Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah Empty
PočaljiNaslov: Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah   Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah EmptySre 13 Avg - 20:49

Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah

Donosimo neke od mitova o korištenju pametnih telefona, tableta i računala koji su se, često bez utemeljenih argumenata, ukorijenili u našoj svakodnevici

[You must be registered and logged in to see this image.]

SMIJE li se telefon puniti tijekom noći i nakon što je baterija puna i što će se dogoditi ako punjač iPhonea koristite za iPad? Ovo su samo neka od pitanja s kojima se često susrećemo i na koja, isto tako često, dobivamo kontradiktorne odgovore. Činjenica je da je, unatoč sve većem broju suvremenih tehnoloških uređaja koje koristimo, količina informacija kojima raspolažemo o upotrebi tih uređaja obrnuto proporcionalna i broju uređaja i našem znanju o njihovom pravilnom korištenju. Donosimo stoga samo neke od mitova o korištenju pametnih telefona, tableta i računala koji su se, često bez utemeljenih argumenata, ukorijenili u našoj svakodnevici, koje je na jednom mjestu skupio Business Insider.

1. Appleova računala ne mogu biti zaražena virusom

Netočno. Još 2012. godine tisuće Macovih računala zarazila su se Trojanom.

2. Privatno/Inkognito pretraživanje je anonimno

Netočno. Ako koristite "inkognito" opciju pretraživanja na Google Chromeu ili opciju "privatno" na Safariju, to jednostavno samo znači da pretraživač neće bilježiti povijest pretraživanja, unositi bookmarke ili se automatski prijavljivati na račune koje koristite. No, ništa od toga ne znači da će vaš identitet ostati anoniman.

3. Ako ostavljate svoj telefon na punjaču to uništava bateriju

I ovo je netočno. Većina korisnika puni svoj telefon tijekom noći pa telefon ostaje priključen i nakon što je baterija napunjena. Nema, dosad, nikakvih dokaza da ova praksa može oštetiti bateriju vašeg telefona. Nove generacije pametnih telefona koriste litijske baterije koje su, kao i sami telefoni, dovoljno "pametne" da prestanu s punjenjem onog trenutka kada postignu puni kapacitet energije.

4. Više megapiksela garantira bolju kvalitetu kamere

Opet netočno. Čini se da nema velike razlike između kamere koja ima 12 megapiksela i kamere koja ima osam megapiksela. Kvaliteta snimke ovisi o tome koliko je senzor osjetljiv na svjetlo. Naravno, veći senzori dolaze u paketu s većim brojem megapiksela, a što su megapikseli veći više svjetla može biti apsorbirano. Dakle, u ovom je slučaju važna veličina, a ne broj.

5. Ne smijete puniti svoj telefon ako baterija nije sasvim prazna

Ni ovo nije točno. Litijske baterije podnose punjenje i onda kada nisu sasvim prazne, štoviše, takvo punjenje za njih čak može biti i bolje. Vijek trajanja baterije ne ovisi o tome punite li je kada je sasvim prazna ili kad je poluprazna, već o tome je li baterija dosegla maksimalan broj ciklusa punjenja.

6. Pametni telefoni imaju veću rezoluciju ekrana

Ne uvijek. LG je nedavno na tržište izbacio svoj prvi quad HD pametni telefon rezolucije 2560x1440, što je puno veća rezolucija od 1920x1080 rezolucije prosječnih pametnih telefona. No, nije dokazano da razlika u brojevima čini razliku u kvaliteti s obzirom na to da ljudsko oko razabire piksele samo do određene granice. To je razlog zašto se, recimo, Apple više fokusira na svjetlinu nego na gustoću piksela ekrana.

7. iPad punjač ne bi se smio koristiti i za punjenje iPhona

Ovo je donekle i točno i netočno. Naime, Apple na svojoj službenoj internetskoj stranici navodi da se iPad punjač slobodno može koristiti i za iPad i za iPhone. No, Steve Sandler, osnivač i direktor odjela za tehnologiju i elektroničke analize kompanije AEi Systems tvrdi da bi ova praksa mogla oštetiti bateriju vašeg iPhonea, a posljedice štetnosti takve prakse bile bi vidljive tek nakon dužeg vremena, oko jedne godine.

8. Svoje računalo ne biste smjeli gasiti svaki dan

I u ovom slučaju postoje "za" i "protiv" struje, međutim, čini se da je za računalo ipak bolje da se, recimo, tijekom noći, ne ostavlja u "sleep modeu", što često radimo radi vlastitog komfora, već da ga se potpuno ugasi kako bi se komponente oporavile, što će se dugoročno produžiti vijek trajanja računala.

(Index.hr)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah   Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah EmptyČet 14 Avg - 19:16

Abu Dabi ::Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah


8. Svoje računalo ne biste smjeli gasiti svaki dan

I u ovom slučaju postoje "za" i "protiv" struje, međutim, čini se da je za računalo ipak bolje da se, recimo, tijekom noći, ne ostavlja u "sleep modeu", što često radimo radi vlastitog komfora, već da ga se potpuno ugasi kako bi se komponente oporavile, što će se dugoročno produžiti vijek trajanja računala.

(Index.hr)

U praksi mnoge stvari rade "drugačije" od preporučenih pravila.. Da li je bolje kompjuter gasiti svaki dan? Svi ga gasimo, kad nam ne treba, kad idemo spavati, zar ne?
Neki ostave ili zaborave ugasiti... a da li to šteti?
 U mnogome zavisi od kvaliteta komponenti računara, za koje tržište je namijenjen..
E, sad ima računara koji rade non-stop 24h dnevno.. I ne gase se. Ne rade samo kad nestane struje, a I tada ako ne dodje ubrzo pale se agregati. Ima skoro 5 godina kako sam pripremio prvi (polovan) računar za video nadzor.. poslije toga još njih, I svi rade non stop. Vrlo malo se njih pokvarilo I to usled nagomilane prašine u njima..  znači ljudski factor je tu zakazao.
Dakle o nekakvom "oporavku komponenti" za duži rad računara, u praksi nije tako.
Nazad na vrh Ići dole
 
Tehnološki mitovi u koje trebate prestati vjerovati odmah
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Stvari na koje trebate prestati bacati novac
» Laži u koje ljudi godinama veruju
» Muškarci za izbegavanje
» Pet stvari koje trebate uraditi pre braka
» Hrana kao lek
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Aktuelnosti
  • I-Tech
  • -

    Sada je Sub 23 Nov - 6:17