Izvor: B92
Nakon što postanete majka, vaša deca vas nikada zapravo neće napustiti. Čini se da majke nose DNK svoje dece u mozgu dugo nakon što su ona napustila matericu, a muški DNK se može postojati u mozgu čak i ukoliko su žene delile matericu sa braćom.
Istraživanje je posmatralo mozak 59 žena koje su preminule, a otkriveno je da je čak 63 odsto njih unutar mozga sadržalo fetalni DNK koji je jedino mogao doći od muškarca.
Iako je DNK bio razbacan po različitim regionima mozga, najveći deo nalazio se u hipokampusu, delu unutar kog se sakupljaju sećanja, kao i u delovima mozga koji utiču na osećaj percepcije i razumevanje jezika.
DNK roditelja se se kombinuje i uvrće kako bi stvorio potpuno novu osobu, ali je studija koju su objavili istraživači Univerziteta Vašington i centra za istraživanje raka Fred Hutčinson, pokazala da to nije potpuno tačno.
Majke primaju DNK od svoje dece, ali ono što je iznenađujuće, i od prethodnih fetusa koji su se nalazili u materici.
Istraživači nisu sigurni šta ovi rezultati mogu zapravo značiti. Oni veruju da ostaci DNK fetusa mogu žene učiniti manje, ili više, podložnim raznim bolestima.
Dalja istraživanja trebalo bi da istraže da li žene koje nose muški fetus imaju manje šanse od obolevanja od Alchajmera ili autoimunih bolesti poput multiple skleroze.