|
| Autor | Poruka |
---|
kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Poznste žene Pon 2 Jan - 8:46 | |
| Carica Elizabeta (Sissi) – prethodnica Lady Di[You must be registered and logged in to see this image.]
Tragičan život Lady Di, a i opsesija medija novom kneginjom od Cambridga, pokazuju koliko zanimanje javnosti može pokazati kad su u pitanju okrunjene glave, pri čemu one ne moraju nužno biti osobe iz naše sadašnjosti ili najbliže prošlosti.
Dovoljno je u Austriji baciti pogled na policu s čokoladama u dućanima ili zaviriti u prosječnu trgovinu suvenira kako bi se stekao dojam o popularnosti ove žene više od 100 godina nakon smrti u atentatu u Ženevi. Popularna Sissi zapravo se potpisivala kao Lisi, a ime pod kojim je danas najpoznatija najvjerojatnije je rezultat pogrešno pročitanog potpisa. Elizabeta je kao osoba slobodna duha zarobljena strogim konvencijama bečkog dvora, modna ikona svog vremena i velika ljepotica, postala savršen materijal za stvaranje mita, ali i turističke atrakcije koja donosi veliku zaradu. Carica je bila izuzetno popularna u narodu, a posebno kod Mađara kojima je iskazivala posebnu naklonost, što je ujedno bio i njezin najveći iskorak u politiku. Većinu vremena Elizabeta se bavila svojom odjećom, sportom i putovanjima, koja su joj predstavljala bijeg iz nesretnog braka i strogih dvorskih propisa. Za cara Franju Josipa udala se 1854. godine, iako mu je namijenjena bila njezina sestra Helena. Tu prestaje svaka romantična priča. Iako su do kraja života ostali u prijateljskim i toplim odnosima, car i carica nisu bili vjerni bračnim zavjetima. Elizabeta se nije mogla prilagoditi strogim pravilima Bečkoga dvora. Tome je doprinosio i loš odnos koji je imala sa svekrvom Sofijom, koja je preuzela brigu o djeci carskog para. Njihova prva kćer umrla je u dobi od dvije godine, a nakon toga Elizabeta je rodila Gizelu, Rudolfa i Marie-Valerie. Posebno ju je pogodilo Rudolfovo samoubojstvo u dvorcu Mayerling 1889. godine. Franjo Josip bio je previše zauzet upravljanjem višenacionalnim carstvom punim problema da bi svojoj ženi mogao pokloniti dovoljno pažnje. Kako bi ispunila vrijeme, carica se bavila svojim brojnim hobijima. Bila je velika obožavateljica konja i odlična jahačica, učila je strane jezike i pisala pjesme. Bila je do te mjere opsjednuta svojim izgledom da ponekad danima ništa ne bi jela, a na izradu frizure trošila bi tri sata dnevno. Stvaranju mita o ovoj prelijepoj, ali nesretnoj ženi, doprinijele su brojne knjige i filmovi, od kojih je najpoznatija trilogija Ernsta Marischke s Romy Schneider u ulozi carice.
Autor: Andreja Ščapec
Poslednji izmenio kreja dana Pon 2 Jan - 8:55, izmenjeno ukupno 1 puta |
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Pon 2 Jan - 8:54 | |
| Cora Pearl – sjaj i bijeda kurtizana[You must be registered and logged in to see this image.]Boemskom sjaju Pariza za vrijeme Drugog Carstva (1852. – 1870.), kao grada umjetnosti, zabave i užitaka, posebno su doprinosile kurtizane. Bile su elegantne, zabavne, okružene luksuzom i slavom, rastrošne i navodno bezosjećajne. Jedna od najpoznatijih bila je i Cora Pearl.Roman Dama s kamelijama Aleksandra Dumasa ili mjuzikl Moulin Rouge s Nicole Kidman predstavljaju prilično uljepšanu, romantičnu verziju života pariških kurtizana 19. stoljeća, ali njihova osnovna poruka je vrlo slična. Kakva god da je osoba bila i iz kojih god razloga da se počela baviti svojim poslom, kurtizana mora biti kažnjena za svoj raskošan i površan život. U taj obrazac može se smjestiti i životna priča Engleskinje Core Pearl. Pravim imenom Emma Elizabeth Crouch, mlada je djevojka odlučila započeti samostalan život nakon što je njezin otac napustio obitelj, a majka počela živjeti s ljubavnikom s kojim se Emma nije slagala. Kako joj zarada u salonu krojačice nije bila dovoljna za život, Emma se počela baviti prostitucijom. Ipak, kako bi se opravdala, ona je u svojoj autobiografiji kao razlog svog napuštanja obitelji navela traumatičan događaj sa starijim muškarcem, koji ju je namamio i iskoristio kad je imala samo 15 godina. To nije točno jer se Cora pokušala učiniti mlađom lažući o svojim godinama. Također, jedno od objašnjenja ove priče jest da se zapravo radi o zlostavljanju koje je trpjela od svog očuha. No takve razloge za bavljenje prostitucijom navodile su i druge kurtizane, pa je možda riječ i o relativno društveno prihvatljivom objašnjenju. Emmin prvi bogati zaštitnik bio je Robert Bignall, s kojim je i doputovala u Pariz. Od tada Pariz postaje njezin dom, a Cora Pearl ime kojim će se proslaviti. Među Corine ljubavnike i sponzore ubrajaju se vojvoda Victor Massena, nizozemski prijestolonasljednik, polubrat cara Napoleona III. vojvoda de Morny, nećak Napoleona I. princ Achille Murat te carev bratić Napoleon, koji joj je postao zaštitnik nakon smrti vojvode de Mornyja 1826. godine. Iznos od 10 000 franaka mjesečno, koliko je od njega dobivala, nije joj bio dovoljan. Za vrijeme najvećeg uspjeha Cora je posjedovala dvije kuće, imanje Chateau Beauséjour, umjetnine, nakit i mnoštvo najmodernije odjeće, a o njoj su gradom kolale različite priče koje su golicale maštu. Padom Napoleonovog carstva nakon francusko – pruskog rata, nestalo je i zlatno doba kurtizana. Corina karijera doživjela je konačan slom nakon što joj je pred vratima jedan od ljubavnika počinio samoubojstvo, dobrim dijelom zahvaljujući i dugovima u koje je zapao da bi uzdržavao Coru. Rasprodajući komad po komad nakita i umjetnina, Cora je završila život u siromaštvu 1886. godine.
|
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Uto 3 Jan - 7:14 | |
| Audrey Hepburn – Drugo ime za eleganciju[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrhu popisa najvećih modnih ikona 20. stoljeća nemoguće je zaobići nezaboravnu Audrey Hepburn. Jedna od najljepših glumica svih vremena proslavila je neke od klasičnih odjevnih predmeta kao malu crnu haljinu i balerinke, a surađivala je s Hubertom Givenchyijem i drugim velikim modnim imenima. Audrey, rođena kao Audrey Kathleen Ruston u Belgiji 1929. godine, bila je kći engleskog bankara Josepha Victora Anthonyja Hepburn Rustona i nizozemske barunice Elle van Heemstra. Nakon djetinjstva bez oca kojeg je obožavala, Audrey je pretrpjela i teške ratne godine u nizozemskom gradu Arnhemu, a gladna zima 1944. godine ostavila je trajne posljedice na njezino zdravlje. Ova bolna iskustva potakla su Audrey kasnije na humanitarni rad u sklopu UNICEF-a. Iako je karijeru započela kao balerina, početkom 50-ih počela se pojavljivati na filmu u manjim ulogama. U pokušaju da osvoji Ameriku, počela je glumiti u Gigi na Broadwayju i ubrzo se našla u Hollywoodu. Prvi veći uspjeh postigla je 1953. godine filmom Praznik u Rimu, glumeći princezu Ann, koja bježeći od napornih protokolarnih dužnosti upoznaje američkog novinara i upoznaje Rim na drugi, manje služben način. Zahvaljujući toj ulozi, osvaja Oskara za najbolju žensku ulogu i postaje slavna. Za razliku od zvijezda tipičnih za to razdoblje, među drugim popularnim glumicama ističe se svojom gracioznošću, elegancijom i vitkošću. Njezin jedinstven stil, utemeljen na jednostavnosti i eleganciji, do danas kopiraju mnoge žene širom svijeta. S Humphreyjem Boghartom i Williamom Holdenom snima romantičnu komediju Sabrina, zatim Smiješno lice s Fredom Astaireom, Ljubav poslijepodne s Humphrey Boghartom i Gary Cooperom, a u kultnom Doručku kod Tiffanyja partner joj je bio George Peppard. Legendarnu ulogu Holly Golightly iz tog filma možda je ponovila glumeći Elizu Doolittle u My Fair Lady. Glumeći u jednoj predstavi 1954. godine, Audrey Hepburn je upoznala svog prvog supruga, glumca Mela Ferrera, s kojim je glumila i u adaptaciji Tolstojevog romana Rat i mir. Brak je potrajao do 1968. godine, a u to vrijeme Audrey odlučuje prekinuti karijeru dok je još na vrhuncu. Od kraja 60-ih do posljednjeg pojavljivanja na filmu u Spielbergovom djelu Uvijek, pojavila se u nekoliko ne previše uspješnih filmova. Umjesto toga, energiju je usmjerila na dobrotvorni rad kao UNICEF-ova ambasadorica dobre volje. Drugi se put udala 1969. godine za liječnika Andreu Dottija, ali i taj je brak završio razvodom. Umrla je 1993. godine u Švicarskoj. |
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Uto 3 Jan - 7:22 | |
| Audrey Hepburn bila je filmska i kazališna glumica nagrađena Oscarom te manekenka i humanitarka. Rođena je kao Audrey Kathleen Ruston u Bruxellesu i bila je jedino dijete. Donosimo vam devet manje poznatih činjenica o ovoj divi Hollywooda: - Otac Audrey Hepburn, Joseph Victor Anthony Ruston rođen je u današnjoj Češkoj u Užicama. Njegovi roditelji bili su Britanci austrijskog podrijetla. Njezina majka bila je barunica Ella van Heemstra iz Nizozemske, a godine 1971. kraljica Elizabeta II. uvela ju je u red Ivanovaca poznat kao Malteški red.
- Roditelji poznate Audrey Hepburn bili su britanski fašisti, a njezin otac iskreni ljubitelj nacizma. Rastali su se nakon što je Audreyjina majka otkrila da je vara s dadiljom. Otac joj je pobjegao, a Audrey ga je pronašla tek 1960-ih u Dublinu u Irskoj. Od tada pa do njegove smrti ga je udržavala.
- Nakon što je Britanija objavila rat Njemačkoj, Audreyjina majka preselila je obitelj u Arnhem u Nizozemskoj. Vjerovala je da će Nizozemska ostati neutralna kao i u Prvom svjetskom ratu.
- Nakon njemačke invazije, Audrey Hepburn se predstavljala kao Edda van Heemstra jer bi englesko ime bilo previše sumnjivo. Njen ujak, točnije suprug majčine sestre, pogubljen je 1942. godine u odmazdi protiv pokreta optora, a njezin polubrat je poslan u radni logoru Berlinu. Drugi polubrat je pobjegao da ne doživi istu sudbinu.
- Audrey Hepburn je kao mala promatrala deportaciju Židova u koncentracijske logore, a zapamtila je posebice jednog dječaka kako se ukrcava u vagone. Za vrijeme rataje razvila probleme s disanjem i oboljela od pothranjenosti.
- Audrey Hepburn se bavila baletom i za vrijeme rata, a svojim plesom je potajice skupljala novac za nizozemski pokret otpora. Također, prenosila je poruke između ćelija skrivajući ih u svojim baletnim cipelicama.
- Nakon savezničke protuinvazije i neuspjeha operacije “Market Garden”, Nizozemska je zahvatila glad jer su saveznici teško oštetili brojne gradove u borbama, a Nijemci su se služili taktikom spaljene zemlje i odmazde pa su brojni građani gladovali. Hepburn i njezia obitelj su pravili brašno od tulipana. Zbog takvih iskustava kasnije se Hepburn posvetila humanitarnom radu.
- Unatoč astmi i empfizemima od kojih je bolovala, a za vrijeme rata u Nizozemskoj skoro umrla kao djevojčica od kašlja, nastavila je bespošteno pušiti. Usprkos tome doživjela je 63. godinu.
- Najpoznatija uloga Audrey Hepburn u filmu “Doručak kod Tiffanyja”, zapravo je ekranizacija mračnog romana o prostitutki. Većina gledatelja ne shvaća to o Audreyinom liku, a producenti su iz scenarija izbrisali sve mračne teme pretvarajući ga u optimističan film.
|
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Uto 3 Jan - 7:26 | |
| Ava Gardner – hollywoodska diva[You must be registered and logged in to see this image.]Ava Lavinia Gardner smatrana je jednom od najljepših glumica svoga vremena. Danas je poštovana prije svega zbog svog glumačkog talenta, pa se tako našla i na 25. mjestu liste 50 najvećih ženskih legendi američke kinematografije, koju je sastavio Američki filmski institut.Ava se od prvog pojavljivanja na filmu 1941. godine u samo nekoliko godina vinula do statusa velike filmske zvijezde, prije svega zahvaljujući ulogama u ljubavnim i pustolovnim filmovima. Kao i mnoge slične priče, i Avina je počela sasvim slučajno. Njezina je sestra bila udana za fotografa koji je bio toliko oduševljen jednim njezinim slučajnim portretom da ga je postavio u izlog svog studija. To je bilo dovoljno da Barney Duhan, lovac na talente MGM studija, pozove Avu na intervju. Avin nerazumljiv južnjački naglasak (rođena je u Sjevernoj Karolini) zamalo ju je stajao karijere, ali je njezina ljepota prevagnula. Privlačnost ove ljepotice američko-irsko-indijanske krvi kamera je dodatno pojačala. Presudni obrat u karijeri Avi je donio film Ubojice iz 1946. godine, a nakon toga slijede ekranizacije poznatih Hemingwayjevih romana Snjegovi Kilimandžara i Sunce se ponovno rađa, zatim Bosonoga kontesa, Sedam dana u svibnju, Noć iguane, a u filmu o austro-ugarskom tragičnom prijestolonasljedniku Rudolfu Mayerlingu, utjelovila je još jednu legendarnu ljepoticu – caricu Elizabetu (Sissi). Za ulogu u Mogambu iz 1953. godine bila je nominirana za Oskara, koji je na kraju završio u rukama Audrey Hepburn, ali je osvojila je Zlatni globus i BAFTA-u (British Academy Film Awards). Kraj karijere provela je snimajući za televiziju. Udavala se tri puta, a sretnici su bili Mickey Rooney, jazz glazbenik Artie Shaw te slavni pjevač i glumac Frank Sinatra. Ava je pomogla Franku oživiti karijeru te je zahvaljujući njenim vezama dobio ulogu u Odavde do vječnosti. Njihov je brak bio izrazito turbulentan, a unatoč razvodu 1957. godine, ostali su prijatelji do njezine smrti od upale pluća 1990. godine.
|
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Čet 5 Jan - 18:44 | |
| Neopjevana junakinja: U Američkome građanskom ratu borila se i jedna žena, preuzevši identitet pokojnog brata![You must be registered and logged in to see this image.]
Zašto su gospoda, u razdoblju prohibicije, nosila lažne štapove? Kojega su antičkog hrvača suvremenici smatrali Zeusovim sinom? U kojem se ratu borila jedna ludo hrabra žena, preuzevši identitet pokojnog brata? Uživajte u zanimljivim činjenicama iz povijesti koje smo za vas odabrali! 1. Najmanji šišmiš na svijetu, Craseonycteris thonglongyai, dugačak je samo tri centimetra, a raspon krila mu iznosi četiri puta toliko. Godine 1973. na području Tajlanda ga je otkrio čuveni lokalni zoolog Kitti Thonglongya (1928. – 1974.), po kojem je i dobio ime. Kolokvijalno je poznat kao Kittijev rilasti šišmiš. 2. Hijeroglifsko pismo drevnih Egipćana sadržavalo je više od – tri tisuće znakova! Ovo slikovno pismo nastalo je u četvrtom tisućljeću prije Krista, a njegovi znakovi dijelom su bili ideogrami (simboli stvari i pojmova), a dijelom su označavali skupine suglasnika. Do fonetske upotrebe ideograma došlo je postupkom nalik na sastavljanje rebusa: riječ koja se izgovarala uz ideografsku sličicu počela se upotrebljavati po svojoj glasovnoj vrijednosti. Zanimljivo, znakove za vokale nisu poznavali, što onemogućuje točnu glasovnu rekonstrukciju tekstova pisanih staroegipatskim jezikom. 3. Kad se moreplovac John White (1540. – 1606.) vratio iz Engleske na otok Roanoke u Virginiji, svi doseljenici, koje je ondje ostavio četiri godine ranije, netragom su nestali. Njihova sudbina nikada nije u potpunosti rasvijetljena. 4. Deborah Sampson Gannett (1760. – 1827.) u povijest se upisala kao prva žena koja se borila u Američkom ratu za neovisnost (na slici!). Kako je pripadnicama nježnijeg spola u to vrijeme bilo zabranjeno sudjelovati u oružanim sukobima, ova hrabra žena na bojište je otišla pod identitetom pokojnog brata Roberta, preodjevena u muškarca. Njena varka otkrivena je u bolnici, nakon što ju je neprijateljski metak pogodio u bedro. 5. Milon iz Krotona, koji je živio u šestom stoljeću prije Krista, bio je jedan od najistaknutijih muževa antičke Grčke. Učenik velikog filozofa i matematičara Pitagore, sa zapaženim se uspjehom bavio poezijom i glazbom, a istodobno je bio jedan od najpoznatijih hrvača svoga vremena. Zbog njegove snage i gorostasna rasta, mnogi su vjerovali da nije običan smrtnik – govorilo se čak da je sin vrhovnog boga Zeusa! Svojim “supermoćima” rado se razmetao. Jednom je, primjerice, do olimpijskog borilišta došetao s bikom na leđima, da bi ga ondje, pred uzbuđenim gledateljima, ubio i sirovog pojeo. 6. Godine 1920. na snagu je stupio amandman američkog Ustava kojim se zabranjivala proizvodnja i prodaja alkohola. U razdoblju prohibicije, koje je potrajalo sve do 1933. godine, ljudi su iznalazili vrlo kreativna rješenja za konzumiranje omiljena “otrova” u javnosti. Neka gospoda su, primjerice, svijetom hodala oslanjajući se na štapove sa šupljom unutrašnjosti, ispunjenoj alkoholom. To im je omogućavalo da diskretno natoče omiljenu kapljicu u gostionici, nakon što bi naručeni osvježavajući napitak izlili u teglu s cvijećem. |
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Sub 7 Jan - 18:54 | |
| Brigitte Bardot – od sex bombe do aktivistice[You must be registered and logged in to see this image.] Nekad poznata ljepotica, bivša francuska manekenka, glumica i pjevačica, danas se najviše ističe kao borac za prava životinja, ali i po rasističkim izjavama uperenim protiv islama u Francuskoj.
Brigitte Bardot je šezdesetih bila jedan od najpoznatijih seks simbola. Za tu je laskavu titulu najzaslužnija njena uloga zavodljive Juliette u filmu Rogera Vadima I bog stvori ženu. S navedenim redateljem bila je u braku od 1952. do 1957. godine. Uslijedili su brakovi s Jacquesom Charrierom, Gunterom Sachsom, a od 1992. udana je za Bernarda d’Ormala. Uglavnom je u filmovima u kojima je glumila potencijal njenog izgleda iskorištavan do maksimuma, pa se tako često na filmskim platnima pojavljivala s vrlo malo odjeće. Svoj je glumački talent pokazala u kultnom filmu Jean – Luc Godarda Prezir, a kao najbolja strana glumica nagrađena je za ulogu u filmu Viva Maria! Jedna je od rijetkih europskih glumica koja je stekla veliku popularnost u SAD-u. Prestala je snimati 1973. godine, nakon čega se posvetila pjevačkoj karijeri. Osnovala je i zakladu koja se brine za zaštitu životinja, a bila je i politički aktivna. Nekoliko je puta platila globu u visokim iznosima zbog svojih rasističkih izjava usmjerenih protiv islama. |
| | | kreja Master
Poruka : 5893
Lokacija : prva lijevo
Učlanjen : 18.12.2021
Raspoloženje : super
| Naslov: Re: Poznste žene Sub 7 Jan - 18:58 | |
| Diao Chan – jabuka razdora[You must be registered and logged in to see this image.]Diao Chan stekla je besmrtnost kao lik u kineskom klasiku Romansa o Tri kraljevstva i jedna je od četiri kineske legendarne ljepotice. Ona je, poput Xishi, svoju ljepotu iskoristila kako bi zavela uzurpatora i pomogla legalnom vladaru da se vrati na vlast.
Smrt cara Linga iz dinastije Han 189. godine omogućila je plemstvu da ojača i međusobno se bori za prevlast. Ubojstvo cara djeteta omogućilo je jednom od njih, Dong Zhuou, da na prijestolje dovede svog kandidata i tako postane stvarni vladar carstva kao njegov prvi savjetnik. Zhuov posvojeni sin, veliki vojskovođa Lü Bu, bio je njegova desna ruka. Mlada i prelijepa Diao Chan, nekadašnja dvorska dama na dvoru dinastije Han, ovom je situacijom izgubila svoj položaj, a nije se našla na ulici zahvaljujući dobroti dvorjanina Wang Yuna, koji ju je uzeo u svoju kuću kao da mu je kći. On je pokušavao isplanirati svrgavanje uzurpatora s vlasti, ali svi su planovi imali jednu manu – Dong Zhuou se nije moglo prići jer mu je Lü Bu bio vjerna sjena. Primivši Diao u kuću, Wang je našao rješenje – razdvojit će nerazdvojnog Zhuoa i Lüa pomoću Diao. Wang je najprije pozvao Lü Bua na večeru i upoznao ga s Diao, koju je predstavio kao svoju kći. Lü se odmah zaljubio u nju i zaprosio je, a Wang je pristao. Sljedeći korak plana bio je predstaviti Diao Dong Zhuou. Prema očekivanjima, i on se na prvi pogled zaljubio u Diao te ju je odmah poveo sa sobom kaokonkubinu, ne znajući za prosidbu svog posvojenog sina. Lüu je, naravno, Wang rekao da je Dong Zhuo znao za to i time posijao klicu neprijateljstva među njima. Za ostalo se pobrinula Diao. Kad bi u palači srela Lüa, glumila bi tugu, a nekoliko puta pretvarala se da plače. Istovremeno je potpuno zaludila Zhuoa pa je on sve manje pažnje posvećivao politici i državnim poslovima. Pažljivo odigranim scenama, Diao je Lüa uvjerila da ga voli i da je duboko nesretna kao konkubina njegovog oca, a potom bi dopustila da Zhuo naiđe na njihove sastanke. Nakon što je jednom Zhuo u napadu ljubomore pokušao ubiti Lüa, a prije čega mu je Diao odglumila pokušaj samoubojstva, Lü je odlučio pokrenuti pobunu uz pomoć Wang Yuna. Zhuo i Diao su za to vrijeme otišli u Zhuov grad Meiwo, jer je ona zahtijevala da se udalje od Lüa. Urotnici su nakon toga Dong Zhuou poslali poruku u carevo ime, u kojoj se car navodno odriče vlasti u njegovu korist i pozvali ga u glavni grad, gdje su ga ubili. Lü Bu je nakon toga napao Meiwo i poveo Diao sa sobom, ali su Zhuovi generali pokrenuli osvetnički pohod u kojem je glavni grad pao, a Wang Yun ubijen. Prema nekim verzijama, Diao je provela još neko vrijeme s Lü Buom, a nakon njegove smrti jedan od Zhuovih generala odveo ju je u svoj harem. Prema drugima, poklonio ju je jednom od generala, a Diao se bacila na mač, odbijajući takvu sudbinu. Treća priča spominje tri brata ratnika koji su je prihvatili kao sestru i odveli u rodno mjesto, gdje je umrla u dubokoj starosti.
|
| | | Sponsored content
| Naslov: Re: Poznste žene | |
| |
| | | |
Similar topics | |
|
Strana 1 od 1 | |
| Dozvole ovog foruma: | Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
| |
| |
| Ko je trenutno na forumu | Imamo 589 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 589 Gosta :: 2 Provajderi
Nema
Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 930 dana Pet 27 Sep - 15:38
|
Dvorana slavnih |
Naj Avatar Haossa !
Kreja
|
Poslanici naj aktivniji nedelje | |
|