Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kako da pripremite vaš brak za bebu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Kako da pripremite vaš brak za bebu Empty
PočaljiNaslov: Kako da pripremite vaš brak za bebu   Kako da pripremite vaš brak za bebu Sat610Sub 3 Dec - 14:50

Kako da pripremite vaš brak za bebu News_8795

Budući roditelji dosta vremena potroše u opremanju sobe za bebe, uplaćuju dodatno životno osiguranje ili pohađaju kurseve za porođaj i roditeljstvo. Međutim, mnogi se ni ne sete da je i bračnu zajednicu potrebno pripremiti na dolazak novog člana.

Za vreme trudnoće kada se pripremate za novog člana porodice, većina budućih roditelja obavlja neke uobičajene pripreme kako ne bi bilo iznenađenja.

Brojni roditelji (ako ne i svi roditelji) će vam reći da se njihov brak dramatično promenio posle rođenja deteta. Mnoge od tih promena su dobre, ali neke nisu. U nekim slučajevima, odnos među partnerima biva zanemaren ili dolazi do nedostatka konsenzusa u roditeljskim odlukama i odgovornosti. Takve promene često rezultiraju nezadovoljstvom.

U stvari, za mnoge parove, deca nisu visoko na listi preduslova u smislu bračnog ispunjenja. Istraživanje koje je objavio The Washington Post je pokazalo da deca nisu na vrhu liste uslova za uspešan brak. Faktori kao što su vernost, intimni odnosi, distribucija kućnih poslova i finansijska pitanja su navedeni pre dece kao pokazatelji ili faktori uspešnog braka.

***Zašto vas muž izbegava u krevetu?

Postoji nekoliko stvari koje možete učiniti kako bi pripremili vaš odnos za decu i kako biste izbegli zamku da roditeljstvo postane dodatni teret u vašem odnosu. Jedan važan korak je da obraćate pažnju jedno na drugo. Ne biste verovali koliko je lako zamenariti jedno drugo kroz svakodnevne obaveze i brige, dojenje, pelene i uspavljivanje bebe. Potreban je dodatni i konstantan trud kako biste održali vezu i dali potrebnu pažnju partneru, i on vama.

Jedan od načina da očuvate odnos sa parterom je da uspostavite redovnu rutinu dana, odnosno večeri koje su rezervirane samo za vas dvoje. Frekvencija može varirati od jednom nedeljno do jednom mesečno, ali važno je da provedete vreme bez bebe i usmereni samo jedno na drugo. Dok ste trudni i dok vam ne treba dadilja ili baka servis da biste izašli, pokušajte da uspostavite takvu rutinu. Ako se uspostavi pre dolaska bebe na svet, biće je lakše očuvati kada budete imali više obaveza oko bebe.

***Šta nikada ne bi trebalo da kažete mužu

Budući da pitanja kao što su raspodela poslova i obaveza kao i ekonomski faktori su rangirani visoko na listi bračnog zadovoljstva, obratite pažnju na ta područja. U pogledu raspodele obaveza uobičajeno je da su mama i tata u sukobu. U nekim slučajevima muž smatra, budući da je žena kući ceo dan, da su beba i kuća njen posao. To nije potpuno realno s novorođenčetom u kući.

U drugim slučajevima, žena radi za vreme trudnoće i vraća se na posao nedugo posle rođenja deteta. Ankete su u više navrata pokazale da žene i dalje rade lavovski deo kućnih poslova, čak i kad rade puno radno vreme. To može biti rezultat vaspitanja i uzora iz porodice (obično uzor majke). Obe opisane situacije mogu da učine ženu izuzetno nezadovoljnom.

***Najgori razlozi da radite na bebi

Možete da izbegnete ove zamke dogovarajući se o distribuciji obaveza pre nego što se beba rodi. Budite iskreni o svojim očekivanjima i dogovorite se o raspodeli koja je prihvatljiva za oba partnera. Ako o takvim detaljima razgovarate unapred zasigurno ćete izbeći osećaj nezadovoljstva kod jednog ili oba partnera kasnije.

Učinite isto i kad se radi o finansijskim pitanjima, filozofiji roditeljstva i drugim vrućim pitanjima. Razgovarajte o finansijama, kako će se nivo troškova promeniti pošto se dete rodi. Zajedno napravite proračun i odredite koliko će se novca na šta trošiti. Ako imate različite ideje o vaspitanju deteta, čitajte i pričajte o tome dok beba još nije došla na svet. Time možete da izbegnete nezadovoljstvo i neslaganje kasnije, savetuje Roditeljstvo.

Izvor:Žena










Kako da pripremite vaš brak za bebu 4285547593


Kako da pripremite vaš brak za bebu 2lwq2yh


Kako da pripremite vaš brak za bebu 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
jovana27

Super Član
Super Član

jovana27

Ženski
Poruka : 654

Učlanjen : 09.10.2011


Kako da pripremite vaš brak za bebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da pripremite vaš brak za bebu   Kako da pripremite vaš brak za bebu Sat610Sre 15 Feb - 11:35

Kada je idealno vreme da dobijete bebu?


Žene se danas sve kasnije odlučuju na potomstvo, pa često prvo dete rađaju tek kada zađu u četvrtu deceniju život.
Kako da pripremite vaš brak za bebu News_10390



Materinstvo se najpre odgađa zbog školovanja, a potom zbog karijere i rešavanja osnovnih egzistencijalnih problema. Međutim, žene kao da zaboravljaju da zajedno s njima stare i njihove jajne ćelije, zbog čega se i reproduktivna sposobnost smanjuje s godinama.

Dr Slavica Vasiljević, ginekolog-akušer objašnjava koje je idealno doba za rađanje, kolike su šanse za začeće, normalan razvoj ploda i lak porođaj kod zdrave žene.
20 GODINA



U ovom dobu ciklus je stabilan, hronična oboljenja retka, pa su šanse za začeće veoma velike. Ponekad kod mladih prvorotki,pre svega onih koje imaju porodičnu predispoziciju, dolazi do hipertenzije, zbog čega pritisak treba redovno meriti i voditi računa o ishrani. Rizici od pojave gestacijskog dijabetesa i anomalija ploda mnogo su manji nego kod starijih trudnica.

Međutim, mnoge devojke u ovim godinama trudnoću ne shvataju ozbiljno i ne znaju koliko su važni kvalitetan san i umereno pravilna ishrana, ne nose udobnu odeću i obuću, i ne izbegavaju prostorije u kojima je veća mogućnost da dobiju virusnu infekciju. Potencijalno najvećii problem jeste psihička nezrelost za materinstvo i briga kako će se trudnoća odraziti na fizički izgled trudnice.

25 GODINA



Fizički i mentalno ovo je najbolji period za rađanje. Reproduktivna sposobnost žene je najveća, kao i psihička spremnost za majčinstvo jer su strahovi i nedoumice manji nego sa pet godina manje. Obično je žena tada već i profesionalno ostvarena, pa može makar malo da se opusti.



Trudnicama se savetuju redovne kontrole, ultrazvučni pregledi, kontrola krvne slike, urina, krvnog pritiska, telesne težine, nivoa šećera u krvi, te uzimanje cervikalnog i bakteriološkog brisa.



Osim urednog toka trudnoće, kod zdrave žene sa 25 godina očekuje se i porođaj bez komplikacija, brz oporavak i lako uspostavljanje veze s bebom.
30 GODINA



Prvo dete najbolje je roditi pre 30. godine jer u četvrtoj deceniji reproduktivna sposobnost žene počinje polako da opada. Ipak, danas u ovom dobu prvo dete rađa najveći broj žena budući da karijeru i materijalnu sigurnost stavljaju na prvo mesto.



Međutim, i u ovom dobu se mnogi parovi suočavaju s otežanim začećem, pa se iz godine u godinu povećava broj medicinski potpomognutih trudnoća kod 30-godišnjakinja. Postepeno raste i rizik od Daunovog sindroma i hromozomskih anomalija ploda. Porođaj bi trebalo da protekne bez problema. Rađanje u ovim godinama ima i dobre strane. S 30 godina žena je psihički najspremnija da se posveti detetu jer je samouverenija, sigurnija i ima dovoljno fizičke i mentalne snage.
35 GODINA



Žena koja prvi put rađa u 35. godini spada u starije prvorotke. Mogućnost začeća smanjena je bar za 50 odsto, zbog čega drastično raste broj parova koji se leče od steriliteta. Smatra se da svaka deseta trudnica s 35 i više godina ima povišen pritisak, dok je gestacijski dijabetes u ovoj dobi dvostruko češći nego kod deset godina mlađih žena.

Veći je i rizik od anomalija ploda, zbog čega se trudnicama u ovom životnom dobu savetuje da obavezno urade amniocentezu, odnosno pregled plodove vode kojim se može utvrditi da li se plod normalno razvija. I sam porođaj je obično teži i dugo traje jer žena više nije ni mlada ni pokretna kao ranije.
40 GODINA



Posle 40. godine reproduktivna sposobnost žene drastično se smanjuje, tako da se u ovom dobu, čak i uz medicinsku pomoć, ne preporučuje rađanje prvog deteta. Rizik od pobačaja, rađanja deteta maletelesne težine i genetskih anomalija veći je 15 puta nego kod žena kojesu tek ušle u treću deceniju života.

Amniocenteza je neophodna, kao i česte kontrole tokom cele trudnoće, odnosno češći ultrazvučni pregledi, merenje krvnog pritiska i nivoa šećera u krvi. Zbog velikog rizika od pojave anomalija, stalno treba pratiti morfologiju ploda, razvoj bebinih vitalnih organa i protok krvi i kiseonika kroz pupčanik. Uz pojačan nadzor i kontrolu, trudnoća može da se iznese do kraja, a porođaj može da protekne bez komplikacija.
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako da pripremite vaš brak za bebu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako da odviknete bebu od cucle
» Britanka rodila bebu tešku sedam kilograma
» Pripremite se za sezonu alergija
» Savjeti stručnjaka: Pripremite bicikl za vožnju
» Marijana i Nemeš čekaju bebu?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-