Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Novak Đoković

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Čet 28 Jan - 15:47

Najbolji teniser na svetu pobedio je najboljeg u istoriji u četiri seta i plasirao se u finale Australijan Opena gde će se sastati sa pobednikom duela između Miloša Raonića i Endija Marija.  Rodžer Federer je posle polufinalnog duela u Mlebutnu priznao da je bio nemoćan da se suortstavi neverovatnom Novaku Đokoviću.
- Pokušao sam da zaustavim krvarenje, ali Novak ima ritern kao Andre Agasi, može veoma brzo da napravi dva brejka. Teško je zadržati nivo igre kakav Novak ima sada, bio sam zadovoljan kako sam ja to uspevao u prošlosti, rekao je Federer.

Švajcarac je naveo da je bilo lepo to što je imao podršku publike, ali i podvukao da je razočaran duelom sa Đokovićem.

- Znam da vi mislite da sam star, ali još mogu da trčim po četiri, pet sati. Ne mislim da me je omelo zatvaranje krova... Novak je jedini čovek koji me je zaustavio, to je samo Sten Vavrinka učinio u Parizu - istakao je Federer.


Posle trijumfa nad Rodžerom Federerom od 6:1, 6:2, 3:6, 6:3 u polufinalu Australijan opena, Novak Đoković je priznao da ima modricu jer se u četvrtom setu udario reketom po glavi.


"Imam čvorogu, veliku, samo što se ne vidi zbog ove velike ćube koju imam (smeh). A zašto? Imao sam prilično veliku šansu, jednu laganu loptu na 30:30, na 3:2 u četvrtom setu... A znam da protiv Rodžera nemate puno prilika na meču, i kada se ukažu, morate da ih iskoristite. Ali, imajući sve u vidu, i koliki sam emotivac, dobro je što nisam iracionalno trošio energiju i to je i presudilo u ovom meču", rekao je Đoković na konferenciji za štampu.

On je rekao da ne želi da skriva da je veoma zadovoljan što konačno ima više pobeda od Federera u međusobnim duelima:
"Veliko je zadovoljstvo. Neću da budem neiskren. Čekao sam više od deset godina na ovaj trenutak. Imali smo različite faze ovog rivalstva, on je najpre pobeđivao u našim važnim mečevima, zato sam imao i one trenutke sumnje - da li ću uspeti da izvučem iz sebe ono što je potrebno da izazovem njega i Nadala. Ali, to je, pretpostavljam, proces kroz koji svaki sportista mora da prođe".


Đoković se pred predstavnicima medija osvrnuo i na maestralno odigran početak polufinala:
"Prva dva seta protiv Rodžera su verovatno moja najbolja dva protiv njega u dosadašnjem delu karijere. Imao sam ja momente dobre igre protiv njega i ranije, ali ovo je bilo na drugom nivou. Mnogo mi je drago što sam ovako mogao da igram od početka do kraja. Naravno, bilo je jasno da će igrač njegovog kalibra da se popravi, kao što je popravio prvi servis, zatim slajs... Što se mene tiče, i onog trećeg seta, nisam ja toliko grešio tada, igrao sam dobar tenis, ali je on bio bolji. U četvrtom setu sam servirao dobro, znao sam da će doći moja šansa i kada se ona dogodila - iskoristio sam je. Svakako, svestan sam da nije moguće da uvek igrate na ovaj način, ali se trudite da budete najbolji što možete biti. A kada igrate sa nekim kao što je Rodžer, to zahteva mnogo koncentracije, posvećnosti i drugačiju pripremu nego kada je reč o drugim mečevima. Zato sam i ušao onako u meč, zato sam i odigrao onako prva dva seta".

Novak je potom upitan da li se seća sjajnog Federerovog poteza iz četvrtog seta, kada se činilo da će mu Đokovićev lob presuditi, a on na čudesan način uspeo da se izvuče i - poentira:
"Sećam se tog poena, on je odigrao sjajnu odbranu. Ali, kada je sa time završio, morao sam da zaboravim na to i da se vratim dobrim potezima: vraćanju servisa i pasing-šotovima. Nisam želeo da mu dozvolim da se vrati, da izbori peti set. Znao sam da ako mi padne koncentracija, da će on iskoristiti prvu svoju šansu i povesti. To je i uradio u trećem setu. Zato je on i uspešan tokom svoje karijere. Ali, znao sam to i pred meča, zato psihološki i nisam imao mnogo oscilacija. Kako se bližio kraj trećeg seta, atmosfera je bila sve bučnija, ali sam već igrao u takvim situacijama i iskustvo mi je bilo korisno", rekao je Đoković i na kraju prokomentarisao činjenicu da je između trećeg i četvrtog seta zatvoren krov nad Rod Lejver arenom.
"Nije bilo puno vetra, on obično ume da utiče igru na Australijan openu, tako da nije bilo neke značajne razlike, ali se ipak osetilo da smo obojica bolje servirali kako se krov zatvorio. Bar se to kod mene osetilo. Čekao sam svoju šansu i - iskoristio je. A znao sam da će doći i da ću je iskoristiti", rekao je Novak Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 31 Jan - 14:27

Đoković SA NULOM dobio Mareja i stigao do rekorda Australijan opena.


Novak Đoković je neprikosnoveni vladar Australije! Najbolji teniser sveta je trijumfom nad Endijem Marejem u finalu „Ozi opena“ rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 (3) šesti put u karijeri osvojio prvi gren slem u godini i izjednačio se sa Rojom Emersonom po broju titula na prestižnom turniru. Đoković je stigao do 11. pehara iz gren slem serije i u nastavku karijere juriće rekord Rodžera Federera od 17 najvrednijih trofeja „belog sporta“.
Novaku nije bilo lagodno kao u polufinalnom duelu protiv Rodžera Federera, iako Britanac nije uspeo da osvoji set poput Švajcarca. Drugi teniser sa ATP liste je u drugom setu, kada se meč lomio, vršio ogroman pritisak na Đokovića. Posle propuštene šanse, činilo se da se samopouzdanje Mareja ispumpalo kao balon, ali Britanac nije klonuo duhom i pored Novakovog vođstva od 2:0 u trećem setu.
Novak je, međutim, i pored pokušaja Mareja da produži dramu, priveo posao kraju u taj-brejku i ostavio dobrog prijatelja iz tinejdžerskih dana da pati. Kako drugačije opisati stanje čoveka koji je peti put izgubio finale na „Rod Lejver areni“, četvrti put upravo od Srbina.

Đoković sada vodi sa 22:9 u međusobnim okršajima, sakupio je šest titula u Melburnu bez poraza u finalu, a u konačnom gren slem bilansu samo četvorica tenisera imaju više uspeha od Đokovića. Novak je sa 11 pehara velika pretnja Roju Emersonu (12), Pitu Samprasu i Rafaelu Nadalu (14), ali i pomenutom Federeru (17).
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: NOLE OSVOJIO MELBURN, a onda sebe UPOREDIO s gladim vukom   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 31 Jan - 21:46

Najbolji teniser sveta Novak Ðokovic posle osvajanje rekordne šeste titule na Australijan openu održao je zanimljivu konferenciju za medije na kojoj je između ostalog govorio o Rolan Garosu, kao jedinom gren slemu koji nije osvojio, srpskim navijačcima, kao i o mogućoj političkoj karijeri.
- Čuo sam jednu sjajnu metaforu, kako je vuk koji trči uzbrdo mnogo gladniji od onoga koji je na brdu. Da, ovaj vuk je gladan, ali moraće da pojede mnogo različitih obroka da bi stigao do deserta u Parizu - slikovito je objasnio Ðoković, koji je tri puta u karijeri izgubio finale Rolan Garosa.


Ðoković se zahvalio navijačima koji su mu u Melburnu pružili fantastičnu podršku, dok je na pitanje o predsedničkoj kandidaturi rekao:
- Ne, ja sam sportista, mislim da treba da se držim toga.

Dobru atmosferu na konferenciji za medije Ðoković je dodatno opustio komentarima da su svi spremni za šampanjac i dodao da ne bi bilo loše kada bi se tenis igrao na jedan set, pošto je od početka godine uzeo po set protiv Nadala, Federera i Mareja za manje od pola sata. Srpski teniser zahvalio se svom timu i priznao da je počastvovan što od danas njegovo ime stoji uz legende, s obzirom da se šestom titulom u Melburnu izjednačio sa Rojom Emersonom, a 11. gren slem trofejom sa Rodom Lejverom i Bjernom Borgom.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Ovako izgleda ATP lista posle Novakove dominacije na Australijan openu    Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 1 Feb - 8:38

Posle osvajanja rekordne, šeste titule na grend slemu u Melburnu, Novak Đoković suvereno vlada na ATP listi.


On je odbranom titule zadržao prvu poziciju sa 16.790 bodova, a na istom odstojanju, od čak 7.845 bodova zaostatka, na drugom mestu ostao je Endi Marej, koga je Nole preslišao u finalu.

Rodžer Federer, kome je Đoković očitao lekciju u polufinalu Australijan opena, uspeo je da smanji zaostatak za najboljim na svetu. On je sa 8.165 došao do 8.795 bodova jer je nadmašio svoj prošlogodišnji učinak. Tada je sakupio samo 90 bodova jer je ispao već u trećem kolu porazom od Andresa Sepija, a sada mu je kao polufinalisti pripalo 720.


ATP lista
1. (1.) Novak Đoković 16.790 bodova
2. (2.) Endi Marej 8.945
3. (3.) Rodžer Federer 8.795
4. (4.) Stan Vavrinka 6.325
5. (5.) Rafael Nadal 4.880
6. (8.) David Ferer 4.325
7. (7.) Kei Nišikori 4.235
8. (6.) Tomaš Berdih 4.200
9. (10.) Žo-Vilfred Conga 2.905
10. (9.) Rišar Gaske 2.760
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Novak Đoković je srpski Supermen!    Novak Đoković - Page 18 Sat610Sub 6 Feb - 22:42

Priznati analitičar američkog medijskog giganta ESPN Piter Bodo razmatrao aktuelni trenutak u kome se nalazi Novak Đoković, ali i napravio predviđanje za budućnost.

Novak Đoković - Page 18 2it0sn

Bodo u superlativima govori o moći prvog reketa sveta, ali i nemoći njegovih najvećih rivala. Iskusni novinar veruje da će Srbin dostići rekord zbog kog se Rodžer Federer smatra najboljim svih vremena.
„Pobeda Novaka Đokovića na Australijan openu mogla bi da znači istorijski korak u napadu na Rodžera Federera i njegovih 17 gren slem titula. Švajcarac je osvojio 17 takvih trofeja, ali poslednji put davne 2012. godine na Vimbldonu, kada je imao 32 godine. Đoković sada ima 29 godina i ako nastavi ovim tempom, rekord Federera nije nedostižan“, stoji na početku analize.
„Novakova zvezda i dalje sve jače sija, a svim konkurentima se gasi. Nadal, Federer i Marej su sve slabiji u odnosu na Đokovića“, dodaje Bodo.
„Novak je neverovatno mnogo napredovao. Oženio se, postao otac, harmonija na privatnom planu mu pomaže da ostane usredsređen na tenis“.
Bodo je podsetio da je Đoković u Melburnu na pitanje da li će se kandidovati za predsednika Srbije odgovorio odrično, poručujući da je on sportista i da će samo toga da se drži.
„Ali, zašto da ne?“, pita Bodo i nastavlja:
„Zaradio je 96.500.000 dolara samo od turnira. Ali, nije samo reč o novcu, nego i o slavi i istoriji tenisa“.
Američki novinar je podsetio da je Đoković osvojio četiri od pet poslednjih grend slem titula i da ga je samo Sten Vavrinka zaustavio na Rolan Garosu.
„Federer je u poznim igračkim godinama, imao je i operaciju kolena pre nekoliko dana, Nadal u krizi, izgubio je devet od poslednjih deset mečeva sa Novakom, a Marej u susretima sa Srbinom ima skor 9:22″.
Zbog svega navedenog, Bodo je zaključio:
„Đoković je srpski Supermen“.

Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: NI NJEMU NIJE JASNO: To što Nole radi je ludo!   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 21 Feb - 23:52

Novinaru u Dubajiu pokušali da saznaju tajnu uspeha Đokovića


Pobede, trofeji, rekordi... Dominaciji Novaka Đokovića ne nazire se kraj. Posle Dohe i Melburna, Nole kreće na novi trijumfalni pohod u 2016. godini. Sledeća stanica je Dubai.
Novinari u Dubajiu, za mišljenje o Novaku Đokoviću, zamolili su Viktora Troickog. Pitali su ga kakav je bio njegov drugar u detinjstvu, u čemu je tajna neverovatnog uspeha. Posle svega bili su sam delimično zadovoljni odgovorom.

 On je oduvek bio drugačiji od ostalih. Sve je shvatao ozbiljnije, još otkad je bio klinac. Iskoristio je sav talenat, veliki je profesionalac. Sve mu se isplatilo. U ovom trenutku nema novih igrača koji bi mogli da ga ugroze. Može da vlada još pet-šest godina. Kad ga gledam sa strane, meni je neverovatno kako on igra. Ludo je sve to što radi!
I Viktor je sjajno otvorio sezonu, osvojio je titulu u Sidneju i igrao finale u Sofiji. Na startu Dubaija sastaje se sa Kipraninom Bagdatisom.
- Teško ga je pobediti kad igra dobro. Ipak, imam dosta samopouzdanja i nadam se da ću nastaviti u ritmu s prethodnih turnira.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 14 Mar - 8:45

Srđan Đoković: Novak je jedina svetla tačka Srbije, a niko ga nije omalovažavao kao Federer!

Novak Đoković - Page 18 Nq4gea

Novakov otac Srđan Đoković otvoreno je govorio u opširnom intervjuu za "Njuzvik" o svemu što je Nole prošao, njegovom odrastanju i uspesima, kao i o odnosima sa najvećim rivalima.


NOVAK KAO MALI

Srđan Đoković je posebno objasnio kakav je Nole bio u detinjstvu - skroman pre svega.
"Želim da kažem nešto što on nikada nije rekao. Oduvek je bio posebno dete i veoma se razlikovao od ostalih u generaciji. Bio je veoma osetljiv, pažljiv, vredan radnik sa dobrom disciplinom od malih nogu. Kada je imao četiri godine moj brat, koji je držao butik, poklonio mu je jaknu. Novak nije želeo da je uzme: 'Ako je uzmem, ti nećeš moći da je prodaš'. Moj brat mu je zatim dao loptu za fudbal. On ju je uzeo, igrao se nekoliko sati i vratio mu. 'Tvoja je. Ako mi bude ponovo trebala, uzeću je od tebe'. Oduvek je bio osećajan", istakao je Đoković senior.

NOLETOVA POSVEĆENOST DETALJIMA
Novakov otac je otkrio koliko je najbolji teniser sveta od prvih dana bio posvećen detaljima.
"Sedeli smo zajedno jednog dana i Novak je došao na trening 20 minuta ranije. Nikola Pilić ga je pitao gde si krenuo, a on je rekao: 'Idem da se zagrejem za trening. Potrebno mi je barem 20 minuta zagrevanja'. Jednom kada je došao u TK Partizan jedan čovek ga je pitao: 'Dečko, zbog čega se zagrevaš 20 minuta pre treninga, a onda 20 minuta posle treninga opuštaš?' Novak mu je odgovorio: 'Svaki put kada se istegnem posle treninga, ja produžim karijeru za jedan dan'. Najvažnije je bilo održati telo zdravim i zbog toga se Novak skoro nikada ne povređuje".


O FEDERERU, NADALU I MAREJU
Srđanu Đokoviću nije najjasnije zašto Federer i dalje igra, i istakao je da je Švajcarac omalovažavao njegovog sina kao niko drugi.
"Svi imaju pravo na svoje mišljenje. Ovo je samo moje. Kada je Srbija igrala protiv Švajcarske u Ženevi 2006, Novak je imao samo 19 godina. Imao je devijaciju sinusa i nije mogao da diše, pa je imao problem sa dugim mečevima i dugim poenima. A Federer je na svaki mogući način pokušao da ga omalovaži zbog problema sa disanjem. Pokazao je tada da je najbolji igrač na svetu, ali i ne toliko dobra osoba. Niko se nikada nije na taj način ophodio prema Novaku. Ne razumem zbog čega još uvek igra tenis, već ima 34 godine".
Što se tiče Mareja, odrasli su zajedno i sjajni su prijatelji. U ovom trenutku ne mogu da budu dobri drugovi jer su rivali, ali će kada završe karijere biti mnogo bliži. To važi za sve najbolje koji sada igraju – Gaske, Monfis, Conga, Del Potro, Raonić, Ferer, svi ti neverovatni sportisti. Novak ima dobre odnose sa svima njima.
Rafael Nadal je legenda jedne ere, ali njegova igra se mnogo razlikuje od Novakove i Federerove. Sa njegovim stilom igre veoma je teško održati visok nivo. Ali tenisu još uvek treba Nadal, on mora da se vrati".


"NOVAK JE SIMBOL SRBIJE"
"On je simbol Srbije i bog nove Srbije, ali ja sam tužan zbog toga. Novak je jedina svetla tačka na kraju tunela Srbije u ovom trenutku. Veoma sam zabrinut zbog zemlje i ljudi. Šta će se dogoditi kada Novak završi karijeru. Ljudi u Srbiji vide Novaka kao njihovog idola. On je živi primer kako ostvariti nemoguće sa podrškom porodice".
NOVAK ĆE BITI NAJBOLJI U ISTORIJI
„Verujem da će biti najbolji teniser u istoriji. To govorim otkako je ušao u tenis. Svakako će biti jedan od najboljih sportista u istoriji. Može da osvoji još 10 grend slemova“, rekao je, između ostalog, Srđan Đoković u opširnom intervjuu za "Njuzvik".
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 20 Mar - 16:16

Finale na -ić: Novak opet dobio Nadala!

Novak Đoković plasirao se u finale turnira iz Masters 1000 serije u Indijan Velsu, pošto je savladao Rafaela Nadala sa 7:6 (7-5), 6:2.

Novak Đoković - Page 18 153022862056edcc0d5ebd2078730789_w640

Novak će u finalu igrati sa Milošem Raonićem, koji je u tri seta savladao Davida Gofana.

Prvi teniser sveta vodi protiv Nadala sa 25-23 u pobedama, uključujući i trijumfe u poslednjih šest mečeva.

Đoković u finalu juri:

- 62. titulu u karijeri
- 27. titulu iz Masters 1000 serije
- 3. titulu ove sezone
- 5. titulu u Indijan Velsu

Nadal je počeo inspirisano, Novakove greške su se ređale, pogotovo sa bekhend strane, ali to se nije videlo na semaforu. Istina, Španac je poveo sa 2:0, ali je Đoković uzvratio ribrejkom i do kraja seta je uglavnom on bio taj koji je pretio na servis rivala.

Međutim, Nadal je najviše zahvaljujući servisima u telo spasao dve brejk lopte u sedmom gemu, a onda je dočekao svoju priliku u desetom gemu prvog seta – dva puta je kaznio Đokovićeve izlaske na mrežu i došao do set lopte.

Novak je tada odigrao hrabro – prvo je spasao set loptu napadom insajd aut forhendom, potom je dobio poen dubokim drugim servisom, a onda i bekhend dijagonalom (5:5).

Taj brejk su obojica odigrali nervozno, ali videli se da Đoković ima mentalno preimućstvo, pa ga nije ni poremetilo to što je Nadal od 2:5 stigao do 5:5, pri tom je poen za 5:5 osvojio posle nedovoljno dobrog smeča Đokovića, pa je publika ustala na noge.

Novak je smireno odgovorio – servis viner, pa strpljiv poen na set loptu, dočekao je grešku Nadala i poveo 1-0.

Đoković je od starta drugog seta ’krckao’ Nadala, konačno je u šestom gemu napravio brejk u prilično smušenom gemu i tada je meč prelomljen – Novak je u narednom gemu spustio tri vinera i došao do 5:2.

Rafa se nije predavao, spasao je pet meč lopti, ali šestu nije i Đoković je završio posao za sat i 58 minuta igre.

Novak je imao 23 direktna poena i 29 grešaka, dok je Nadal upisao 23 vinera i 26 neiznuđenih grešaka.

Za svoju petu titulu u Indijan Velsu, a treću uzastopnu, Đoković će igrati sa Raonićem, kojeg je savladao u svih pet dosadašnjih okršaja, poslednji put na Australijan openu 2015. godine.


B92










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Novak Đoković - Page 18 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 20 Mar - 16:17

Novak Đoković - Page 18 146160008556edd7caed701955184343_w640










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Novak Đoković - Page 18 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 20 Mar - 23:16

Novak deklasirao Raonića i prestigao Federera u Indijan Velsu!

Novak Đoković - Page 18 9rqalu

Istorija je još jednom ispisana, Novak Đoković rekordni peti put je postao šampion Indijan Velsa! Najbolji teniser sveta pobedio je Miloša Raonića u finalu sa 6:2, 6:0 za treću uzastopnu titulu na prestižnom turniru masters serije.


Do ove sezone Novak je delio rekord sa Rodžerom Federerom, četvorostrukim prvakom, ali ga je prevazišao za treći trofej u nizu. Prethodno je šampion bio 2008, 2011, 2014. i 2015. godine.

Rodžera je pobedio u prethodna dva finala, dok je Raonić prvi put došao do završne borbe, ali je pravo nadmetanje izostalo, na terenu je postojao samo jedan teniser.
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 4 Apr - 20:50

NIKO KAO NOLE Kralj Majamija oborio rekorde i ispisao istoriju!


Mnogo vremena će proći u svetskom tenisu dok se ne pojavi novi Novak Đoković! Prvi na svetu je nastavio dominaciju i ispisao nove stranice istorije "belog sporta" odbranom mastersa u Majamiju i pobedom nad Keijem Nišikorijem sa 6:3, 6:3.

Gospodar tenisa: Novak Đoković

Novak Đoković - Page 18 0993e411b17caeb97e975f55f255cd69

Dominacija je reč koja najbolje opisuje sve ono što radi Novak. Pobeđuje rivale redom, obara rekorde, piše istoriju...

Nišikori je pao u finalu za odbranu Majamija, četvrtu uzastopnu titulu na ovom mastersu i šestu ukupno. Time se izjednačio sa rekorderom Andreom Agasijem, ali je postao rekorder sa čak 28 trofeja na masters turnirima iz kategorije 1.000.

I tu nije kraj granicama koje je pomerio u Majamiju...

Novak Đoković - Page 18 9be15dadd51597faa6f7e574d81af91c

Đoković je u karijeri, sa ovim trijumfom, inkasirao 98.199.548 dolara, čime je pretekao do sada najbogatijeg po zaradi sa turnira Rodžera Federera koji je zaradio 97.885.881 dolar.

Finale je proteklo u znaku Đokovića, koji se za sve pitao na terenu. Nišikori ništa nije mogao, iako se hrabro borio, ali nije mogao da parira najboljem na svetu.

Prvi set je imao, za muški tenis, ne baš karakteristično mnogo brejkova. Bilo ih je čak pet u prvih osam gemova. Tri je napravio Nole, ključni za 5:3 i onda je napravio veliki korak ka slavlju.

Novak Đoković - Page 18 760cc7f3e0f6028acaa1967755d718c6

Idealno je počeo i drugi set - brejkom. Delovao je potpuno opušteno, potpuno je opustio ruku, sigurno pogađao i terao rivala na mnogo grešaka. Stečenu prednost je sigurno čuvao, ništa nije moglo da ga zaustavi i u finišu je slomio otpor rivala.

Đoković je kralj Majamija i teniski gospodar!

B92










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Novak Đoković - Page 18 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 9 Maj - 8:16

Novak Đoković nastavio je dominaciju u svetu tenisa na veličanstven način, pobedivši Endija Mareja u finalu Madrida sa 6:2, 3:6, 6:3. Osvrt na rezultate protiv Top 10 rivala dodatno potvrđuje da mu nema ravnog.

Novak Đoković - Page 18 9qcidf


Naime, Đoković je 15. put uzastopno savladao rivala iz najužeg teniskog vrha, a inače pobedio je na pet od poslednjih šest turnira, podbacio je samo u Monte Karlu.

U 2016. godini, ima maksimalan učinak sa 12 pobeda protiv Top 10 igrača, rekorder je i sa 29. masters titulom. Jednu manje ima Rafael Nadal, a Novak je osvajao Majami (6), Indijan Vels (5), Pariz (4), Rim (4), Kanadu (3), Šangaj (3), Madrid (2), Monte Karlo (2), nedostaje samo Sinsinati.
Inače, Novak se u Open eri izjednačio sa Bjornom Borgom i Pitom Samprasom, došao je do 64. titule u karijeri.
Džimi Konors je prvi sa 109 titula Ivan Lendl ima 94, Rodžer Federer 88, Džon Mekinro 77, Rod Lejver 74, Rafael Nadal 69.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Ovo je razlog zašto Zapad nikad neće zavoleti Novaka- Ne samo da će ga sve otvorenije prezirati, već će činiti dodatne napore da ga ukloni!   Novak Đoković - Page 18 Sat610Čet 19 Maj - 22:22

Novak Đoković je dokaz da dečak koji je izronio iz balkanske močvare može da sruši savršeni sklad epohe u kojima loptice imaju više šansi za uspeh od njihovih skupljača.



Novak Đoković - Page 18 21ejio  

Dečak koji je pobegao iz nacionalne mitologije s reketom umesto buzdovanom, koji pijucka čaj od nane umesto da loče rujno vino, postao je daleko značajniji igrač nego što je to nosilac titule najboljeg sportiste sveta.

Kako je srpski kiborg koji gricka pahuljice umesto da mljacka prasetinu, koji živi u penthausu u Monte Karlu, umesto u čardaku ni na nebu, ni na zemlji, postao el komandante globalne ideološke revolucije, značajnije od uspostavljanja novog teniskog poretka?
Zato što je Nole stigao iz ukletog zapećka sveta, zadnja pošta Srbija i pruža loš primer.

Nole je živi dokaz da dečak koji je izronio iz balkanske močvare može da sruši davno uspostavljeni poredak megakorporacija u kojima nema mesta za uljeze iz malih naroda kojima u takvom kastinskom svetu nije dozvoljeno ni da skupljaju loptice.
Eventualno bi mogao da poliva teren crevom.

Zato svet neće zavoleti Novaka. I ne samo da će ga sve otvorenije prezirati, već će činiti dodatne napore da ga ukloni!
S obzirom na to da ga s terena ne mogu počistiti ostareli Federer, premoreni Nadal ili anksiozni Marej, stvar je prepuštena medijskim smečerima, kao što je čuveni dnevnik „Vašington post” koji ga je neumesno uporedio s ozloglašenim američkim biciklistom Lensom Armstrongom, čija je neverovatna sportska karijera uništena doping skandalom.

Napadi na Noleta započeli su kritikama za seksizam, a nastavljeni konstantnim aluzijama na Noletovu neverovatnu izdržljivost koja, eto, nije rezultat klopanja neprskanog povrća, već ubrizgavanja hemije.
Ili je sve to samo još jedna antisrpska zavera? A svaka je zavera, kao rakija. Što jača – to bolja. Naime, udara pravo u mozak!
Hoće li, ipak, taj najznačajniji Noletov organ posrnuti pred medijskom destabilizacijom ili će Noletov unutrašnji računarski centar iskoristiti animozitet publike kao pogonsko raketno gorivo za uništavanje protivnika?

Novak Djokovic
Pobeđujući ubedljivo na terenu, Nole zapravo nije shvatio da svojim, naizgled besmislenim prebacivanjem lopte preko mreže, obavlja revolucionarne radove jednake Kastrovom osvajanju Kube, Če Gevarinim ustancima po šumama i gorama Latinske Amerike ili, zašto ne, Titovom suprotstavljanju blokovskoj podeli sveta.

Nole se, jednostavno, tako divno nije uklapao u idealni model suparništva Federera i Nadala, iza kojih su stajale moćne korporacije, marketinški ugovori i basnoslovno vredna televizijska prava.
Ti mečevi, opisivani bajkovito kao epski sukob divova, donosili su ogromne zarade. Ili, što bi se reklo, sve je u lovi!
Ideološki, sukob Federera i Nadala simbolizovao je predstavnike globalne finansijske elite, oličene u tehnički savršenom mehanizmu zvanom Federer, dok je na drugoj strani mreže stajao Rafa, kao predstavnik lakonske mediteranske Evrope optužene za posrtanje tog savršenog mehanizma, ali savršeno marketinški prihvatljiv da unese dovoljnu količinu egzotike svojim prisilno-kompulzivnim radnjama prilikom servisa.
Bezgrešni Federer, protiv španskog snagatora koji tek naslućuje tračak nezadovoljstva, ali ne dovoljno da sruši savršeni stereotip epohe u kojima loptice imaju više šansi za uspeh od njihovih skupljača.

Onda je na teren ušao Nole, poremetivši taj savršeni sklad.
Noletov bunt i odsustvo globalne političke korektnosti pokazao je u Njujorku, u središtu Amerike, u samom srcu Moći, kada se založio protiv vojne intervencije u Siriji.
Kada teniseri daju izjave, one mahom podsećaju na intervjue lepotica na izboru za mis univerzum.
Ali, to što se Nole založio za mir u svetu, tog dana je osvanulo na Si-En-Enu, kao prvorazredna vest, gde je srpski teniser stavljen u rang s papom Franjom, koji se pomolio za pacifizam na eksplozivnom Bliskom istoku.
Suprotstavljanje mladog Srbina zvaničnoj politici američke administracije, usred Ju-Es opena, potez je koji mogu da učine samo osobe s moralnim kredibilitetom i autoritetom svetskih razmera, onim osobinama o kojima pripadnici srpske političke elite tek mogu da sanjaju.
Nekada davno, veliki ustanak protiv establišmenta poveo je Mohamed Ali, suprotstavljajući se ratu u Vijetnamu, posle čega su mu vašingtonski političari oduzeli titulu apsolutnog šampiona sveta u teškoj kategoriji, a potom ga poslali na robiju.


Ali bilo je uzalud. Najveći sportista 20. veka i najveći sportista od kada je sveta i veka, nije bio slomljen. Nokautirao je vladajuću elitu i postao ikona one Amerike, koju je oličavao njegov crni brat Martin Luter King. Bila je to Amerika koju smo voleli.
Noletov retorički smeč Obaminoj bliskoistočnoj intervenciji neće, naravno, biti sankcionisan na sličan način. Naime, nisu ga još poslali u Avganistan.
Kada je odlučio da pokori svet, Nole verovatno nije očekivao da će istinske taj-brekove igrati kada se svetla reflektora ugase.
Pučistički plan iz 2011. godine, čije detalje njegov tim krije kao lek protiv side, podrazumevao je da slomi Rafaela Nadala forhendima s osnovne linije, a Rodžera neumornim napadima na njegov bekhend, ali pre svega udarcima na sujetu.

Do tada se nije moglo naslutiti da će Srbin na zrnevlju iscrpeti toliko Španca da ovaj iznureno diše, jedva stojeći na nogama i halapljivo hvatajući kiseonik, kao šaran koji igra flamenko.
Fama ne prestaje da prati Noletov ekspanzionizam, te štabovi protivnika raspravljaju o njegovim mentalnim treninzima, traženju puta ka prosvetljenju, uticaju pravoslavlja, meditaciji, Jogi… Čak i kučencetu.

Unutrašnja reorganizacija broja jedan podrazumevala je da prođe i golgotu patrijarhalnosti, sve dok oca Srđana, najzaslužnijeg za njegovu karijeru, ali violentnog i strogog, konačno nije lepo zamolio da izađe iz lože, raskidajući tako s još jednim nacionalnim okovom.
Da se deca ne odvajaju od mame i tate dok ne napune 56 ili 57 godina. I, tek tada, kada uđu u pubertet, mogu da se puste da sama pređu ulicu.
S tim ožiljkom, napušta nas onaj dečak koji sa sluhom Pavarotija kako hrče, bez blama peva ili izlazi na teren maskiran kao Gručo Marks. Iz dana u dan, on postaje neprikosnoveni, ozbiljni kralj svetskog sporta.

Ali, ako na tron igre koja oličava elitizam, može da se popne dugotrajni Srbin, sutra može da se popne bilo ko. Ako to može da učini u tenisu, onda može i u nauci, umetnosti ili u politici, konačno.

Mogu li neokolonijalni stratezi istrpeti Noleta i dozvoliti da se zaraza pobune proširi dalje, na neke druge dečake koji treniraju dok oko njih padaju bombe?
Zbog toga napadaju Noleta. Ranije savete da nešto slabije udara po loptici nije poslušao. Sada ga opominje „Vašington post” koji je s vlasti srušio američkog predsednika Ričarda Niksona.

Slutim da je sa one strane mreže, daleko jači igrač od Federera, Mareja ili Nadala.


(Aleksandar Apostolovski/Politika)
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122445

Učlanjen : 06.12.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 5 Jun - 18:24

Novak Đoković - Page 18 BGftyIm

Konačno! Novak Đoković je ostvario dugo priželjkivani san, osvojio je Rolan Garos i aktuelni je šampion sva četiri grend slem turnira! U velikom finalu Otvorenog prvenstva Francuske Nole je posle preokreta savladao Endija Mareja sa 3:6, 6:1, 6:2, 6:4 i ušao u istoriju "belog sporta".
Samo taj jedan korak delio je Novaka od teniske večnosti, da osvoji "taj Rolan Garos", jedini grend slem koji mu je nedostajao u riznici trofeja. I, uspeo je. Veličanstvenom igrom, baš kada je bilo najteže. Kada je rival poveo, kada je sudija grešio, a kada su počela da naviru sećanja na prethodna tri poraza u finalima. Baš tada, krenuo je u juriš. I, posle trosatne borbe, završio na tronu. U istoriji.










Novak Đoković - Page 18 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122445

Učlanjen : 06.12.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 5 Jun - 18:29

Novak Đoković - Page 18 Rx3J1c8





Srpski teniser igra svoje četvrto finale u Parizu, drugo uzastopno, do kojeg je ove godine došao savladavši Lu Jen Ksuna, Stiva Darsisa, Aljaža Bedenea, Roberta Bautiste Aguta, Tomaša Berdiha i Dominika Tima.
Đoković bi u slučaju trijumfa ušao u istoriju kao osmi teniser koji je sakupio sva četiri gren slema, a tek treći igrač koji je vlasnik najvrednijih trofeja u istom trenutku, posle Dona Badža i Roda Lejvera.
Duel prvog i drugog reketa sveta garantuje novi neizvestan duel na šljaci, nakon što je Đoković u Madridu bio bolji početkom maja, a Marej mu se revanširao u Rimu sedam dana kasnije.
Ipak, Srbin ima znatno bolji međusobni skor 23:10, među kojima je Đoković dobio sva četiri finala na gren slemovima.
Đoković ističe da je veliki pritisak na njemu, ali da je ne želi da se zbog toga previše opterećuje.
"Očekivanja svih oko mene i ljudi koji me prate su ogromna. Svestan sam toga, ali ne želim o tome da razmišljam i pričam više nego što već osećam", rekao je Đoković.
Marej meč sa Đokovićem čeka sa puno samopouzdanja posle pobede u polufinalu nad braniocem trofeja Stanom Vavrinkom.
"Duel sa Đokovićem biće sjajan meč, obojica igramo izuzetno. Imali smo nekoliko sjajnih međusobnih borbi do sada i obojica imamo veliku želju da dođemo do prvog trofeja na Rolan Garosu. Pritisak je isti na obe strane", poručio je Marej.
Finale Otvorenog prvenstva Francuske između Novaka Đokovića i Endija Mareja počinje danas od 15 sati na stadionu “Filip Šatrije”.
TOK MEČA:
Endi je svojim servisom otvorio meč, ali on nije bio na nivou na početku. Đoković je loptice vraćao duboko i prvi poen osvojio drop šotom. Usledila je greška Marija iz bekhenda i prvi problemi. Novak je nastavio novom skraćenom lopticom, a onda snažnim riternom napravio brejk – 1:0.
Prvi poen u meču osvojio na servis protivnika, a posle greške iz pasinga, on je pripretio ribrejkom. Sada je red bio na njega da pogodi sjajan ritern i dođe do tri vezane šanse. Prvu je Đoković spasao drajv volejom, drugu asom, ali kod treće nije imao šanse. Sada je Britanac odigrao sjajan drop šot, potom još bolji lob za 1:1.
Ohrabren vraćenim brejkom, drugi igrač planete pogodio je četiri vezana prva servisa i sa ’nulom’ došao do 2:1.
Srbin se neočekivano mučio posle fantastičnog početka i prvi poen na svoj servis dobio je na 0:30 u drugom gemu. Prethodno je napravio grešku i gledao ritern rivala koji prolazi pored njega. Ipak, Mari je sačekao još dve greške i napravio novi brejk – 1:3.
Novak je uspeo da prekine seriju poena, imao 15:15, ali je agresivni Britanac nametnuo svoj ritam i bez problema se odlepio na 1:4.
Posle dva sigurna servisa činilo se da je Novak uhvatio ritam kod početnog udarca, ali je usledio novi pad u igri i Mari stiže od 30:30. Tada, uz dosta sreće Đoković uspeva da izbegne nove brejk prilike, ali uz pomoć mreže gem se nastavlja. Ipak, dva dobra servisa bila su dovoljna da se prekine serija – 2:4.Prvi put od početka meča, videli smo veliku borbu na servis Endija Marija i to u sedmom gemu. Pošto je propustio da ode na 2:5, Britanac se suočio sa poteškoćama, ali mu je Novak pomagao kada god je trebalo da izbori brejk šansu. Prvo je poprilično jednostavan bekhend izbacio u aut, a onda i dao lopticu na reket prilikom nadmudrivanja na mreži. Šansi više nije bilo – dva dobra servisa za 2:5.Prvi reket sveta sigurnim servisima smanjio je rezultat, pa je Mari bio taj koji je morao da oservira za vođstvo u setovima.Deveti gem počeo je poenom, a onda je kod drugog glavni sudija Demijen Dumusoa doneo poprilično čudnu odluku. Linijski sudija viknuo je aut posle Endijevog servisa, ali je usledila korekcija glavnog. Tu nije bilo ništa sporno, pošto je bio u pravu.Međutim, francuski arbitar dodelio je poen Britancu, iako je Đoković zahvatio loptu, a tu odluku je opravdao rečima da je Nole nije vratio u teren. Očigledna greška uticala je na igru, Novak je pogodio dva riterna i bilo je 30:40, ali više nije mogao. Pogrešio je kod treće set lopte i izgubio prvi deo igre –
Novak Đoković - Page 18 Tan2016-6-5_165058616_0


3:6.
Prvi gem drugog seta bio je veoma važan za ishod celog meča jer je Mari mogao da preuzme potpunu kontrolu. Ponovo je Đoković prokockao 30:0, a na izjednačenju momak iz Danblejna odigrao je odlično u defanzivi, pogodivši pasing iz neverovatne pozicije. Ipak, Novak je hrabro napao, spasao brejk loptu i poveo 1:0.
Publika na stadionu ’Filip Šatrije’ bila je na Novakovoj strani i to se osetilo već u drugom gemu. Poveo je 0:30, a kada je Endi ubacio forhend u mrežu, imao je dve vezane prilike. Prvu je protivnik spasao izuzetno snažnim drugim servisom, ali je kod druge napravio duplu servis grešku za 2:0.
Greškom iz forhenda Novak je nagovestio da bi mogao da se ponovi isti scenario sa početka susreta, ali je ovoga puta ostao miran. Vezao je četiri poena i poveo 3:0.
Posle prvog, sledeći najvažniji gem bio je četvrti jer je malo falilo da Đoković ode na 4:0. Međutim, dobrim servisima se Endi izvukao, ali je bilo očigledno da Novak polako preuzima kontrolu.
Ekspresno je osvojio novi gem i krenuo u novu ofanzivu. Posle nekoliko kvalitetnih udaraca iz bekhenda bilo 15:40, posle čega je usledio savršen napad istim udarcem i egzekucija po paraleli – 5:1.
Ovoga puta nije bilo previše drame i posle 36 minuta igre u drugom delu igre Đoković je izjednačio na 1-1 u setovima –6:1.
Novak Đoković - Page 18 Tan2016-6-5_17315889_0
Početak trećeg seta mogao je da potpuno preokrene čitav njegov tok. Srbin je forsirao bekhend rivala i to mu je donelo polupriliku. Ipak, na 30:30 Endi je pogodio nekoliko izuzetnih uglova tim udarcem i upisao prvi gem.
Mali pad viđen je u drugom gemu, ali je sada Marijev napad odbijen. Škot je imao sreće da kod prilike za gem loptica od mreže završi u autu, pošto je prethodno dobio poen neverovatnim defanzivnim lobom. Sada nije bilo popuštanja – dva strpljiva poena Đokovića za 1:1.
Treći gem trećeg seta šampion Rima otvorio je snažnim servisom, ali je onda dobar ritern uneo egal. Posle odličnog pasing šota pod noge stigao je volej za 15:40, ali je prvu brejk šansu upropastio očajnim izborom udarca. Ipak, ostao je u sledećem poenu, Mari je pomogao promašenim zicerom za brejk (2:1).
Ponovo nije moglo da prođe bez problema u gemu u kojem je trebalo da nadgradi stečenu prednost – Mari je bio sjajan u defanzivi, Novak nije imao rešenja i pogrešio je iznuđeni drop šot za 15:30. Ipak, dobrim servisom je izjednačio, a onda vezao još dva poena za 3:1.
Novak Đoković - Page 18 Tan2016-6-5_17646827_2
 
Imao je Đoković mentalnu nadmoć u tim trenucima, čemu svedoče dve greške Marija. Pomogao mu je Novak kada je izbacio ne baš težak forhend iza linije, ali je zato bio na nivou na drugoj brejk šansi. Protivnik ga je potpuno iznenadio drop šotom koji je bio sjajan. Međutim, Srbin je nekim čudom stigao i krajnjim naporom lopticu poslao na liniju za dupli brejk – 4:1.
Tada je odigran jedan od najdužih gemova u meču koji je trajao više od 13 minuta. Ponovila se situacija da su najteži oni gemovi kada treba materijalizovati brejk. Odigrano je nekoliko dugačkih razmena i Đoković je spasao ukupno četiri brejk šanse. Kod poslednje je imao sreće sa mrežom, potom dva puta odservirao agresivno i poveo sa 5:1.
Tada je prvi deo igre rešen – Mari je upisao sledeći gem, ali je Đoković uzvratio istom merom i po prvi put u karijeri došao na set do titule ne Rolan Garosu – 6:1.
Đoković je fenomenalno počeo i četvrti set, držao je lopticu duboko u igri i nervozni Britanac je grešio. Dva udarca je izbacio u aut, ali je kod 0:40 dobrom defanivom dobio jedan poen. Ipak, usledio je dobar ritern i nova greška za prvi brejk – 1:0.
Ušlo se u period meča kada je bez problema dobijao gemove u kojima je servirao, tako je i ovoga puta, pa je ponovo mogao da pusti ruku prilikom riterna. Već izgubljeni gem vratio je u egal odličnom defanzivnom, bio blizu brejk šanse, ali nije uspeo da se za istu izbori. Mari je bio agresivan i smečom, a onda i Đokovićevom greškom smanjio na 2:1.
Novak Đoković - Page 18 Tan2016-6-5_17423637_1
Teniser iz Škotske nikako nije uspevao da uhvati ritam na servis protivnika, poslao je tri mlaka riterna u mrežu i oprostio se od još jednog gema. Tokom čitavog trećeg seta igrao je na ivici, ali je i sada uspeo da preživi. Posle nekoliko slabih udaraca Đoković je imao priliku da dođe do duplog brejka, ponovo se odlučio za drop šot i ponovo pogrešio. Već u sledećem napadu mogao je do još jedne, kada je Endi pogodio neverovatan pasing šot bekhendom po dijagonali. Tada je dobio novo samopouzdanje i odservirao za 3:2.
Izvor: TanjugNovak Đoković - Page 18 Tan2016-6-5_16528563_3










Novak Đoković - Page 18 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122445

Učlanjen : 06.12.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 5 Jun - 18:59











Novak Đoković - Page 18 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122445

Učlanjen : 06.12.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 5 Jun - 19:26

Novak Đoković - Page 18 RX10iKH










Novak Đoković - Page 18 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122445

Učlanjen : 06.12.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 5 Jun - 19:28

Novak Đoković - Page 18 7rLpqRr










Novak Đoković - Page 18 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Ovo je Novakova tajna uspeha    Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 6 Jun - 17:35

Novak Đoković. Kažete to negde u svetu, a oči sagovornika se rašire, usne se razviju u osmeh, a onda sledi ono čuveno, koje nam toliko prija: "Najbolji je!". Najbolji, a naš. Pa, kako da ne prija? Ali, u čemu je njegova tajna uspeha?

Novak Đoković - Page 18 Hwhduv


Noleta su posle istorijskog osvajanja Rolan Garosa, kojim je postao teniski vladar planete jer je aktuelni šampion sva četiri grend slem turnira, stranci opisivali na najneverovatnije načine. Bilo je tu i da je čuveni robot-ubica, "terminator", da je "vanzemaljac"... Ali, kada se sve stišalo na onoj pariskoj šljaci, čije je osvajanje toliko sanjao a toliko dugo mu je to bilo nedostižno, Novak je poslao jednu poruku koja je razotkrila tajnu njegove veličanstvenosti.

"Borio sam se sa sobom, sa svojim nervima, posle tog izgubljenog prvog seta. A kad sam počeo da igram, mislim da sam od početka drugog seta, pa do 5:2 u četvrtom, igrao možda i najbolji tenis na šljaci. A onda, prava lavina emocija. Iako sam istreniran da mislim samo na naredni poen, nisam mogao da zanemarim osećaj da sam toliko blizu. I, izgubio sam svoj servis-gem. A onda i naredni gem. Morao sam da zagrizem. Dobro sam odservirao dvaput u tom završenom gemu. Potom i taj poslednji poen, nekoliko razmena... Ne sećam se ni ja šta se sve tu dešavalo. Stvarno sam samo gledao da ostanem u poenu. Prebacivao sam lopticu preko mreže. Samo sam se nadao da će on da pogreši. Što se i desilo", rekao je tada Nole.
To njegovo tako ljudsko, "ljudi, ne znam ni šta se sve tu dešavalo" i ono "gledao sam samo da prebacim lopticu preko mreže", govori da on nije nikakav vanzemaljac. Već čovek. A čoveku je, samo što smo mi to zaboravili, ili nismo bili naučeni, moguće i nemoguće. Pod nekim uslovima.


Novak je disciplinovan. I to smo takođe zaboravili da primenjujemo, pa nas ne zanima ni škola, još od najranijih dana. Ali zato umemo da se radujemo kad Nole u Španiji "Rafinim Špancima" priča na španskom. Ili Italijanima na italijanskom. Ili Kinezima na kineskom.
Nole je vredan. On je prepoznao koji je njegov najveći talenat i svakog dana radi da se taj talenat uveća. Mi ni tragamo za svojim talentima. A i kada ih nađemo, dopustimo da nas neuki pregaze, jer ćutimo kad ne treba, kao što i pričamo kad ne treba.
Novak je posvećen porodici. Roditelje je prve zagrlio po osvajanju Rolan Garosa. A stara je mudrost "poštuj oca i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji". Nama su "ćale i keva" bitni kada nam treba novac, umesto da su nam oslonac. Titulu je slavio sa suprugom. Uzeli su se na vreme, vole se godinama. Toliko strana pojava mnogim njegovim savremenicima, naviklim na tračeve i prevare.
Nole je fizički besprekoran. Hrana je tu samo jedan segment, vežbanje mimo teniskih terena daleko je važniji. Ali, on ne zaboravlja ni to da čovek, pored fizičke, ima i svoju duhovnu stranu. Na te dve noge se i hoda kroz život. Zašto smo mi odlučili da budemo invalidi, pa koristimo samo jednu, pitanje je za svakoga od nas.


Novak ide planetom, pobeđuje sebe i one sa druge strane mreže, a propoveda ljubav. "Kome bih posvetio pobedu... ?", upitao se posle osvajanja Pariza, pa odmah rekao: "Životu. Ljubavi koja nas ispunjava. Svim ljudima koji su mi dali toliko toga". Nije zaboravio ni svoje pretke: "đed" je utkan odmah u sledeću njegovu misao. A nije zaboravio ni svoje učitelje: Jelena Genčić će uvek i biti uz njega. Mi smo zaboravili ne samo pretke, već se i sa rodbinom češće viđamo na sahranama nego u lepim prilikama ili potrebama. Učitelji nam i "nisu potrebni", sve mi znamo najpametnije.
Nije Đoković nikakav vanzemaljac. On je čovek sa vrlinama. Koji za vrline zna i koji ih neguje. Zato je tu gde jeste. I to je njegova veličanstvenost.
Baš zato, ono što Novak radi, to kako on osvaja planetu šarmom i talentom, ne treba da nas, posle istorijskog trijumfa na Rolan Garosu, dovede do zaključka: "E, sad je pokazao celom svetu!".
Ne. Nije on sada pokazao celom svetu.
On pokazuje nama.
Sve vreme.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Sre 22 Jun - 22:57

Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Sre 22 Jun - 23:01

Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Pon 1 Avg - 19:19

Đoković u Torontu osvojio 30. masters titulu, sledeća stanica Rio de Žaneiro
Novak Đoković u dva seta savladao Keija Nišikorija (6:3, 7:5) i osvojio titulu na Rodžers kupu u Torontu. Najbolji teniser sveta došao je do svoje 30. masters titule u karijeri i pokazao da je spreman za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, gde važi za glavnog favorita za osvajanje zlatne medalje.

Novak Đoković - Page 18 R0rhPaJl
Prvi teniser sveta Novak Đoković osvojio je Rodžers kup, pošto je u finalu turnira u Torontu pobedio Keija Nišikorija u dva seta, 6:4, 7:5.
Đokoviću je ovo četvrta pobeda na Rodžers kupu, na kome je bio prvi nosilac, i prva posle četiri godine.
On je ovim trijumfom osvojio 1.000 ATP bodova i 685.200 dolara. Nišikori je bio treći nosilac, a na ATP listi je šesti. On je plasmanom u finale osvojio 600 ATP bodova i 336.000 dolara.
Srpski teniser osvojio je svoj 30. masters turnir u karijeri, po čemu je rekorder. Ovo mu je 66. titula u karijeri.
Đoković je dobro počeo meč, ali je Nišikori uspeo da čuva svoj servis sve do šestog gema, kada je srpski reprezentativac napravio brejk i poveo sa 4:2. Onda je odbranio svoj servis i došao u priliku da novim brejkom osvoji set, ali nije iskoristio set loptu, tako da se Japanac spasao.
Srpski reprezentativac potom je bio siguran na svom servisu i iskoristio je svoju drugu brejk loptu za 6:3 u prvom setu.
Đoković je u trećem gemu drugog seta napravio brejk, ali se Nišikori nije predavao i uzvratio mu je u šestom gemu za 3:3. Obojica tenisera čuvala su svoj servis do 11 gema, kad je prvi igrač sveta ponovo napravio brejk i poveo 6:5, iskoristivši prvu brejk loptu.
Posle toga je na svom servisu iskoristio treću meč loptu i ostvario veliki trijumf.
Đoković će naredni turnir igrati na Olimpisjkim igrama u Rio de Žaneiru, gde važi za jednog od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje.

rts.rs
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Pet 5 Avg - 12:51

Koji je Novakov put do zlatnog sna?


Zika virus i povrede oslabile su turnir u Riju – polovina iz prvih
 20 neće nastuputi, uključujući i pet Top 10 igrača (Federer,
 Vavrinka, Raonić, Tim, Berdih).


Novak Đoković - Page 18 154306162057a467e8821ff379362821_640


Međutim, na to će se zaboraviti onog momenta kada takmičenje krene, a istorija nas uči 
da se pamte samo osvajači medalja i da se malo ko seća okolnosti i toga ko je učestvovao ili nije.

Osim toga, žreb predvode Đoković i Mari, dvojica trenutno ubedljivo najboljih tenisera
 sveta, tu je i Rafael Nadal, kao i Conga, Nišikori...

Prva polovina


Novak Đoković - Page 18 58771299657a467ea5b7de267055792_640

Za Novaka Đokovića je prvo, pa muško – već na startu sastaće se sa Huanom Martinom del Potrom, čovekom koji ga je pre četiri godine savladao u meču za bronzanu medalju. Ipak, jasno je da je Delpo daleko od onog starog posle golgote sa povredom ručnog zgloba – bekhend još igra skoro isključivo slajsom jer su mu ravni udarci i spin preveliko opterećenje. 

Pobedio je Vavrinku na Vimbldonu, na travi je doduše slajs znatno delotvorniji, ali Delpa ne treba potceniti, pogotovo zato što stvarno nema šta da izgubi. 

Prvo kolo uvek donosi dodatnu nervozu, u Londonu je Novak izgubio prvi set od Fonjinija, pa je Del Potro verovatno najteži posao za početak olimpijskog turnira. 

Sledeće dve runde ne deluju kao naročito težak zadatak – potencijalne rivale u drugoj rundi, Sousu ili Hasea, Đoković je dobio u po tri meča bez izgubljenog seta, a projektovani rival u trećem kolu mu je Džek Sok, kojeg je prošle godine u Montrealu deklasirao sa 6:2, 6:1. 


Uz to, Amerikanac ne napreduje onako kako se očekivalo – u karijeri ima skor 2-16 sa Top 10 igračima, a na startu ove sezone dobio je Davida Ferera, koji je ipak u padu.


Novak Đoković - Page 18 83161113657a467ebaad21192682824_640


Četvrtfinale bi trebalo Novaku da donese sudar sa Žo-Vilfredom Congom ili Robertom Bautistom Agutom. 

Francuz je neko vreme bio u padu, na Rolan Garosu se i povredio, ali je na Vimbldonu živnuo i dao naznake da bi ponovo mogao da bude ’mina’ onim najboljima – Conga ume da se ’zapali’ i da odigra nestvarnih pola sata, a u mečevima na dva dobijena seta manje je vremena da se eventualni propusti isprave. 

Sa druge strane, od Bautiste se manje-više zna šta može da pruži – njegova igra nije atraktivna, ali je solidan u svemu, brz je i može po potrebi da zaigra i vrlo agresivno, prevashodno na forhendu, u šta je i Đoković imao prilike da se uveri prošle godine u četvrtom kolu US opena kada mu je Španac uzeo set. 

Rafael Nadal trebalo bi da bude Novakov rival u polufinalu, ali nad osvajačem zlatne medalje iz 2008. godine stoji veliki znak pitanja – spekulisalo se da bi mogao da propusti turnir, ali na kraju će ipak pokušati da igra. 

Neizvesno je da li će Nadal uopšte i stići do polufinala, a ni žreb mu nije previše naklonjen – nezgodni Delbonis, pa ’naporni’ Sepi i još naporniji Simon, Gofan koji igra sezonu karijere...


Novak Đoković - Page 18 179983193057a467ed35e9c504955988_640


Dakle, Đoković ima umereno komplikovan put, ali uglavnom sve zavisi od njega – kako će se izboriti sa pritiskom i tenzijom, koji su drukčiji nego na ostalim turnirima, pa i drukčiji nego na Gren slem turnirima, i hoće li uspeti i u okolnostim olimpijskog sela i larme da zadrži fokus i stav ’meč po meč’ koji mu je u prošlosti donosio mnogo uspeha. 

Posle kiksa na Vimbldonu, Novak je osvojio Rodžers kup igrom koja nije bila na prepoznatljivom nivou, pogotovo u ranoj fazi turnira. To će mu vratiti sigurnost i predstavljati podsetnik za suparnike, ako je uopšte i bio potreban, da se ništa nije promenilo i da je Đoković najbolji igrač sveta. 

Zanimljivi mečevi prvog kola: Đoković – Del Potro, Nadal – Delbonis, Simon – Ćorić (međusobno nadmudrivanje), Beluči – Braun (biće lepih poena i mnogo ravnih udaraca), Džumhur – Sela (dva ’zeca’). 

Još se bori: Amerikanac Brajan Bejker – nikada nije bio u Top 100, u karijeri je pretrpeo ’bezbroj’ povreda, ali još nije izgubio volju da pokuša ponovo i sada će sa 31 godinom debitovati na OI. Protivnik mu je Juići Sugita iz Japana. 



Povratnik: Ježi Janovič, nekada 14. teniser sveta i polufinalista Vimbldona, zbog povrede kolena odigrao je samo dva meča ove sezone, a sada mu je rival na startu Luksemburžanin Žil Miler.


................



b92.net












"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Novače, izvini!   Novak Đoković - Page 18 Sat610Uto 9 Avg - 11:49

Dragi Novače, izvini.

Novak Đoković - Page 18 155krr9

Izvini što u tvojoj zemlji postoje ljudi koji mogu da ti zamere jedan poraz.
 
Izvini što u tvojoj Srbiji kojom se toliko ponosiš postoje ljudi koji ispod mog statusa na društvenim mrežama, kad se radujem tvojim uspesima, mogu da napišu "dosta više sa tim Novakom".

Noćas nisam gledala meč, ne zato što te ne podržavam i imam nešto preče, nego zbog toga što mi svaki put pritisak bude toliko visok da imam utisak da će merač da pukne, što svaki put navijam kao da sam i ja na terenu i što nakon svakog tvog meča ne mogu da se saberem par sati.
 
Jutros me je probudila vest o tvojim suzama i rečima izvinjenja naciji. Nemaš ti za šta da se izvinjavaš, ti si toliko radosti svom narodu doneo da ne bi bilo strašno da nikad više ne pobediš.

Koga može da razočara čovek takvog srca i naravi? Samo one koji srca nemaju. Ljubav koju ulažeš u sport i prezentovanje svoje zemlje i naroda ne mogu opisati rečima. To ne poseduje svako. Mnogi moji prijatelji iz inostranstva kažu da su našu zemlju zavoleli upravo zbog tebe. Nekad su nas znali po Miloševiću, bombardovanju, ratu i kako oni kažu “ratnim zločincima”, danas si ti prva asocijacija za Srbiju.

Hvala ti što brineš o našoj deci, hvala ti što ne zaboravljaš ko si i odakle si. Hvala za sve suze radosnice koje smo prolili proslavljajući tvoje uspehe. Hvala što si me naučio da i posle poraza možemo ustati i biti bolji, jači i sigurniji u sebe. Najviše ti hvala što ću jednog dana svojoj deci i unučićima umesto bajki i basni, pričati priču o Novaku velikog srca i na terenu i van njega.
 
I izvini u moje ime, stidim se što postoji bilo ko od naših ko može bilo šta da ti zameri i sladi se tvojim porazom.

Žena
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48535

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610Ned 28 Avg - 15:33

Novak Đoković - Page 18 454482-novak-djokovic-v










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Novak Đoković - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 18 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đoković
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Novak Đoković - Best of VIDEO
» Novak Đoković i Jelena Ristić čekaju bebu
» Vesti iz Tenisa
» Pilotkinja Biljana dovezla je u Zagreb avion 'Novak Đoković'
» GODINA KRALJA
Strana 18 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 26  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-