[You must be registered and logged in to see this image.] Ukrajinka Maša je model sa "vanzemaljski" lepim očima
Mlada Ukrajinka Maša Tjelna do sada je prošetala mnogim svetskim modnim pistama, a zahvaljujući očima neobične lepote, istaknula se u masi drugih modela. Neki je zbog neverovatnih "kosmičkih" očiju nazivaju lepoticom, ali nije se dopala baš svima.
Naime, Maša je rođene 1990-te u Krakovu u Ukrajini, nakon nuklearne katastrofe u Černobilu, pa su u njenoj domovini često kružile šale kako je njen izgled u stvari posledica nuklearne katastrofe.
Naslov: Re: Modeli - žene snova Pon 28 Jan - 14:03
Waris Dirie
Običnim ljudima i onima sa malo materijalne moći život najčešće podari sposobnost da dodaknu živote mnogih, da izmene mnoge nepravde i da promene istoriju. Tu sposobnost i dar imaju samo osobe koje su borbene, neustrašive, hrabre, moralne i pravične. Jedna od takvih je Varis Dirije (Waris Dirie).
Rođena je 1965. godine u siromašnoj, pustinjskoj zemlji Somaliji, blizu granice sa Etiopijom. Živela je u nomadskoj porodici. Samim rođenjem predodređen joj je težak i neizvesan život u okrutnoj i nerazvijenoj zemlji, sa primitivnom kulturom. Kada je imala samo pet godina bila je podvrgnuta genitalnom sakaćenju (Female genital mutilation – FGM). Ova jeziva tradicija se i danas upražnjava u mnogim zemljama širom sveta. Prema podacima Ujedinjenih Nacija, više od 8,000 devojčica su svakodnevno žrtve ovog zastrašujućeg zločina.
Neuka i neobrazovana, Varis je odlučila da napreduje i izborila se za bolji život
Tokom ranih tinejdžerskih godina bila je primorana da stupi u brak sa muškarcem dovoljno starim da joj bude deda. Imao je čak 60 godina. U trinaestoj godini beži iz svoje rodne zemlje u London, gde je zarađivala za život kao kućna pomoćnica i radnica u restoranu McDonalds.
Od punoletstva, sreća joj se osmehnula. U osamnaestoj godini ju je primetio britanski modni fotograf Terens Donovan (Terence Donovan), koji je pomislio da bi bila savršen model. Nedugo zatim, postala je svetski poznata manekenka. Dodeljena joj je i uloga u filmu o Džejms Bondu (James Bond) 1987. godine.
Godine 1996. generalni sekretar Ujedinjenih Nacija Kofi Anan (Kofi Annan) ju je postavio na mesto ambasadora za borbu protiv genitalnog sakaćenja. Proputovala je svet šireći glas kako bi ova zastrašujuća tradicija prestala da postoji. Učestvovala je na brojnim konferencijama, upoznala mnoge značajne i uspešne ljude i zadobila njihovu podršku u borbi protiv velikog problema. Osnovala je “Varis Dirije fondaciju” (Waris Dirie Foundation), kako bi podržala kampanju protiv izopačene tradicije. Kasnije ju je preimenovala u “Desert Flower Foundation”.
Mnogi uticajni ljudi su pronalazili inspiraciju i snagu u Varis. Stekla je poštovanje državnih lidera i nadahnula je mnoge dobitnike Nobelovih nagrada i umetnike. Jedan od autora, Harper Kolins (Harper Collins), je 1997. godine napisao i objavio knjigu biografije Varis Dirije i nazvao je “Pustinjskim cvetom” (Desert Flower). Za malo vremena, knjiga je postala bestseler širom sveta, dok je u Nemačkoj tokom 120 nedelja bila prva na listi top deset najprodavanijih knjiga. Prodato je preko 11 miliona kopija knjige širom sveta.
Nakon veoma popularne knjige, producent i dobitnik Oskara, Piter Herman (Peter Hermann), odlučio se za ekranizaciju dela, u martu 2008. godine. Film je sniman u gradu Džibuti, koji je glavni grad istoimene republike u Africi, zatim u Njujorku, Berlinu i Londonu. Uloge su tumačili uglavnom glumci amateri. Varis je bila asistent producenta Šerija Hormana (Sherry Hormann) u ovom filmu, za kojeg je izdvojen budžet u iznosu od 16 miliona dolara.
Varis Dirije je uspela da pobegne iz siromašne zemlje, promenila je istoriju i bori se za ljudska prava u želji da svi budu jednaki. Nagrađena je mnogobrojnim prestižnim nagradama za svoj rad. Dobitnica je nagrade Women’s World Award od predsednika Mihaila Gorbačeva (Mikhail Gorbachev). Godine 2007. Nikolas Sarkozi (Nicolas Sarkozy) ju je počastio sa Chévalier de la Légion d’Honneur. Svetska Demografska Asocijacija ju je nominovala za prvu ženu za nagradu Prix de la Gènèration, dok ju je “Martin Buber Fondacija” nominovala za Zlatnu Medalju Martina Bubera. Dobitnica je još mnogih nagrada, kao što su Bishop Óscar Romero Award, 2005. godine od strane Katoličke crkve, Woman Of The Year Award 2000. godine od “Glamour” magazina i 2002. godine Corine Award.
“Odanost žene treba da bude zaslužena poverenjem i ljubavlju, a ne varvarskim ritualima. Došlo je vreme da ostavimo iza sebe stare patnje”, rekla je Varis u svojoj biografiji. Naše poštovanje je zaslužila požrtvovanošću i borbom, i svakako je ostavila svoj pečat u istoriji.
Kontroverzna manekenka Kejt Mos vodila je ljubav sa jednom od najlepših žena na svetu, sa svojom koleginicom Naomi Kembel. Kejt je pre deset godina potrošila preko 500.000 funti na kokain, kada je seks u pitanju, najviše je volela orgije, podjednako muškarce i žene, a jedina ljubav koju do danas nije prebolela je ona sa glumcem Džoni Depom stoji u biografskoj knjizi o popularnoj manekenki.
- Pre deset godina, Kejt i Naomi su, zahvaljujući meni, otišle na prijem kod Nelsona Mendele. Cigarete, razne tablete, kokain i heroin bili su tog dana glavni na Kejtinom „meniju“. Kejt i Naomi su zajedno ušmrkavale kokain u Nelsonovom kupatilu, a potom su do ranih jutarnjih sati upražnjavale divljački seks – napisao je u knjizi Gavin.
Premršava manekenka, prema biografiji, najviše je volela orgije i stalno ih je upražnjavala sa postavom sa „Primrose Hila“ – raskalašnom skupinom glumaca, stilista i manekena kojima su mediji dali takvo ime. I, dok je špartala modnim pistama i osvajala svet mode, Kejt je takođe, nekoliko puta „defilovala“ u krevetu sa bračnim parom Džud Loom i Sejdi Frost. Ipak, njeni fetiši bile su žene. - Kejt ništa nije moglo da povredi toliko, kao kada njena ljubavnica spava sa drugom ženom. Tada je histerisala od ljubomore, ali nije se ljutila kada su njene devojke spavale sa muškarcima – otkrio je Gavin. Iako se verila za muzičara Pit Doertija, sa kojim, prema pisanjima američkih medija, svakodnevno uživa u drogama, Kejtina najveća ljubav je glumac Džoni Dep. - Mnogo je muškaraca prošlo kroz njen život. Šon Pen, Leni Krevic, Lijam Galaher… Ipak, jednog nikada nije prežalila. Glumac Džoni Dep prekinuo je vezu s njom nakon četiri godine, a ona se dan danas nije oporavila – piše Gavin koji veruje da je Kejt pre jednu deceniju potrošila pola miliona funti na kokain.
- Kejt je ušmrkavala kokain svakih pet minuta. Posle nekog vremena gubila je kontrolu i trpala je drogu u nos. Tada je mislila da je na vrhu sveta – napisao je u svojoj knjizi Masel.
Nelson Mendela joj je dao titulu 'počasne unuke', intervjuisala je Uga Čavesa, studirala je balet, glumila u spotu Majkla Džeksona i pevala prateće vokale...
Ona je svetski poznat top model. Iako neki tvrde da je već suviše stara za modnu pistu svojim izgledom Naomi Kempbel još uvek pleni. "Crna pantera", kako je još zovu, dala je intervju za US Weekly i tom prilikom otkrila 25 stvari koje sigurno niste znali o njoj:
1. Nedavno sam naučila da ronim 2. Otkrivena sam kao model još kada sam imala 14 godina kada sam se vraćala kući iz škole, a na sebi sam imala školsku uniformu. 3. Pojavila sam se na naslovnim stranama na više od 500 časopisa 4. Moj omiljeni pevač je Princ 5. Rođena sam u Londonu, a stalno sam zarobljena između Londona, Rima i Švajcarske 6. Pevala sam prateće vokale u pesmi Vanilla Icea, Cool as ice 7. Moja humanitarnna akcija je prikupila milione za žrtve prirodnih nepogoda i drugih situacija. 8. Volim Gumi medvediće 9. Nelson Mendela mi je 1997. godine dodelio titulu "počasne unuke" 10. Moji omiljeni dizajneri su Dolče&Gabana, Mark Džejkobs, Azedin Alaja i Zek Pozen 11. Ali volim i Topšop 12. Studirala sam balet 13. Učestvovala sam u Kozbi šou 14. Volim Olimpijade 15. Dve ruže u Holandiji se zovu po meni 16. Glumila sam u spotu Majkla Džeksona za pesmu "In the Closet" 17. Trudim se da vežbam jogu redovno 18. Posedujem gomilu vintaž odeće 19. Intervjuisala sam Venecuelanskog predsenika Uga Čaveza 2007. godine za britanski "GQ" časopis 20. Takođe sam radila intervjue sa Kejt Mos, Lenija Krevitca i Roni Vuda 21. Jamajka ljuti sos nosim svuda sa sobom 22. Imam liniju parfema. Poslednji se zove "Naomi noću" 23. Imam engleskog buldoga po imenu Vinston 24. Moja mama je bila plesačica 25. Ona me je naučila da hodam po pisti
Androgini muški modeli – ultimativni dokaz dizajnerske mizoginije[/b] Da li biste ikada rekli da je na naslovnoj slici -muškarac? Andrej Pejić. O tome kako je modni svijet (negativno) utjecao na viziju idealnog ženskog tijela već se godinama raspredaju rasprave. Međutim, takve debate nisu postigle bogzna kakav učinak – iz godine u godinu ženski su modeli postajali sve mršaviji i sitniji, bez grudi, bez oblina... Danas mahom izgledaju k'o da su se jučer skinule s heroina.
Šezdesetih godina pojavila se Twiggy i od tada su mršavi modeli standard u modnom svijetu, samo je ona u to doba bila iznimka, a ne pravilo – stvarne žene još su uvijek više težile obliku pješčanog sata nego šperploče. Posljednjih nekoliko desetljeća od modela se zahtjeva da se pridržavaju rigoroznih dijeta kako bi održale „idealnu“ težinu, što je rezultiralo povećanim brojem oboljelih od anoreksije, a masovni su mediji trend proširili globalno.
Bolesna mršavost, između ostalih problema, kod žene ometa normalno funkcioniranje reproduktivnih organa, pa ne mogu začeti dijete čak i kad ga žele. Ukratko, žene su polako postajale defeminizirane. Modni su dizajneri odlučili da žena u principu ne smije izgledati kao žena da bi dobro izgledala noseći njihove kreacije.
No, ni reduciranje žene na veličinu 0 njima nije bilo dovoljno, jer očito imaju viziju mode za žene u kojima – žena nema. Naime, u zadnje vrijeme na pistama su se pojavili ljepuškasti, mršavi, nerazvijeni muškarci koji, uz dovoljno make-upa i frizerske spretnosti postaju žene od kojih zastaje dah.
Barem što se ljepote lica tiče – jer tijelo im je i dalje mršavo, žilavo, bez jedne jedine ženstvene obline. Najviše je prašine podigao australski model bosanskih korijena,Andrej Pejić, koji je postao novi ljubimac modnih krugova odmah nakon pojavljivanja na svjetskim tjednima mode u zimu 2011. godine.
Neiskusnom oku promatrača njegova muškost promakne lakše nego tipfeler nepismenoj osobi, za što su zaslužne njegova duga, plava kosa, velike bademaste oči, pune usne i androgina nježna građa. Za dizajnere on je ostvarenje svih snova –dečko s licem djevojčice. Ovaj trend još nije masovno eskalirao (barem ne na zapadu), ali je na dobrom putu. Naime, Andrej nije jedini muški model koji izgleda kao žena.
Ukrajinski model Stav Strashko, također dugokosa plavuša, nedavno je snimio reklamu za Toyotu koja naglašava njegovu „posebnost“ i različitost. Model Roger Garth svoju je karijeru započeo u televizijskom showu The Mickey Mouse Club koji je iznjedrio zvijezde poput Justina Timberlakea i Britney Spears. Od ranog djetinjstva vrijeme provodi pred kamerama, a danas radi kao model. Iza sebe ima kampanje za Calvina Kleina, Prade, Versacea, Diora i mnogih drugih luksuznih brandova. Jedan je od najplaćenijih modela na svijetu i najbolje plaćeni talijanski model.
Brisanje granica između dvaju spolova posebno se razmahala na istoku, i to ne samo u modnom svijetu. Japanske tinejdžerice luduju za momkom imena Ren. Znamo da je momak jer tako piše ispod slike – da se oslanjamo isključivo na osjetilo vida, lako bi se prevarili. No, za njim djevojčice LUDUJU! Zašto je tomu tako može odgovoriti jedino još jedna studija svjetskih znanstvenika.
Ono što tim curicama promiče, a ja se ne mogu otarasiti lošeg osjećaja kojeg mi proizvodi takav zaključak, jest da je stvaranje polužene-polumuškarca ultimativni dokaz mizoginije jer u neku ruku poručuje da žene same ne mogu odraditi posao kako treba. Previše su ženstvene da bi dostigle postavljeni ideal čak i kad se izgladnjuju na smrt. Jer, suočimo se s ružnim činjenicama – mlade cure koje bi po svim parametrima morale biti zdrave umirale su od posljedica izgladnjivanja, a izgladnjivale su se samo i isključivo zbog posla, modnog posla. 2006. godine na milanskom se tjednu mode jedna manekenka srušila od malaksalosti na reviji! Pomislili bi da će to svijetu (pa i svijetu mode) upaliti alarme da su pretjerali i da je vrijeme da se stane na loptu i dozvoli ženama da budu –žene. Ništa manje i ništa više.
Međutim, dizajneri i ostali kotačići u mehanizmu modne industrije ne odustaju od ideje da idealna žena zapravo treba biti muškarac. Naposljetku su, uz pomoć ovih ljepuškasto izdizajniranih dečkića i uspjeli u svom naumu.
No Andrej Pejić u poluprozirnoj vjenčanici, bez ikakvih ženskih obilježja osim onih na licu, nije model nove generacije, barem ne iz moje perspektive, već simbol mizoginog ruganja svim ženama na svijetu.
Daria Validžić
ladylike hr.
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Pon 23 Sep - 16:23
Đija Karangi - božanstveno lice u raljama usamljenosti i narkomanije
'Znam da je Bog imao velike planove za mene, ali mislim da nisu predodređeni za ovaj život!'
Kakva je bila Đija? Prvi pravi američki top model, prelepa, buntovna, slavna, do srži drugačija, beskrajno talentovana, ali nadasve usamljena i nesrećna, jer mada je imala sve što je oduvek želela, ljubav i sreća stalno su joj izmicali iz ruku.
Đija Karangi je u svet modelinga uplovila sasvim nenadano, kada ju je kao tinejdžerku u diskoteci primetio fotograf i frizer Mauris Tanebaum : „Video sam je, i nisam mogao da se odvojim od nje, dok je ne fotografišem. Ona je bila fascinirana idejom da pozira. Videla se ta sirova, netaknuta lepota!”
On je fotografije poslao jednoj od najboljih tadašnjih modnih agencija na čijem je čelu blistala Vilhemina Kuper, koja se zaljubila u Điju na prvi pogled, opraštajući joj nedostatak visine i veliku netipičnost.
U svetu bledolikih, glamuroznih plavuša Đija se istakla kao brineta, tamne kože i očiju, uvek nenašminkana u kežual odeći – džinsu, patikama, kožnim jaknama, vojničkim pantalonama, beloj košulji, svojeglava, tako drugačija, samo svoja, sa večitim stavom „Hej, ovo sam ja, uzmi ili ostavi”.
Đijina specifičnost nije imala granice – ona je otvoreno priznala i svoju homoseksualnu opredeljenost, što nije bilo čudno u svetu koji ju je okruživao, ali manekenke nisu imale luksuz da se time ponose, s obzirom da su predstavljale prestižne agencije.
Uprkos ovoj kontraverzi zanosna figura, božanstveno lice i redak talenat da koketira sa aparatom prokrčili su joj put ka vrtoglavom uspehu, obezbedivši brojne naslovne strane, provokativne editorijale i saradnju sa najuticajnijim svetskim fotografima. Jedan od fotografa, kasnije i njen blizak prijatelj, Frančesko Skavulo danas ističe: „U karijeri sam sreo tri modela od kojih mi je zastao dah. Đija je bila poslednja!”
Posle samo godinu dana u Njujorku postala je najtraženiji model, inkasiravši 100.000 dolara, posećujući najelitnije klubove, i uvrstivši se u sam krem društva, pod ruku sa rok zvezdama, glumcima i TV licima.
Ipak, Đijina stvarnost imala je i drugu stranu medalje - mlada i sama u svetu koji proždire, večito je tragala za ljubavlju i prihvatanjem, a u lice ju je „šamarala” realnost – povratak u prazan stan u kome nema nikoga ko bi je zagrlio.
– Novac me ne interesuje. Imam sve što sam ikada želela, ali došla sam do tačke da se pitam „Šta će mi, dođavola, to?”. Ja hoću više, hoću sreću, ljubav, hoću da imam nekog ko bi brinuo o meni – nikada nije krila usamljenost Đija.
Spas je potražila u porodici, mesecima moleći brata i majku da joj se pridruže, što oni, nesvesni ozbiljnosti situacije, nisu prihvatili. Đijina želja da ima nekog pored sebe išla je dotle da bi u prilikama kada se majka rastajala od nje, vrištala, puzala i preklinjala da ostane. Na kraju, da bi pobegla od strašne samoće okreće se alkoholu, pilulama i opijatima, što jednom za svagda menja tok njenog života!
Ubrzo, učinilo joj se da joj se dugo očekivana sreća u ljubavi konačno osmehnula. Đija započinje strastvenu, divlju i burnu romansu sa šminkerkom Sendi Linter koja je ubrzo napušta, nespremna na osudu javnosti i rizik od rušenja karijere.
Upravo u to vreme, skrhana i slomljenog srca Đija saznaje da je njena zaštitnica, poslodavka i „druga majka” Vilhemina umrla od raka pluća.
Izgubljena, bez prave osobe da je podrži i usmeri, ona još više tone u narkomaniju, polako postajući potpuno zavisna od heroina. To je košta karijere; počinje da bude neprofesionalna i konfliktna, gubi kompas, kasni na snimanja, i mada okolina zna da koristi četiri kesice heroina dnevno, što je smrtonosna količina, niko joj ne priskače u pomoć.
Njena popularnost ne jenjava, i dalje je bila jedna od najtraženijih modela, jer su njene fotografije legenadarne i tako posebne. Ipak, godine drogiranja ostavljaju traga, Điju smenjuju poletnije, mlađe i zdravije manekenke, i ona polako shvata da nešto mora da promeni, upisujući se u centar za odvikavanje. Uporedo, pokušava da obnovi karijeru, međutim, svuda nailazi na zatvorena vrata.
U pomoć joj priskače dobar prijatelj Skavulo, doslovce joj poklanjajući naslovnu stranu „Kosmopolitena”, koja je bila i poslednja u njenoj karijeri. Mada su Điju odbacili, praznina koju je ostavila u modnom svetu bila je ogromna, te je čak i tada, uz malo truda opet mogla da zablista.
Ali, zla kob se već sručila na Điju, dijagnostikuju joj je sidu, tada nepoznat virus. Poslednje mesece provodi u bolničkom krevetu, ne odvajajući se od majke, okrenuvši se veri i Bogu. Preminula je u 26-oj godini, ostavivši neprocenjivo nasledstvo u modi, trajno postavivši visoke standarde.
Bila je prvi model koji se nesmetano kretao pred kamerom, pozirajući gotovo u transu, stvarajući sponatne, žive fotografije. Uzbudljiva, divna i slobodna, prevazišla je modnu fotografiju, uspevši da redefiniše pojam lepote u to vreme, najavivši eru „egzotične” lepote, i otvorivši vrata brazilskim i latinoamerčkim manekenkama.
Izvor: dnevno.rs
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Manekenstvo kroz vekove Čet 7 Nov - 11:14
Susreli smo se sa prvim modnim revijama, danas nepoznatim licima i damama za koje nikada ne bismo rekli da su bile modeli. Ljudi su oduvek imali smisla za modu i stil, a veruje se da manekenstvo i modni dizajn postoje kao profesija od 19. veka. Takođe, veruje se da je prvi dizajner koji je imao svoj modni potpis i brend bio Čarls Frederik Vort (Charles Frederick Worth). Kako moda i manekenke ne mogu jedno bez drugog, danas ćemo vam pokazati kako su izgledale prve menekenke…
Uporedo sa nastankom mode kao profesije, nastale su i menekenke. Tada nije bilo preterano važno koliko imaju godina, koji im je obim struka, kilaža ili da li imaju lepo lice. Elegancija i provokativni glamur nisu postojali u 19. veku.
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Čet 7 Nov - 11:14
Prvi svetski rat je sasvim promenio modu i shvatanje mode. Gabrijela Šanel (Gabrielle Chanel) je otvorila prvi butik u gradiću Dovil, u severnoj Francuskoj. Posvetila je pažnju ukrašavanju žena i koristila je meke i tanke materijale i tkanine. Godine 1924. Žan Pato (Jean Patou) uveo je američke modele na parisku modnu scenu i zahtevao je da budu visoke i mršave.
Model na fotografisanju za modnu kuću Paquin 1917. godine
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Čet 7 Nov - 11:16
Prva poznata menekenka jeste Betina Graciani (Bettina Graziani). Period posle Prvog svetskog rata ogleda se u nastanku modne kuće Christian Dior i potpuno novog izgleda. Najpoznatije manekenke ovog doba bile su Betina, Dorijan Li (Dorian Leigh), Dovima (Dovima) i Suzi Parker (Suzy Parker).
Stilista Rafael vrši izmene kostima iz kolekcije za proleće i leto 1951. godine
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Čet 7 Nov - 11:17
Tokom pedesetih i šezdesetih godina modna scena se u potpunosti promenila. Naglasak se stavlja na luksuzan i glamurozan izgled. Novi fotografi Helmut Njuton (Helmut Newton) i Gaj Bordin (Guy Bourdin) ističu seksepilnost žena i tokom fotografisanja im daju raznolike uloge – od porcelanske lutke do fatalne žene.
Ekscentrično i neobično upakovana lutka... Model Nikol Majer u leto 1978. godine
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Čet 7 Nov - 11:18
Vremenom se seksepilnost i nago telo sve više traže. Najpoznatije manekenke devedesetih godina bile su Stefani Sejmor (Stephanie Seymour), Sindi Kraford (Cindy Crawford) i Kejt Mos (Kate Moss).
Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
katarina
MODERATOR
Poruka : 74915
Učlanjen : 06.06.2011
Naslov: Re: Modeli - žene snova Čet 7 Nov - 11:19
Od 2000. godine manekenke su popularizovane više nego ikada… Naslovne stranice, bilbordi i televizijske emisije sve više su okrenute modelima i njihovom zanimanju. Supermodeli moraju da imaju savršeno lice, liniju, držanje, ponašanje i stav… Ali i sve manje odeće…
Danas u 19:56 od Boogie
» Smešni snimci, slike..
Juče u 16:46 od Poly
» Razni vicevi
Juče u 16:44 od Poly
» Max Leiva, 1966 | Abstract Figurative sculptor
Sre 20 Nov - 18:52 od Poly
» Misli nas "malih" ...
Sre 20 Nov - 0:15 od Emelie
» Pesma za moju dušu
Sre 20 Nov - 0:11 od Emelie
» Uživo...
Uto 19 Nov - 22:25 od Emelie
» A malo bluesa?
Uto 19 Nov - 22:19 od Emelie
» Šta slušate dok kuckate na Haossu?
Uto 19 Nov - 22:14 od Emelie
» Šta trenutno slušate?
Uto 19 Nov - 22:10 od Emelie
» Pozdrav Haossu
Uto 19 Nov - 22:07 od Emelie
» Koji film ste poslednji gledali?
Pon 18 Nov - 1:25 od Emelie
» Disco muzika
Pon 18 Nov - 1:18 od Emelie
» Domaći izvođači
Pon 18 Nov - 0:24 od Emelie
» Daemon Mask Full
Pet 15 Nov - 11:33 od Poly
» Pjesma za laku noć
Sre 13 Nov - 21:27 od Boogie
» Hip hop / rep
Sre 13 Nov - 14:53 od Emelie
» Rec koja u sebi sadrzi 3 ista slova
Sre 13 Nov - 14:33 od SANJAMAVEC
» Čudesna matematika
Sre 13 Nov - 7:44 od kreja
» Najljepše balade
Uto 12 Nov - 17:01 od Boogie