderberger itd. To je tvoje dobro i pravo.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 25066

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:40

Znači po ovome je praktično moguće doći do ivice planete, odnosno kako kažeš ploče?
I kako sunčev zrak ne pada jednako na ravnu ploču?










love 
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:44

Ariana ::
Znači po ovome je praktično moguće doći do ivice planete, odnosno kako kažeš ploče?
I kako sunčev zrak ne pada jednako na ravnu ploču?


Ne @Ariana, ravna je. Nitko nezna sto se nalazi iza Antartike ledenog zida od 50m i vise. Ploca ili slicno kazu ovi koji vjeruju da je globus. Jedan ravnozemljas kaze uvjek da je ravna.

Ima dosta klipova, pogledaj pa ces razumeti sistem u kojem zivimo a ne u ovom sto nam lazu zadnjih 500g.
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 25066

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 20:56

Poštujem tvoje mišljenje, iako se možda ne slažem i drugačije vidim stvari.
Isto kako postoje dokazi da je Zemlja ravna, postoje i dokazi da je okrugla.
Iako ne znamo šta se nalazi iza Antartike opet ne mora ni da znači da je to dokaz da je Zemlja ravna..










love 
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:05

Nikola Kopernik (polj. Mikołaj Kopernik, lat. Nicholas Copernicus; Toruń, 19. veljače 1473. - Frombork, 24. svibnja 1543.), poljski astronom iz Kraljevske Prusije koja je od 1466. pripadala Poljskom Kraljevstvu. Iz redova je isusovaca.[1] Studirao je na Sveučilištu u Krakovu; od 1496. do 1500. u Bologni, gdje je studirao kanonsko pravo, ali se najviše posvetio studiju astronomije. Postavši kanonikom katedrale u Fromborku, napustio je Italiju, ali se 1501. vratio i u Padovi studirao medicinu, a u Ferrari postao doktor kanonskoga prava. Od 1505. do smrti živio je u Poljskoj. Nastanio se u Fromborku, gdje je u jednoj kuli organizirao svoj opservatorij. Nije se odazvao ni pozivu da na Lateranskome koncilu (1512. – 1517.) izloži svoje mišljenje o reformi kalendara.
Kopernik je u Raspravici (lat. Commentariolus, između 1510. i 1514.) dao prvu skicu nove heliocentrične teorije, koja je protuslovila vladajućemu, Ptolomejevu geocentričnomu sustavu svijeta sa Zemljom u središtu. Nastavio je raditi na svojem sustavu do pojedinosti, pa je, prosuđujući na osnovi principa relativnosti gibanja, dao jednostavan sustav: Zemlja i planeti jednoliko se gibaju po kružnicama, u središtu kojih je Sunce. Unutar nebeske sfere zvijezda stajaćica nižu se putanje planeta, a u središtu cijeloga svijeta nalazi se Sunce. Dnevnu vrtnju nebeskoga svoda objasnio je dnevnom vrtnjom ili rotacijom Zemlje, a smjene godišnjih dobaobilaženjem Zemlje oko Sunca. Petlje u putanjama planeta objasnio je kao pojavu koja nastaje zbog gibanja Zemlje i planeta oko Sunca. Iz veličine petlja, koja je to manja što je planet udaljeniji od Sunca, odredio je Kopernik njihovu udaljenost od Sunca. Ispravno je protumačio i nepokretnost zvijezda, i nepostojanje paralakse kao posljedicu njihove goleme udaljenosti od Zemlje.
Kopernik je dugo razmišljao o tome bi li svoju teoriju pismeno objavio ili ju po uzoru na pitagorovce usmeno poučavao. Ipak je prvo napisao sažetak, koji je kolao kao kopija (pronađena u Beču 1873. i u Stockholmu1878.), u kojem je novu teoriju iznio u obliku sedam aksioma. Glavno djelo O gibanjima nebeskih tijela (lat. De revolutionibus orbium coelestium) izdano je u Nürnbergu tek 1543.
Izgradnja heliocentričnoga sustava bio je revolucionaran i dalekosežan prekid sa starim shvaćanjima. Nasuprot dotadašnjemu shvaćanju da je Zemlja središte svemira, ističe se da je Zemlja samo jedan od planeta koji kruže oko Sunca. Kopernik se ipak nije mogao potpuno osloboditi ukorijenjenih nazora pa je vjerovao da se nebeska tijela moraju jednoliko gibati po kružnicama. Taj je problem poslije riješio Johannes Kepler, koji je otkrio nejednoliko gibanje planeta po elipsama, kojima se u jednom žarištu nalazi Sunce. Svojim djelom Kopernik je utemeljio modernu astronomiju i stvorio preduvjete za Keplerova otkrića (Keplerovi zakoni) i Newtonovo određivanje zakonitosti koja upravlja gibanjima nebeskih tijela (Newtonov zakon gravitacije). Njegovo je naučavanje imalo sljedbenike i nastavljače, ali i protivnike. Crkva je 1616. zabranila sva djela koja su za osnovu imala Kopernikovo naučavanje. Zabrana je 1757. skinuta s Kopernikovih, a 1835. s ostalih djela




Citat: između 1510. i 1514.) dao prvu skicu nove heliocentrične teorije,




@Lilith, eto tvoja nauka je od 1510g.   Toliko o Nauci .  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:11

Ne razumem šta si hteo  da me pitaš.

Možeš li da budeš jasniji?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:19

Lilith ::
Ne razumem šta si hteo  da me pitaš.

Možeš li da budeš jasniji?
 Tu tvoju opstu nauku ili znanost si primala i ucila kao ovaj Nikola Kopernik. Oni su to preuzeli taj sistem, to sam htio samo reci i kao primjer ti reci.

Kako je on mogao 1510g skicu da nacrta heliocentricnog sistema zemlje????? A nikad u svemiru nije bio itd.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:26

Kada dolazi do sukoba naučnog i čulnog saznanja, uvek je naučno tačnije.
Zato što je objektivno. 

Primer:
Ako ti i ja sada izađemo napolje, ti ćeš reći da ti je hladno, ja ću reći da mi je vrućina,
a naučno će reći da je tačno 28°C.  Razumeš?  
happy



Filozofi antičke Grčke, o kojima, koliko vidim, jako malo znaš,
 kao i teolozi, još davno su došli do zaključka da je Zemlja okrugla. 

Ljudi su tačno izračunali i prečnik i obim planete. Još tada.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:32

happy Da da, a se nasmija. E ti ljubitelji mudrosti, ja ih ipak volim.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:35

Tebi bi se jako dopala fizika. 

Šteta što malo više ne saznaješ iz naučne literature nego svo znanje skupljaš na internetu.


Jesi li posetio nekad neku opservatoriju?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:40

Lilith ::
Tebi bi se jako dopala fizika. 

Šteta što malo više ne saznaješ iz naučne literature nego svo znanje skupljaš na internetu.


Jesi li posetio nekad neku opservatoriju?

Jesam i gledao sam Star Trek, Galaktika, Voyeger serije itd. To je sve science fiction filmovi kao i dosta sve ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:43

Ispričaj mi svoje utiske iz opservatorije.



Kako je to uticalo na tebe?



Video si zvezde, planete, itd...?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 21:54

Usao i izasao, nista realno nisam vidio. Ma hajde, vecu glupost nisam vidio. Fantazija i nista drugo.

Nerealno je sve uticalo na mene, pa otisao po sladoled kao djecak.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 22:00

Fantazija? Pa kroz teleskop gledaš svojim očima

Zar više veruješ internet klipovima nego sopstvenim očima?



Predlažem ti da posetiš opservatoriju ponovo sada kao odrastao čovek.
Posle toga ćeš sigurno naći puno rupa u toj priči o ravnoj zemlji i suncu, kao i o kretanju planeta happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 22:07

Oni sa svojim sistemom su tebe i mnogo ostalih vas toliko izmanipulirali da ste slijepi postali.

Recimo primjer jedan, rodis se i tvoji roditelji dadnu nekoj drugoj porodici nakon porodjaja. Odrast ces i mislis ces cijeli zivot da su to tvoji roditelji a u istini nisu. To je ta prica sta rade sa vama neznalicama i slijepima.

Ti si naucila nesto i uvjerna utome svemu. Ali nikad nisi ispod tapisona pogledala, to je to.
Neka te, zivis u svom sistemu, drugi u drugom itd.

Neka misli svako kako zeli i hoce.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 22:13

Pa ko je slep - ja koja verujem nauci i svojim očima ili ti koji slepo veruješ u internet klipove? happy


Da bih poverovala, moram da imam dokaze tvojih tvrdnji (bez Yu tube klipova).



Za sada mi nisi argumentovano odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavljala na ovoj temi.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610Čet 9 Maj - 22:16

Ma odgovorio sam ti sve jedno pitanje, problem je u tome sto neobracas paznju na mojim odgovorima.


Nista od toga, bila ravna ili bila bilo sto. Krije se dosta toga u svijetu, to je samo jedan mali primjer i jedna tema.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Kuda ide ova zemlja???
» Okrugla Zemlja
Strana 5 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-