Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011

FK Manchester United - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Ned 11 Avg - 17:51

Swansea 1 - 4 Manchester United

Furiozan start Uniteda: Sjajni Van Persie i Welbeck zabili po dva!

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Liberty Stadiumu domaći Swansea City 4:1 u srazu prvog kola nove premierligaške sezone.

FK Manchester United - Page 4 Rvpswansea

Po dva su pogotka za prvake zabili Robin van Persie i Danny Welbeck. Van Persie je zabio devet golova u osam posljednjih premierligaških nastupa. U obranu naslova novi je trener David Moyes krenuo više negoli uspješno - velška je momčad, lani ugodno iznenađenje a ove sezone dodatno ojačana, solidno otvorila utakmicu i pritiskala favorita, no onda je zabljesnuo Robin van Persie.
Ponajbolji strijelac današnjice majstorski je iskoristio dvije pogreške gostujućih obrambenih igrača i u 34. minuti, nakon što mu je dugu loptu odigrao Ryan Giggs - škaricama i desnom nogom zakucao je loptu u mrežu.
Samo dvije minute kasnije novu je smušenost u domaćoj obrani kaznio Danny Welbeck zabivši iz neposredne blizine na dodavanje Antonija Valencije.
Wayne Rooney, čije se ime i dalje spominje u kontekstu transfera u Chelsea, ušao je u igru u 61. minuti i vrlo dobrom igrom pridonio dvama idućim pogocima svoje momčadi. Najprije je u 72. minuti odigrao loptu za Van Persieja koji je samostalno, nakon kraćeg trka u prostor i jednog odgađanja šuta, majstorski pogodio pod gredu svog sunarodnjaka Vorma, da bi u sudačkoj nadoknadi Rooney sjajno proigrao Welbecka koji je atraktivnim prebacivanjem Nizozemca matirao i četvrti put.

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Ned 10 Nov - 18:08

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Sre 27 Nov - 21:07

0 : 5

FK Manchester United - Page 4 Luuka    FK Manchester United - Page 4 Luuka    FK Manchester United - Page 4 Luuka    FK Manchester United - Page 4 Luuka    FK Manchester United - Page 4 Luuka

love
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Čet 28 Nov - 9:32

Veličanstveni United pokorio Leverkusen

FK Manchester United - Page 4 Kagawa_bayer_getty

MANCHESTER je impresivnom igrom i rezultatom (5:0) prekinuo Bayerov niz od osam uzastopnih domaćih pobjeda u Ligi prvaka.
Vodeća momčad skupine A gostovala je dakle protiv iznimno negostoljubivog domaćina i malo tko se nadao da će se ponoviti slučaj iz njihovog prvog susreta u 1. kolu skupine, kada je United na Old Traffordu slavio 4:2, tim prije jer su Manchesteru nedostajali Vidić, Fellaini, Carrick i Van Persie.

Međutim, United je u Leverkusenu dokazao da ima svoje adute, ne samo u trenutnoj formi (deset utakmica bez poraza), nego u petorci Giggs, Kagawa, Nani, Valencia, Rooney. Pored njih nitko nije primjetio ne samo izostanak gore nabrojane četvorice, nego i jedva da se osjetilo igranje Stefana Kiesslinga, najboljeg Bayerovog igrača i strijelca 10 golova ove sezone.

U 22. minuti, munjevita kontra Manchestera nakon kornera za Leverkusen. U tri poteza: Kagawa - Giggs - Rooney i s puno sprinta, lopta je već s desne strane u letu za drugu stativu, gdje na crti na loptu uklizava Valencia i od stative je šalje u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije, Rooney je opet asistent: Ubacio je iz slobodnjaka s lijeve strane, a pred golom Spahić glavom šalje loptu u desni kut svog vratara Lena, koji ukopan u nevjerici gleda ovaj petokolonaški potez.

Bayer je uništila Unitedova silovita transformacija i osvajanje prostora svaki put kada bi osvojio loptu, pri čemu je prednjačio Kagawa brzinom i probojnošću u kontrama i sjajni, 39-godišnji Giggs preciznim proigravanjima s centra, prilikom "izgrađenih" napada.
FK Manchester United - Page 4 TEREN

Unitedove tri polušpice razbile su obrambeni blok, a Rooney je asistirao za oba gola u prvom dijelu. Giggs je u vezi igrao kao mladić. Od Leverkusena u prvih 45 minuta nismo vidjeli ništa osim jedne Kiesslingove akcije.

U prvih desetak minuta nastavka, najaktivniji kod Bayera bio je Emir Spahić, koji se svim silama trudio postići gol za iskupljenje kod autogola, ali su ga nakon kornera pred Unitedovim golom, u tome ometali sudac i nepreciznost.

U 60. minuti, Evra je iz kornera ubacio na prvu vratnicu, gdje Rooney puca, ali Leno brani. Međutim, odbijanac Evans šalje u mrežu, a svoju momčad u osminu finala LP.

Deset minuta poslije, dva najbolja igrača Uniteda večeras, Kagawa i Rooney, na desno strani pripremili su gol za Smallinga na lijevoj, koji utrčava pred gol i zabija za 0:4.

Konačno, dvije minute prije kraja, kakva akcija i kakav gol - Giggs, blizu centra i leđima okrenut golu, šalje loptu na lijevu stranu za Nanija. Leno istrčava kako bi pokupio loptu ali je Nani smiruje prsima i iz kuta, vanjskim dijelom noge šalje u gol, peti Unitedov ove večeri!

Manchester se tako učvrstio na prvom mjestu skupine, s tri boda prednosti ispred Šahtara, kojeg u zadnjem kolu dočekuje na Old Traffordu, dok je Bayer na bod manje od Srnine momčadi i gostuje u Sociedadu. Tamo mu za prolazak u osminu finala LP treba bod i nada da Šahtar neće pobijediti kombiniranu Moyesovu momčad. Bayer je naime, bolji u međusobnom omjeru s Ukrajincima, pa bi išao dalje u slučaju da završe s istim brojem bodova.

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Ned 15 Dec - 16:23

13.12.2011.

Igraču Manchestera zbog bolesti ugrožena karijera!

FK Manchester United - Page 4 0641007.48

Veznjak Manchester Uniteda Darrena Fletchera propustit će ostatak sezone jer pati od ulceroznog kolitisa, kroničnoga upalnog stanja u predjelu debelog crijeva, sličnog Crohnovoj bolesti. Zbog bolesti bi mogao i završiti karijeru.

Problem kod 27-godišnjeg Fletchera postoji već izvjesno vrijeme i škotski je nogometaš baš zbog njega propustio velik dio prošle sezone. Da bi zaštitili privatnost svog igrača, iz kluba su kao uzrok njegove odsutnosti navodili "misteriozan virus".

"Njegovo se stanje pogoršalo u posljednje vrijeme. Darren je svejedno iz razloga lojalnosti prema klubu i reprezentaciji nastavljao igrati, čime je ugrozio mogućnost povratka optimalnoga fizičkog stanja i zdravlja", priopćili su iz kluba.

"Sada je poslušao savjet liječnika da se na neko vrijeme sasvim makne od napora treninga i utakmica kako bi ponovno maksimalizirao mogućnost za potpuno ozdravljenje. Molimo javnost za poštovanje njegove privatnosti kako bi uz minimalnu prisutnost stresnih situacija zajednički pomogli našem nogometašu u njegovoj borbi protiv bolesti", stoji također u priopćenju.

U ionako problematičnom segmentu veznog reda Fletcherova će neraspoloživost donijeti dodatne glavobolje Alexu Fergusonu.

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Sre 25 Dec - 10:48

Godina : 49

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Čet 26 Dec - 12:59

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Sub 28 Dec - 16:54

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Uto 31 Dec - 20:09

Učlanjen : 26.01.2014

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Ned 26 Jan - 18:21

Pozdrav, mi svmo zvanicni fan club Manchester United Serbia.

Raspoloženje : uvek extra

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Sre 29 Jan - 0:26

Muški

PočaljiNaslov: Re: FK Manchester United   FK Manchester United - Page 4 Sat610Čet 20 Mar - 9:02

Van Persie je spasio Moyesa: Hat-trickom za prolaz Uniteda

Manchester United uspio je nadoknaditi 2-0 poraz iz Pireja svladavši Olympiacos na Old Traffordu 3-0. Junak, koji je spasio Moyesa bio je Van Persie zabivši tri gola

FK Manchester United - Page 4 Biti-ili-ne-biti-moyesu-unitedu-zadnja-sansa-da-spasi-obraz-900x600-20140311-20140319221203-db7aecadeb7d68b0873196b0ee526f17

Engleski mediji uoči uzvratne utakmice osmine finale Lige prvaka prisjetili su se velikog preokreta Manchester Uniteda od prije 30 godina, kojim je nadoknadio 2-0 poraz s Nou Campa i svladao u uzvratu Maradoninu Barcelonu za prolaz u polufinale Kupa kupova.

Razlog pogledu u prošlost bio je nedavni poraz 'crvenih vragova' istim rezultatom u Pireju od Olympiacosa, no 30 godina kasnije nikad blijeđi United nije ulijevao povjerenje uoči uzvrata kao te 1984. godine kad su Englezi posljednji put preokrenuli takav zaostatak.

No Manchester United večeras je na Old Traffordu odigrao najbolju utakmicu u sezoni te ostvario zacrtani cilj pobijedivši grčku momčad 3-0 izborivši plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

David Moyes produljio si je život na klupi, a za to može najviše zahvaliti sjajnom Robinu van Persieju, koji je hat-trickom uništio Olympiacos.

Nakon nervoznog početka s tri žuta kartona, United je krenuo po pobjedu, iako je moglo biti drugačije da Perez u 15. minuti nije promašio veliku priliku. U 18. minuti domaćin je pogodio stativu preko Rooneyja, a samo pet minuta kasnije 'crveni vragovi' izborili su penal. Točnije Van Persie, koji ga je sigurno i realizirao za vodstvo Uniteda 1-0.

Grci su bili na mukama, ali spasio je Roberto opasan Evrin pokušaj. No u prvoj minuti nadoknade Manchester je poveo 2-0. Rooney je ubacio s desne strane, a Van Persie je i drugi put matirao golmana Olympiacosa. A pet minuta prije toga moglo je biti izjednačenje, ali sjajni De Gea je obranio dva čista 'zicera' momčadi iz Pireja.

Grci su u nastavku htjeli doći do gola, koji bi im puno značio za prolazak, no već u 52. minuti bilo je 3-0. Strijelac, naravno, Van Persie, koji je iz slobodnog udarca s 20 metara pucao u golmanov kut, ali Roberto je bio na krivoj nozi te nije uspio zaustaviti udarac. Napadač Uniteda postao je četvrti Nizozemac, koji je zabio hat-trick u Ligi prvaka nakon Van Nistelrooya, Makaaya i Van Bastena.

Iako je imao vodstvo za prolaz, United je bio nesiguran u obrani, što je mogla kazniti Michelova momčad, no Dominguez, Foster i Campbell nisu bili precizni.

United je zasluženo ušao u svoje 13. četvrtfinale i konačno dao svojim navijačima malo veselja u teškoj i mučnoj sezoni.

(24sata.hr)

FK Manchester United - Page 4 Biti-ili-ne-biti-moyesu-unitedu-zadnja-sansa-da-spasi-obraz-900x600-20140311-20140319222347-e5d07959f511ccab5a58a0dded0aecf1