ČUVAJTE SE.. Bezbednost vam je, zapravo, neprekidno ugrožena.
Danas živimo u izazito povezanom svetu, u kojem je dobar deo stanovništva redovno prisutan onlajn. Ljudi stavljaju najintimnije detalje iz svojih života na platforme za objavljivanje podataka, društvene mreže i onlajn medijske portale. Ali nijedno od tih mesta nije 100 odsto sigurno i tajni podaci lako mogu da završe u pogrešnim rukama.
[You must be registered and logged in to see this image.]Evo nekoliko gadnih činjenica o internetu koje morate da znate pre nego što podelite svoj sledeći status onlajn.
1. Hakeri lako mogu daljinski da pristupe vašim veb kamerama ("camfecting"). Na taj način mogu tajno da vas posmatraju i snimaju.
2. Ajfon čuva detaljan popis svih lokacija koje ste ikada posetili – svaku geografsku širinu i dužinu, kao i vreme u tajnoj datoteci koja se ažurira na vašem računaru svaki put kada sinhronizujete svoj uređaj
3. Vaši "sigurni" podaci u oblaku mogu da budu hakovani i vaše najimtinije fotografije kompromitovane. To se već više puta dogodilo poznatim ličnostima.
4. Hakeri mogu da prate vaše kucanje po bežičnoj tastaturi, te je čak i sami preuzeti kada je vi ne koristite.
5. Hakeri mogu da provale u servere kompanije i ukradu milione lozinki odjednom, što kompromituje sigurnost brojnih računa. Tako su nedavno provalili na Jahu servere i ukrali informacije o računima oko 500 miliona korisnika.
6. Ni vaši provili na društvenim mrežama nisu sigurni. Hakerske grupe imaju kompleksne načine pomoću kojih mogu da provale i promene sve o vama, pa čak mogu da objavljuju i nove poruke. Nedavno su hakovani Tviter i Pintrest nalozi osnivača Fejsbuka Marka Zakerberga.
7. Neki Android telefoni imaju tzv. "stražnja vrata" kroz koja se dele informacije o korisnikovim pozivima, SMS porukama i lokaciji bez njegovog znanja.
8. Fejsbuk čuva detaljne podatke o svakoj slici koju ste ikada postavili na tu platformu. To im pomaže u sugerisanju tagova za buduće slike, ali ako bi te informacije došle u pogrešne ruke, posledice bi bile katastrofalne.
9. Osetljive informacije poput lozinki možda i nisu privatne dok ste na javnoj Wi Fi mreži. Ako tom "besplatnom" javnom Wi Fi mrežom upravljaju hakeri, moći će da analiziraju kretnje vaših prstiju po ekranu, i tako dođu do lozinki i pokreta kojima otključavate telefon.
SD
Juče u 19:56 od Boogie
» Smešni snimci, slike..
Čet 21 Nov - 16:46 od Poly
» Razni vicevi
Čet 21 Nov - 16:44 od Poly
» Max Leiva, 1966 | Abstract Figurative sculptor
Sre 20 Nov - 18:52 od Poly
» Misli nas "malih" ...
Sre 20 Nov - 0:15 od Emelie
» Pesma za moju dušu
Sre 20 Nov - 0:11 od Emelie
» Uživo...
Uto 19 Nov - 22:25 od Emelie
» A malo bluesa?
Uto 19 Nov - 22:19 od Emelie
» Šta slušate dok kuckate na Haossu?
Uto 19 Nov - 22:14 od Emelie
» Šta trenutno slušate?
Uto 19 Nov - 22:10 od Emelie
» Pozdrav Haossu
Uto 19 Nov - 22:07 od Emelie
» Koji film ste poslednji gledali?
Pon 18 Nov - 1:25 od Emelie
» Disco muzika
Pon 18 Nov - 1:18 od Emelie
» Domaći izvođači
Pon 18 Nov - 0:24 od Emelie
» Daemon Mask Full
Pet 15 Nov - 11:33 od Poly
» Pjesma za laku noć
Sre 13 Nov - 21:27 od Boogie
» Hip hop / rep
Sre 13 Nov - 14:53 od Emelie
» Rec koja u sebi sadrzi 3 ista slova
Sre 13 Nov - 14:33 od SANJAMAVEC
» Čudesna matematika
Sre 13 Nov - 7:44 od kreja
» Najljepše balade
Uto 12 Nov - 17:01 od Boogie